Znany szef kuchni „Iranian Jamie Oliver” pobity na śmierć podczas protestów przeciwko hidżabowi: Raport | Wiadomości ze świata

Sławny kucharz Mehrshad Shahidi, zwany także irańskim Jamiem Oliverem, został pobity na śmierć przez siły bezpieczeństwa podczas protestów przeciwko hidżabowi w tym kraju. Tysiące ludzi maszerowało podczas sobotniego pogrzebu Mehrshada Shahidiego. Został zabity na dzień przed swoimi 20. urodzinami, donosi The Telegraph.

Oglądaj| Z miłością od Coldplay: zespół śpiewa na poparcie protestów przeciwko hidżabowi w Iranie

Mehrshad Shahidi został zabity w środę po postrzeleniu w czaszkę podczas pobytu w areszcie irańskiej Gwardii Rewolucyjnej w mieście Arak.

„Nasz syn stracił życie w wyniku uderzeń pałką w głowę po aresztowaniu, ale reżim naciskał na nas, abyśmy powiedzieli, że zmarł na atak serca” – powiedział Iran International TV krewny Mehrshady.

Jego rodzina powiedziała również, że urzędnicy zmusili ich do poinformowania opinii publicznej, że Mehrshad Shahidi zmarł na atak serca.

Czytaj więcej: Irańscy dziennikarze, którzy donieśli o śmierci Mahsy Amini, zostali zidentyfikowani jako agenci CIA

Mehrshad Shahidi miał 25 000 obserwujących na Instagramie i był znany ze swoich filmów o gotowaniu, które były szeroko udostępniane w mediach społecznościowych.

Ponad 250 osób zostało zabitych przez siły bezpieczeństwa podczas demonstracji, które rozpoczęły się po śmierci 22-letniej Mahsy Amini, która zginęła w areszcie kontrowersyjnej irańskiej policji moralnej po tym, jak została aresztowana za niewłaściwe noszenie hidżabu.


Leave a Comment