Zdobądź 49er vs. Barany, na wynos: hat-trick Christiana McCaffreya TD prowadzi San Francisco do wielkiej wygranej w LA

W swojej drugiej grze z 49ers, Christian McCaffrey zrobił coś, co nigdy wcześniej nie zdarzyło się w 76-letniej historii marki. Były biegacz All-Pro stał się pierwszym graczem 49ers – i dopiero czwartym od fuzji w 1970 roku – który rzucał, łapał i biegał po przyłożenia, prowadząc jednocześnie swój zespół do zwycięstwa 31-14 nad Rams.

McCaffrey dołącza do Hall of Fame biegaczy Walter Payton i LaDainian Tomlinson oraz szeroki odbiornik David Patten w podręcznikach historii jako jedyni gracze, którzy osiągnęli hat-tricka od czasu fuzji. Były All-Pro zgromadził łącznie 149 jardów na 24 podaniach, nie licząc podania na 34 jardy przyziemienia do Brandona Aiyuka, który dał 49ers na szachownicy. Wysiłek McCaffreya był krytyczny, biorąc pod uwagę, że 49ers grali bez All-Pro Deebo Samuela, który ma do czynienia z kontuzją ścięgna podkolanowego.

Przyjezdni 49ers zdobyli 24 punkty bez odpowiedzi, przegrywając 14-7 w połowie drugiej kwarty. McCaffrey zdołał trafić z 9 jardów Jimmy’ego Garoppolo na 1:51 przed końcem trzeciej kwarty i dał 49ersom na dobre prowadzenie. Po krótkim przyziemieniu, które zwiększyło przewagę San Francisco na początku czwartej kwarty, podanie z 7 jardów Garoppolo do George’a Kittle’a podczas kolejnego uderzenia 49ers przypieczętowało ósme zwycięstwo San Francisco nad rywalem z dywizji w sezonie regularnym.

The Rams zdobyli pierwsze miejsce, gdy Matthew Stafford zdołał pokonać przyziemienie z odległości 1 jarda, kończąc 17-sekundową jazdę, która trwała ponad dziewięć minut poza czasem. San Francisco skontrowało chwilę później, gdy McCaffrey rzucił podanie przy przyziemieniu do Aiyuka, który prowadził 49ers z 81 jardami na sześciu przyjęciach. Los Angeles objęło prowadzenie kilka minut później, gdy Stafford uderzył Coopera Kuppa na 17 jardów. 49ers zareagowali rzutem z pola z 29 jardów Robbiego Goulda po tym, jak obrona Rams zamarła w czerwonej strefie.

Oto bliższe spojrzenie na to, co wydarzyło się w Inglewood.

Dlaczego 49ers wygrał?

Pomimo dzielenia pola z panującym Super Bowl MVP Cooperem Kuppem, McCaffrey był twórcą różnicy w tej grze. Pobiegł na 94 jardy na 18 podań, złapał osiem podań na 55 jardów i rzucił swoje drugie podanie w karierze przyziemienia. McCaffrey pomaga dyrektorowi 49ers, Johnowi Lynchowi, zdobyć tytuł tegorocznego Menedżera Roku NFL.

Obecność McCaffreya niewątpliwie ułatwiła sprawę Garoppolo, który miał wyjątkową drugą połowę, w tym podania na przyłożenie do McCaffreya i Kittle’a. Garoppolo rzucił na 235 jardów przy podawaniu 21 z 25 bez odwracania piłki.

W obronie San Francisco zamknęło ofensywę Baranów, jednocześnie czyniąc Los Angeles jednowymiarowym. Prowadzeni przez Freda Warnera (12 wtargnięć i worek) i Nicka Bosę (trzy wejscia i worek), 49ers utrzymali Barany na dystansie zaledwie 61 jardów w drugiej połowie. 49ers po przerwie trzymali Kuppa do zaledwie siedmiu jardów jednym chwytem.

Dlaczego Barany przegrały

Obrona Los Angeles nie mogła powstrzymać McCaffreya. Mieli również problemy z powstrzymaniem Aiyuka, który osiągnął barierę 80 jardów w trzecim meczu z rzędu.

Prawdziwą historią Baranów był ich ciągły brak ofensywnego rytmu. Barany nie potrafiły przepuścić piłki, co stawiało Stafforda w zbyt wielu przewidywalnych sytuacjach podań. Allen Robinson II grał dobrze (zdobył pięć podań w drugim meczu z rzędu), ale sam nie był w stanie zrekompensować brakowi ciosu i opcji przyjmowania trzeciego ciosu. Kupp doznał kontuzji w późnym meczu, Sean McVay powiedział, że: żałował, że zostawił odbiornik gwiazdy w grze na końcu.

Punkt zwrotny

49ers zbudowali już 10-punktową przewagę, ale wynik był nadal wątpliwy, gdy Rams przejęli kontrolę na niewiele ponad 12 minut przed końcem. Los Angeles przegapiło świetną okazję, aby wrócić do gry, gdy Tyler Higbee rzucił trzecie podanie w dół, co byłoby wielką grą dla 49ers, ponieważ nie było nikogo w promieniu 10 metrów od niego. . Zamiast tego, Rams uderzył, a 49ers wycofali się z gry po tym, jak Ross Dwelle wyciągnął 56-jardowy chwyt, który ustanowił przyłożenie Kittle’a.

Grać w gre

Złapanie przyziemienia McCaffreya było imponujące, ponieważ chwycił z przeskokiem w grze, w której początkowo nie miał opcji odbioru. Ale musimy iść z jego podaniem przyziemienia do Aiyuka, który dostał 49ers na szachownicę po tym, jak został wcześnie w tyle.

Godny zacytowania

„To gra, którą gra wiele osób. Christian sprawia, że ​​to działa tak dobrze, że biega w tej grze. Rzuciliśmy mu jedną w trzeciej kwarcie – gdzie nie było podwójnego podania – i uzyskał 10 jardów”. lub w ten sposób. Zrobił wiele z nich ostatnim razem przeciwko nim, gdzie zdobył większość tych statystyk. Kiedy masz takiego biegacza, czujesz, że wychodzi agresywnie, więc musisz robić takie rzeczy i próbować go spowolnić” – trener 49ers Kyle Shanahan na przepustce przy przyziemieniu McCaffreya

Co będzie następne

49ers pożegnają się z tygodniem z rekordem 4-4. San Francisco pozostanie w stanie po ich pożegnaniu, gdy witają Justina Herberta i Chargers w mieście w „Sunday Night Football”.

Los Angeles pojedzie do Tampa Bay na rewanż w zeszłorocznym ekscytującym meczu playoffów dywizji. Buccaneers, którzy kończą pożegnanie, mają 3-5 po przegranych trzech z rzędu, pierwszy raz od 20 lat, kiedy drużyna prowadzona przez Toma Brady’ego przegrała tyle meczów z rzędu.