Zapowiedziano remake Wiedźmina – Gematsu

Wydawca ogłosił

Remake Wiedźmina jest obecnie na wczesnym etapie rozwoju w Fool’s Theory, gdzie jest weteranem Wiedźmin zaangażowani są pracownicy serii. CD Projekt RED zapewnia pełny nadzór twórczy.

To był remake drażnił się wcześniej przez CD Projekt RED pod kryptonimem „Canis Majoris”.

Wiedźmin to jest miejsce, w którym wszystko się zaczęło dla nas, dla CD Projekt RED” – powiedział w oświadczeniu szef studia CD Projekt RED, Adam Badowski. „To była pierwsza gra, w którą graliśmy i była to dla nas wtedy wielka chwila. Powrót do tego miejsca i przerobienie gry dla następnej generacji graczy jest równie duże, jeśli nie większe. Praca z Fool’s Theory nad projektem jest równie ekscytująca, ponieważ niektórzy ludzie byli już w nią zaangażowani. Wiedźmin Gry. Dobrze znają materiał źródłowy, wiedzą, jak długo gracze czekali na remake i wiedzą, jak tworzyć niesamowite i ambitne gry. I chociaż minie trochę czasu, zanim będziemy gotowi podzielić się więcej o grze i wynikami z gry, wiem, że warto będzie poczekać.

CEO Fool’s Theory, Jakub Rokosz, dodał: „Bardzo się cieszę, że moje ścieżki zawodowe ponownie skrzyżowały się z innymi programistami z czasów wspólnej pracy nad Wiedźmin 2 oraz Wiedźmin 3. Zwłaszcza jeśli chodzi o remake projektu, który jest nam tak bliski. Cieszymy się, że możemy połączyć siły z CD Projekt RED i chcemy udostępnić graczom kolejną świetną grę z tej kultowej czarodziej seria.”

CD Projekt RED zauważył, że ogłaszając to Remake Wiedźmina dziś gra jest wciąż w fazie rozwoju. „Chcemy prosić o cierpliwość, ponieważ minie trochę czasu, zanim zaczniemy szczegółowo omawiać ten projekt” – powiedziała firma.

Leave a Comment