Zion Williamson opuszcza grę z posiniaczonym ścięgnem podkolanowym po ciężkim upadku

Pelikany nowoorleańskie gwiazdy Syjon Williamson oraz Brandon Ingram obaj opuścili niedzielny mecz z kontuzjami i nie wrócili.

Ingram doznał kontuzji głowy po zderzeniu z kolegą z drużyny w pierwszej kwarcie Naji Marshall. Opuścił grę i został wyrzucony oceniany pod kątem wstrząśnienia mózgu. Zespół nie zaoferował aktualizacji po meczu o jego statusie. The Utah Jazz wygrał mecz, 122-121.

Williamson opuścił grę po mocnym upadku na korcie po zablokowanym strzale. Pelikany ogłosili później, że on… doznał kontuzji tylnego biodra.

Kontuzja nastąpiła na początku czwartej kwarty na szybkiej przerwie. Williamson zablokował Jordan Clarkson wyskoku i próbował layup poza przepustką wylotową do drugiego kosza. Clarkson zablokował strzał Williamsona od tyłu i Williamson padł na kort na tyłku. Przez chwilę turlał się po podłodze z bólu, po czym wstał i próbował kontynuować grę.

Pelikany go ujarzmiły Herbert Jones na następnej przerwie i Williamson nie wrócił do gry. Pelikany nie zaoferowały prognozy ani harmonogramu powrotu Williamsona, a główny trener Willie Green nie znał jego statusu w trakcie sezonu jego pomeczowa konferencja prasowa.

Kontuzja Williamsona nie brzmi poważnie, ale kontuzja czwartego napastnika jest powodem do niepokoju. Kiedy jest zdrowy, Williamson jest jedną z najjaśniejszych gwiazd gry. Podczas swojego najbardziej kompletnego sezonu NBA w sezonie 2020-21 Williamson zdobył średnio 27 punktów i 7,2 zbiórek, strzelając 61,1% z boiska jako dominująca siła w słupku.

W tym sezonie zagrał w 61 meczach, przez większość swojej kariery w NBA. Zagrał w zaledwie 24 meczach jako debiutant w sezonie 2019-20 i przegapił cały zeszły sezon z powodu kontuzji nogi. Jego powrót do młodego rdzenia wraz z Ingramem i CJ McCollumem jest powodem do optymizmu, że Pelikany mogą stać się pretendentem do playoffów. Pelikany wyraźnie liczą na szybki powrót do gry zarówno Williamsona, jak i Ingrama po starcie 2:1.

Napastnik New Orleans Pelicans Zion Williamson leży na ziemi po upadku podczas jazdy do kosza w drugiej połowie meczu koszykówki NBA przeciwko Utah Jazz w Nowym Orleanie, niedziela, 23 października 2022 r. Williamson opuścił grę, a Jazz wygrał 122-121 w nadgodzinach. (Zdjęcie AP/Gerald Herbert)