Zagadka QB Colts: co oznacza Sam Ehlinger zastępując Matta Ryana

Mecz, który miał służyć jako referendum w sprawie jednej decyzji rozgrywającego — Nie pozwól, aby drzwi cię uderzyły, gdy wychodzisz, Carson — zamiast tego posłuży jako referendum w sprawie wadliwego podejścia Colts do stanowiska trzy lata z rzędu.

Andrew Luck przeszedł na emeryturę w sierpniu 2019 roku. Indianapolis wciąż nie wiedział, co będzie dalej.

I z tego powodu, ponieważ Colts zajęli najważniejszą pozycję na boisku podczas swoich ostatnich dwóch huśtawek, tutaj trwają osiem tygodni w sezonie, który nigdy nie zaczął się dobrze: pytając 24-latka, szóstego -rundowy pick, który nigdy nie podał podania w NFL, aby wywołać ofensywę, co jest jednym z najgorszych w lidze, jednostka, która nie potrafi pilnować, nie może prowadzić piłki i nie może przestać jej obracać.

Życzenia powodzenia, Sam Ehlinger.

The Dowódcy z Waszyngtonu są w mieście w niedzielę na debiucie Ehlingera, grze, która oferowała oczywistą i smaczną historię na początku sezonu: Carson WentzQB the Colts skopani do krawężnika w zeszłym sezonie powrócą do Indianapolis, aby zmierzyć się ze swoją starą drużyną, a dokładniej z właścicielem, który otwarcie go naszkicował miesięcy po handlu.

Colts tak bardzo pragnęli przenieść się z Wentza, pamiętajcie, że byli gotowi obciąć go i zjeść 15 milionów dolarów, gdyby musieli. W końcu nie zrobili tego, ponieważ Ron Rivera i Chiefs zaoferowali dwóm trzecim piwnicznym, by zdjęli Wentza z rąk.

Matt Ryan powinna być odpowiedź.

Tak jak Wentz nie.

GŁĘBIEJ

Tygodnie w przygotowaniu: za decyzją Colts o wyborze Matta Ryana nad Samem Ehlingerem

Odważna decyzja Colts w poniedziałek o ławce Ryana, który miał problemy w tym sezonie (11 worków, dziewięć przechwytów), ale także odegrał dużą rolę w trzech wygranych z tyłu, wydaje się przełomowym momentem dla franczyzy, która kręci się w kółko . od nocy odejścia Szczęścia, punkt zwrotny w tym niekończącym się cyklu rent-a-QB, który nigdzie nie zaprowadził tego zespołu.

To pierwszy raz, kiedy Colts otwarcie przyznali, że podejście ich zawiodło, że odmłodzenie – i prawdopodobnie gorsze na krótką metę – to jedyny sposób, by w końcu stać się lepszym. Tyle możesz grać w trybie plug-and-play jako rozgrywający.

W Indianapolis data ważności tego podejścia to podobno trzy lata. I nie powinno to trwać tak długo.

Nie popełnij błędu: ta decyzja dotyczy mniej niż 2022 niż 2025. To Colts w końcu mówią, że nie mogą dalej kopać puszki w dół drogi.

Przez lata wyglądało na to, że przyjęli rozsądne podejście, nie wpadając w panikę i rzucając ulotkę na młodego rozgrywającego, o którym nie byli przekonani, że przetrwa. Przeprowadzka Philipa Riversa w 2020 roku tylko ich zachęcała; 39-letni Rivers poprowadził Colts do 11 zwycięstw i miejsca w playoffach, dając trenerowi Frankowi Reichowi — który początkowo naciskał na podpisanie kontraktu — wagę, jakiej potrzebował rok później, kiedy Wentz stał się dostępny. Reich też to promował.


Frank Reich naciskał, aby Colts wymienili się na Carsona Wentza, ale kadencja rozgrywającego w Indianapolis trwała tylko jeden sezon. (Trevor Ruszkowski/USA Today)

Colts wysłali pierwszą i trzecią rundę do Filadelfii i wykorzystali każdą szansę, jaką mieli tej wiosny, aby wylądować najlepszego rozgrywającego w drafcie NFL. Jeśli nie, kto wie? Justin Fields może teraz ma na sobie mundur Colts.

„Nie możesz się spieszyć” – powiedział wtedy właściciel Jim Irsay. „Jeśli spróbujesz rozwiązać problem rozgrywającego w ciągu jednego roku i nie zrobisz tego dobrze, możesz cofnąć swoją franczyzę za 10 lat”.

„To nie jest dokładne (nauka)”, powtórzył dyrektor generalny Chris Ballard. „Wszyscy myślą, że po prostu weźmiesz jedną i rozwiążesz problem”. Słuchaj, jeśli wezmę jedną, wyciągniesz mnie na chwilę z dupy, ale jeśli ta druga nie gra dobrze, wyjdę z budynku jako pierwsza.

Karuzela QB Colts, 2018-2022

Rok QB Nagrywać Zginać. Yds TD-INT Torebki Ocena

2018

Andrzej Szczęściarz

10-6

4593

39-15

18

98,7

2019

Jacoby Brissett

7-8

2942

18-6

27

88,1

2020

Philip Rivers

11-5

4169

24-11

19

97,1

2021

Carson Wentz

9-8

3,563

27-7

23

84,1

2022

Matt Ryan

3-3-1

2008

9-9

24

84,7

To było myślenie 24 miesiące po odejściu Szczęścia: Colts nie popełnili błędów, które popełniły inne zespoły. Nie chcieli panikować. Nie zamierzali osiągnąć.

Problem polega jednak na tym, że znalezienie odpowiedniego rozgrywającego wymaga agresywności, zwłaszcza w przypadku franczyzy, która nie znalazła się w pierwszej piątce od dekady.

Stwierdzenie, że Colts utknęli w podejściu do plastra, nie jest trafne; Wentz wszedł z czteroletnim kontraktem, z których dwa były gwarantowane, a początkowa nadzieja była taka, że ​​zostanie przez kilka sezonów. Ale po fatalnym zeszłorocznym finiszu odpadł, zmuszając Coltów do wznowienia cyklu, o którym myśleli, że się wspinali.

Podobnie Ryan pojawił się jako dwuletni plan, a jeszcze w kwietniu Irsay otwarcie mówił o przebywaniu w Indianapolis przez trzy lub cztery sezony.

Ryan stracił pracę w siedmiu meczach.

Zapytano go w środę, czy uważa, że ​​zespół złamał słowo.

„Słuchaj, wiem, że w tej lidze musisz wychodzić i wygrywać mecze” – powiedział Ryan. „Musisz produkować i dobrze grać. Nie widzę tego w ten sposób. Oczywiście jesteśmy rozczarowani, że nie zagraliśmy lepiej. Myślałem, że tak.

„Ale ja się tym nie martwię. Moim zadaniem w tym tygodniu jest pomoc we wsparciu (Sam). Pomogę mu tak bardzo, jak tylko będę mógł”.


Dbanie o piłkę było w tym sezonie problemem dla Matta Ryana. Zremisował o prowadzenie w NFL w starciach z 11. (Marc Lebryk/USA Today)

Ehlinger zostanie szóstym starterem w ciągu pięciu sezonów Reicha jako trener. Począwszy od Szczęścia w 2018 roku, Colts przekazali aż 145 milionów dolarów w gotówce 12 rozgrywającym na Spotrac. Tylko dwa razy awansowali do play-offów i nie mają za to tytułu dywizji.

Bez względu na to, czy przyznają się do tego, czy nie, cykl na nich kręci: niepewność każdej zimy, restart każdej wiosny, wzloty i upadki każdej jesieni.

To było zaledwie kilka tygodni temu, po kolejnej przegranej z drużyną Tytani, biegnąc z powrotem Nyheim Hines powiedział to, co musieli myśleć inni gracze w tej szatni: „To nie jest wymówka, ale co roku mamy nowego rozgrywającego. Więc każdego roku mamy rosnące bóle, gdy siedzimy tutaj i patrzymy, jak Tennessee ma (Ryan) Tannehilla, co, cała moja kariera? I co roku zaczynamy od nowa i musimy przewracać stronę”.

Zapytany o środowy cykl, Reich odrzucił pogląd, że Colts spędzili trzy lata w biegu.

– Myślę, że to nas gdzieś zaprowadziło – powiedział. „Z zewnątrz rozumiem, że może się wydawać, że tak nie jest. Opracowaliśmy skład – kontynuujemy rozwijanie składu, który naszym zdaniem jest składem mistrzowskim. Więc to część obosiecznego miecza, ponieważ jesteśmy blisko…”

głębiej

GŁĘBIEJ

Kravitz: właściciel Colts Jim Irsay ciągnie Matta Ryana; czy jest więcej chris ballard, frank reich?

Lista ma talent. Ale jeśli w tej lidze jest jedna prawda, to taka, że ​​skład bez rozgrywającego nigdzie się nie udaje.

Fakt, że Colts nie upadł, nie rozpadł się do punktu, w którym byli w pierwszej piątce, naprawdę ich zabolał. Najlepsi decydenci w zespole nie powiedzą tego publicznie, ale wiedzą o tym.

Na dłuższą metę nic tak nie rani franczyzy jak przeciętność.

– Chcesz się cofnąć? Reich kontynuował. „Być może będziesz musiał to zrobić kiedyś, ale to najtrudniejsza część. Kiedy Chris, pan Irsay i ja usiedliśmy i rozmawialiśmy o tych rzeczach, to są decyzje, które trzeba podejmować w każdym sezonie. Nie sądzę, że zakręciliśmy kołami. Myślę, że każdego roku uczymy się i doskonalimy.

„Rozumiem, że rekord idzie w górę iw dół. Jak powiedziałem, w ciągu czterech lat wygraliśmy tu wiele meczów. W ciągu czterech lat więcej wygraliśmy niż straciliśmy. (Colts są 40-31-1 pod Reichem.) Myślę, że pod pewnymi względami przekroczyliśmy oczekiwania we wszystkim, przez co przeszliśmy, biorąc pod uwagę liczbę rozgrywających.

Reich ma rację. Pomimo posiadania czterech różnych rozgrywających w pierwszych czterech sezonach, Colts zajęli miejsce w pierwszej dziesiątce, zdobywając trzy gole. Jedynym wyjątkiem był rok 2019 z Jacoby Brissettktóry został wepchnięty do początkowej pracy po tym, jak Luck odszedł 15 dni przed otwarciem sezonu.

“Mówisz o 18, jak nam poszło?” powiedział Reich. „Jak sobie radziliśmy w 1919 z rozgrywką rozgrywającą? Jak nam poszło w 20. roku? Gdzie upadliśmy w oczekiwaniach? W ’21, a myślę, że jeśli spojrzysz na to rok do roku, myślę, że możesz argumentować, że pod pewnymi względami – pod pewnymi względami, nie wszystkimi – przekroczyliśmy oczekiwania, biorąc pod uwagę fakt, że mieliśmy tak wielu rozgrywających. i nadal byli w stanie polować i znaleźć sposoby na poprawę. Kiedy Chris, ja i pan Irsay rozmawiamy, wszyscy mówimy o wygrywaniu mistrzostw. Właśnie to staramy się zrobić”.

Los ich sezonu 2022 spoczywa teraz na barkach niesprawdzonego Ehlingera.

A ta drużyna czuje się tak daleko od mistrzostwa, jak w każdym momencie pod rządami Imperium.

Przestępstwo jest 29. w punktacji, gra run jest 30. Drużyna ma średnio tylko 5,5 punktu w pierwszej połowie tego sezonu i zrezygnowała z drugiego miejsca w rankingu (24) i QB (80) w lidze.

Może Ehlinger da im iskrę. Może jardy są łatwiejsze do zdobycia – to samo dotyczy konwersji trzeciego w dół. Ale można się zastanowić, czy jakikolwiek rozgrywający mógłby się wyróżniać w tej ofensywnej linii. Konsensus w szatni w środę, dwa dni po tym, jak Reich podzielił się decyzją z graczami?

Zaskoczenie nie opadło. Ten zespół stał za Ryanem, a wiadomość była trudna do przełknięcia.

“Nie jesteś szalony, ale jesteś jak, cholera– powiedział Hines, starannie dobierając słowa. “To jest niefortunne.” Okoliczności są naprawdę niefortunne. Kocham Matta na śmierć. Kochamy Sama, ale to do bani, jak do tego momentu doszło”.

Środek Ryan Kellyktóry zauważył, że będzie mógł pochwalić się swoim ósmym rozgrywającym od czasu przybycia tutaj w 2016 roku, miał podobne odczucia.

„Myślę, że każdy ma na ten temat własne zdanie” – powiedział Kelly. „Nie będę w to wchodził, ale tak, myślę, że wszyscy są zaskoczeni.

„Nie mam wyboru, muszę podejść do tych facetów. Moja szafka jest obok (QB). Tak jest odkąd tu przyjechałem. Tak, to jest do bani. Często jest do bani. Ale to już 8 tydzień, stary. The NFL cholerne latanie. Więc wiesz, jeśli siedzisz sobie pocieszając się i jeśli chcesz tylko (powiesić) głowę i rzucić białą flagą, to z pewnością możesz to zrobić. Ale będziemy grać w tę grę bez względu na wszystko”.


Mobilność Sama Ehlingera może dodać jeszcze więcej zmarszczek do niedzielnej ofensywy Colts przeciwko Chiefs. (Gregory Fisher/USA dzisiaj)

To kolejna warstwa w tym wszystkim: przekonanie niektórych, że Colts oni są machaj białą flagą, ruszaj w sezon i miej nadzieję na lepszy wybór, aby mogli raz na zawsze rozwiązać tę zagadkę rozgrywającego. Wewnętrznie nie jest to dostęp. Uważają, że mają elementy ofensywne, aby to naprawić, a Ehlinger, ze swoją zdolnością do poruszania się trochę bardziej w kieszeni, może dać im coś, czego im brakowało.

„To tak, stary, możemy pomóc mu grać naprawdę dobrze, a jeśli pomożemy mu grać naprawdę dobrze, to zmieni jego życie na zawsze” – powiedział Hines, przemawiając w imieniu biegaczy. „Jeśli gra dobrze, jego życie się zmieni. To życiowa szansa. Nie będziemy przyczyną niepowodzenia”.

Reich, tak rozpalony jak w tym sezonie, nie przewraca się. Z jednej strony żaden główny trener nie powinien znaleźć się wśród sześciu startujących w ciągu pięciu lat. Z drugiej strony, nawet w tej Rzeszy ma brudne ręce; przepchnął transakcję Wentza, która zakończyła się odwrotnym skutkiem, kosztując ich wybór w pierwszej rundzie i zmuszając ich do ponownego uruchomienia cyklu.

To, co ma teraz, to kolejna okazja, z kursami tak długimi, jak odkąd przejął władzę: musi wybrać przeoczony, niesprawdzony wybór w szóstej rundzie i pomóc uratować swój sezon.

– Każdy, kto zna Sama, wie, że jest stworzony na takie chwile, prawda? powiedział Reich. „Czy zamierza zostać ofensywnym graczem tygodnia? Nie mówię tego. Czy będzie miał bóle wzrostu? Jasne, będzie miał bóle wzrostowe, ale mogę ci powiedzieć na pewno: nikt nie macha białą flagą. Nie ma tego w DNA. Nie ma tego w moim DNA; nie ma tego w DNA naszych graczy. Nigdy bym tego nie zrobiła za milion lat. Po prostu nie mogłem tego zrobić”.

Od Luck do Brissett, Rivers, Wentz, Ryan, Ehlinger, karuzela trwa.

Powiedz tyle o tej serii: to sprawia, że ​​jest interesująca.

(Górne zdjęcie: Bryan Lynn / Icon Sportswire przez Getty Images)

Leave a Comment