Zdjęcia filipińskich studentów noszących „czapki przeciw oszustom” stają się coraz popularniejsze

Komentarz

Kiedy studenci Mary Joy Mandane Ortiz przybyli w tym miesiącu do kampusu na egzaminy śródsemestralne, byli przygotowani — nie tylko dzięki wiedzy potrzebnej do ukończenia testu z inżynierii mechanicznej, ale także dzięki różnorodnym kapeluszom, hełmom, prześcieradłom i okularom przeciwsłonecznym.

Nakrycie głowy miało zapobiegać oszustwom. Mandane Ortiz, profesor w Bicol University College of Engineering na Filipinach, zobaczył zdjęcia na Facebooku „czapki anty-oszustwa” w szkole w Tajlandii i był rozbawiony widokiem studentów siedzących na egzaminach z kartkami papieru zwisającymi z boków głowy jak uszy psa.

Nie miała problemów z oszukiwaniem swoich uczniów, więc czapki były „tylko dla zabawy”, powiedziała.

Powiedziała, że ​​nie spodziewała się tak dziwacznych nakryć głowy od swoich studentów inżynierii mechanicznej, ani też przytłaczająco pozytywnej reakcji po zdjęciach jej kapeluszy, które stały się popularne w lokalnych wiadomościach.

Niektóre były praktyczne – jeden student zamurował się kartonami po jajkach; inny założył mu rurki na oczy, aby stworzyć dosłowne widzenie w tunelu. Inni nosili peruki, zdobione pudełka lub przebierali się za postacie z anime. Inny po prostu miał na sobie kask motocyklowy.

„Byłem zaskoczony, bo właśnie zapytałem [they make] bardzo proste, ale stworzyli bardzo kreatywną” – powiedziała.

Uczniowie chcieli, aby półrocze było niezapomniane, ponieważ byli podekscytowani powrotem na swoje pierwsze osobiste egzaminy po najgorszym okresie w domu. koronawirus pandemii, powiedział Mandane Ortiz.

Nie ukończyła oceniania wszystkich egzaminów, ale powiedziała, że ​​uczniowie szybko ukończyli testy i odpowiedzieli na każde pytanie. „Jestem z nich bardzo dumna” – powiedziała. „Bardzo się cieszę, bo to bardzo utalentowani studenci. Egzamin ma być stresujący i przerażający, ale dzięki nim był bardziej zabawny i niesamowity. Właśnie dlatego celnie wypadli na naszym egzaminie”.

Leave a Comment