Zmarł weteran i legenda Segi Rieko Kodama

Zdjęcie: SEGA

Niesamowicie smutna wiadomość napływająca dzisiaj z Japonii – Sega potwierdziła, że ​​legendarny twórca gier Rieko Kodama zmarł na początku tego roku w maju. Ona po prostu była tygodnie od jej 59 urodzin. Żadne dalsze szczegóły nie zostały ujawnione z szacunku dla prywatności jej rodziny.

Producent Sega, Yosuke Oskunari, ujawnił, że Kodama publicznie to przyznał po tym, jak w napisach Mega Drive Mini 2 odkryto pamiątkową notatkę dla niej:

Kodama była jedną z pierwszych kobiet zajmujących się tworzeniem gier wideo, która wyrobiła sobie markę i często była kojarzona z grami bohaterów firmy Sega. Została również formalnie uznana za pionier w branży – z jej karierą w tworzeniu gier trwającą ponad trzy dekady.

Rieko Kodama rozpoczął pracę w firmie Sega w 1984 roku jako grafik – pracując nad grami takimi jak Mistrz boksu, Alex Kidd, Zmieniona bestia oraz Jeż Sonici został reżyserem i producentem seriali takich jak Gwiazda fantazji oraz Niebo Arkadii. W ostatnich latach była głównym producentem na Sega Wieki linia.

W imieniu całej społeczności Nintendo Life kierujemy się myślami do rodziny, przyjaciół i współpracowników Kodamy w tym trudnym czasie.

Uwaga: Rieko Kodama miała 58 lat, kiedy zmarła w tym roku, a nie 59, jak wcześniej podano. Odpowiednio zaktualizowaliśmy artykuł i przepraszamy za błąd.

Leave a Comment