Yankees wyeliminowany z 2022 ALCS

NOWY JORK — Ostatnie dwa wyjazdy Yankees na American League Championship Series zakończyły się złamanym sercem w Houston. Tym razem przeciwnik pozostał ten sam, Astros świętują kolejne miejsce w World Series, ale zima nadeszła na Bronx wcześniej niż oczekiwano.

Ostatecznie Yankees nie mogli „zabić smoka”, jak kiedyś menedżer Aaron Boone zażartował o prawdopodobieństwie, że w tegorocznym ALCS pojawi się Houston vs. Nowy Jork. Astros wznieśli toast za Yanks w finale sezonu w ciągu trzech z ostatnich sześciu lat i zrobili to ponownie w niedzielę, kiedy Amie wchłonęły przegrywając 6-5 na stadionie Yankee, aby zakończyć cztery mecze.

„Jeśli nie jesteśmy ostatnim stojącym zespołem, nie ma znaczenia, co zrobisz ani co się stało. To porażka” – powiedział obrońca Sędzia Aarona. „Właśnie przyjechaliśmy. Nie zrealizowaliśmy naszego celu”.

Yankees przegrali każdy z ostatnich pięciu występów w ALCS (2010, 12, 17, 19, 22), co stanowi rekord największej liczby porażek z rzędu w ALCS od jego powstania w 1969 roku. nie dotarły do ​​World Series od czasu zdobycia 27. trofeum franczyzy w 2009 roku, czas przed iPadami, Instagramem i Uberem.

„To straszny dzień, po prostu straszne zakończenie” – powiedział Boone. “To kłuje.” To boli. Nie ma nikogo, z kim wolałbym to zrobić, niż ci faceci tam i jacy są razem.

Przeciwnikiem Nowego Jorku w Fall Classic 2009 była oczywiście Phillies – organizacja, która wydaje się, że od piątku ma pełne ręce roboty z Astros. W rześki wieczór, który zaczął się około 90 minut spóźniony z powodu deszczu, Yankees zbudowali rozrusznik Lance McCullers Jr. trzy-rundowe prowadzenie i strzelił bezbramkową passę 14 rund, sięgającą czwartej rundy w ALCS Game 2.

„Każdy błąd, jaki popełniliśmy, za każdym razem wykorzystywali” – powiedział Torres. „Mamy tutaj naprawdę dobry zespół, specjalny zespół. Czuję te cztery mecze, nie trafiliśmy zbyt wiele. Straciliśmy zbyt wiele okazji”.

W sezonie, w którym tak duża część świata Yankees kręciła się wokół sędziego, od pogoni za rekordem Rogera Marisa w biegu u siebie w jednym sezonie, przez ubieganie się o tytuł AL MVP, po jego krzywą sytuację kontraktową (do cholery, nawet w sezonie zasadniczym zwycięstwo zespołu ogółem było 99), ostatni atak sędziego z upadku należał do Ryana Pressly’ego.

„Mieliśmy każdą osobę w tym pokoju, aby przywieźć do domu mistrzostwo” – powiedział sędzia. „Nie mam wątpliwości. Mamy tu specjalną grupę. Walczyliśmy tam. Na każdym kroku mieli dla nas odpowiedź”.

Yankees – tak zdesperowani, by powstrzymać eliminację, że trenerzy i zawodnicy obejrzeli najważniejsze momenty Red Sox z 2004 roku przed niedzielnym meczem – zostali zmiażdżeni w serii do najlepszych siedmiu po raz czwarty w historii serii, po World Series z 1963 roku (Dodgers). ), 1976 World Series (czerwoni) i 2012 ALCS (tygrysy).

Boone zasugerował, że wynik mógłby być inny, gdyby kluczowi gracze byli zdrowsi, a mianowicie zapolowy DJ LeMahieu, zapolowy Andrew Benintendi i praworęczny Ron Marinaccio. Jest w tym trochę prawdy, ale nie jest jasne, czy same te dodatki wystarczą, aby wypełnić lukę w talentach między Yanks a Houston, która nigdy nie wyglądała szerzej.

Astros pokonali Yankees w dziewięciu z 11 meczów w tym sezonie, wliczając w to play-offy; kiedy Giancarlo Stanton i Torres strzelili bramki McCullersa w pierwszym inningu, po raz pierwszy w całym roku Yankees prowadzili Houston po inningu (dwa zwycięstwa w Nowym Jorku były wynikiem odbicia).

– Podsumowując, musimy być lepsi, jeśli mamy pokonać tych gości – powiedział miotacz Luis Severino. „Są tutaj, ponieważ są najlepsi.

Zapowiada się fascynujący sezon poza sezonem na rogu 161. ulicy i River Avenue, który może określić kierunek franczyzy. Głównym tematem rozmów jest naturalnie zbliżająca się wolna agencja sędziego, podobnie jak kontrakt dyrektora generalnego Briana Cashmana z 1998 roku.

Boone ma jeszcze dwa lata kontraktu; Rizzo (który sam ma zwolnienia, o których powiedział, że nie podjął jeszcze decyzji) powiedział, że Boone powinien wrócić, zauważając: „Boonie wykonuje dobrą robotę z graczami. To była fajna atmosfera, aby codziennie chodzić do pracy. Zaczyna się w klubie z wolnością, którą otrzymujemy.

Ponownie, październikowy scenariusz zakończył się kilkoma uspokajającymi słowami i obietnicami pozostawania w kontakcie poza sezonem, co jest aż nazbyt znajomym wynikiem. Na Yankee Stadium nie ma banerów z tytułami dywizji ani rekordami home run; bardziej niż kiedykolwiek, konieczne jest sprawdzenie, gdzie są Astros.

„Jest z czego być dumnym” – powiedział miotacz Gerrit Cole. – Realistycznie rzecz biorąc, prawdopodobnie jesteśmy na równi z resztą ligi. Ale pokonali nas pod każdym względem. Oglądałem serial i naprawdę nie widziałem obszaru, w którym graliśmy lepiej od nich.

Leave a Comment