YouTube ma nowy wygląd, zoom szczypania, tryb otoczenia i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 25 października 2022 o 06:46 UTC+02:00

The youtube aplikacja zyskuje nowy wygląd i wiele nowych funkcji, aby poprawić wrażenia użytkownika. Według firmy oficjalny blogw aplikacji YouTube Android oraz iOS jest zaktualizowany o nowy wygląd, funkcję powiększania palcami, precyzyjne wyszukiwanie, tryb otoczenia, tryb ciemny i nowe przyciski.

Funkcja „pinch-to-zoom” YouTube umożliwia użytkownikom powiększanie wideo, dzięki czemu użytkownicy mogą zobaczyć więcej szczegółów. Wygląda na to, że funkcja była dostępna jako test dla użytkowników Premium w sierpniu 2022 r., ale teraz jest udostępniana wszystkim użytkownikom Androida i iOS. Co więcej, możesz łatwo znaleźć konkretną część w filmie, korzystając z dokładnego wyszukiwania. Ta funkcja jest dostępna zarówno na smartfonach, jak i komputerach stacjonarnych. Możesz użyć tej funkcji, aby przeciągnąć pasek wyszukiwania lub przesunąć w górę, aby wyświetlić miniatury i przejść do dokładnej części filmu.

Nowy projekt interfejsu użytkownika YouTube jest teraz bardziej spójny

Nowa aktualizacja YouTube zawiera również tryb otoczenia, który wykorzystuje dynamiczne kolory, dzięki czemu kolor tła aplikacji odpowiada kolorom odtwarzanego filmu. Nie jest zbyt wyrazisty i subtelnie stosuje kolorystykę wideo ze względu na estetykę. Ponadto ciemny motyw stanie się jeszcze ciemniejszy i będzie dostępny na urządzeniach mobilnych, internetowych i smart TV. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chciały mieć czarny wygląd AMOLED na swoich telefonach i tabletach.

Nowa aktualizacja zmienia linki YouTube w opisach filmów na przyciski, aby ułatwić przeglądanie stron odtwarzania i przywrócić koncentrację do odtwarzacza wideo. Przyciski Like, Share i Download zmieniają się i stają się coraz mniejsze. Przycisk Subskrybuj traci swoją tożsamość „czerwonego przycisku” i zyskuje czarno-biały przycisk w kształcie pigułki.

Jak wspomniano, nowa aktualizacja YouTube jest stopniowo udostępniana użytkownikom Androida i iOS i będzie dostępna dla wszystkich w nadchodzących tygodniach. Niektóre ze zmian wymienionych w tym artykule pojawią się również w witrynie YouTube i SAMSUNG Telewizory Tizen OS.

Aplikacja YouTube

Leave a Comment