Wyniki Yankees vs. Astros, na wynos: Houston powraca do World Series, gdy sezon w Nowym Jorku kończy się zamiataniem

NOWY JORK – Po raz czwarty w ciągu ostatnich sześciu lat Houston Astros są mistrzami ligi amerykańskiej. W niedzielę wieczorem Astros zakończyło swój autorytatywny przegląd ALCS New York Yankees na Yankee Stadium (HOU 6, Nowy Rok 5). To już trzeci raz w ciągu ostatnich sześciu lat i czwarty w ciągu ostatnich ośmiu lat, kiedy Astros wyeliminowali Yankees w postsezonie.

Astros nie zdołał stłumić ataku Yankees w Igrzyskach 1-3 i zamiast tego musiał się wzmocnić po przegranej na początku meczu 3-0 w meczu 4. Starter Lance McCullers Jr. wygiął się, ale nie pękł całkowicie i Astros wisiał wystarczająco długo. dopóki nie byli w stanie wykorzystać kolejnego błędu obronnego Yankees. Houston pokonał Yankees 18-9 w czterech meczach.

Filadelfia Phillies pokonała San Diego Padres w meczu 5 NLCS wcześniej w niedzielę, więc gra World Series jest ustawiona. Astros kontra Phillies rozpoczynają się w piątek, 28 października w Houston. Oto pięć dań na wynos z niedzielnego meczu 4.

1. Jankesi uderzyli pierwsi

Pięć pałkarzy w grze 4, Yankees wyrównali liczbę trafień z gry 3. Harrison Bader wyprowadził w inningu singla na środek, Anthony Rizzo odpadł, a Giancarlo Stanton wykręcił singla RBI na prawą stronę. Gleyber Torres w drugim biegu wjechał na ziemię niczyją w płytkim prawym centrum, dając Yankees prowadzenie 2:0. Trzy trafienia w pierwszej rundzie gry 4 po trzech trafieniach w grze 3.

Nowy Jork dodał trzeci przejazd w drugiej rundzie, kiedy Rizzo uderzył w ziemię tuż poza zasięgiem Alexa Bregmana na trzeciej bazie. Dwukrotne trafienie wjechało w Isiah Kiner-Falefa, który podwoił się i wyprowadził inning. Jankesi byli w niebezpieczeństwie, że przepadną, zanim Rizzo wszedł do środka. Był najbardziej konsekwentnym hitterem Nowego Jorku po sezonie.

Przed objęciem wczesnej przewagi 3-0 w meczu 4, Yankees nie mieli prowadzenia w ALCS od czasu drugiej rundy solo u siebie Badera w meczu 1. Ta przewaga trwała sześć pałek. W rzeczywistości Yankees i Astros rozegrali w tym roku 10 meczów przed czwartym meczem, a było to tylko sześciu pałkarzy, którzy wyszli na prowadzenie z Nowym Jorkiem na czele. (Ich dwa zwycięstwa w sezonie regularnym nad Houston zostały wyeliminowane.)

2. Cortes został ranny i zrezygnował z prowadzenia

Coś wyraźnie było nie tak z Nestorem Cortesem w trzeciej rundzie. Jego dowództwo osłabło w pierwszym i drugim inningu, ale umieścił zera na tablicy wyników, a następnie otworzył trzeci inning chodami jeden po drugim. Nie tylko stracił dowodzenie, ale Cortes stracił prędkość swojej szybkiej piłki. To jest czerwona flaga:

Menadżer Aaron Boone i trener przyszli porozmawiać z Cortesem i była to krótka rozmowa. Cortes powiedział im, że jest w porządku, pozostał w grze, a kilka wyciągów później zaserwował Jeremy’ego Peñę w remisującym meczu trzykrotnego homera. Przewaga Nowego Jorku 3-0 zniknęła, a Cortes odpadł po kolejnej wizycie Boone’a i trenera. Yankees mówią, że to kontuzja lewej pachwiny, a podczas wywiadu z TBS Boone powiedział, że Cortes ma do czynienia z tym problemem od pierwszego startu po sezonie.

Nie trzeba dodawać, że trzymanie się kontuzjowanego miotacza — Yankees mają dostęp do tych samych danych o prędkości na żywo, co my, i na pewno wiedzieli, że ogrzewanie Cortesa było wyłączone i że nie znalazł — wygranej lub spaceru — home runu. była co najmniej wątpliwą decyzją. Oczywiście gracz powie, że jest zdrowy i może pozostać w grze. Każdy to robi. To do menedżera i trenerów należy robienie czegoś więcej niż tylko słuchanie graczy i podejmowanie najlepszej decyzji dla zespołu, a Boone nie zrobił tego, kiedy puścił Cortesa.

W każdym razie, z remisem punktów i końcem sezonu, Yankees przeszli do leworęcznej Wandy Peralty, jednej z ich zaufanych broni o wysokiej dźwigni. To była dopiero trzecia runda, ale zbliżał się środek kolejności i nie było czasu na zabawę z drobnymi dopingami. Niestety Peralta pozwoliła trafić trzem z kolejnych czterech pałkarzy i Astros wyszedł na prowadzenie 4-3. Jeden z tych trzech był powracającym, który uderzył go w prawy nadgarstek, tuż nad rękawicą.

Cortes opuścił około trzech tygodni z tą samą kontuzją pod koniec sierpnia i na początku września. Yankees nie mają już o co grać, ale utrata Cortesa byłaby straszliwym ciosem, gdyby utrzymali sezon przy życiu. Dobrą wiadomością jest również to, że nie jest to kontuzja ręki. To byłby trudny sposób dla człowieka, którego nazywają Paskudnym Nestorem, aby zakończyć swoją przerwę.

3. Rizzo i Bader dają Jankesom kolejny trop

Yankees nie odeszli spokojnie po tym, jak stracili prowadzenie 3-0 i stracili 4-3. W czwartym Bader i Rizzo pobili run z singlem, walką i innym singlem, aby zremisować mecz. Następnie, w szóstym miejscu, Bader złamał remis długim, głośnym samotnym home runem na lewe pole, dając Yankees prowadzenie 5-4. W przypadku ujęć akcji:

To był piąty homer Badera w postsezonie. W 86 meczach w sezonie zasadniczym miał pięciu gospodarzy, wszystkich z Cardinals, zanim został sprzedany do Yankees w wyznaczonym terminie. Pięciu homerów zrównało go na czwartym miejscu w rankingu Yankee w jednym postsezonie. Tylko Bernie Williams (1996), Alex Rodriguez (2009) i Giancarlo Stanton (2020) mieli więcej. Każdy miał sześć. Williams przypadkowo wyrzucił uroczysty pierwszy rzut przed czwartym meczem.

Bader i Rizzo wypadli 5 na 8 w meczu 5. Reszta Yankees poszła 1 na 28. To niewiele, ale ci dwaj prowadzili do ofensywy Yankees w ALCS. Mieli niewielką lub żadną pomoc. Dwóch graczy nie wygra serii postsezonowej, zwłaszcza przeciwko drużynie takiej jak Houston.

4. Jankesi popełnili kolejny poważny błąd

Musisz grać niemal bezbłędnie w baseball, aby pokonać Astros, a Yankees mogą zrobić wszystko, ale nie. W grze 4 Bader i Aaron Judge nie porozumiewali się podczas rutynowej piłki, zamieniając lekkoatletę w baserunnera. Następny pałkarz wykonał dwa przejazdy do domu, aby dać Astrosowi prowadzenie 2-0 i wszystkie potrzebne przejazdy.

Błędna gra w Game 5 była jeszcze bardziej szkodliwa. Po tym, jak Jose Altuve pokonał singla z pola bramkowego, aby wyrównać na bazę, z jednym wypadnięciem w siódmym miejscu, Peña wystawił potencjalnego 4-6-3 w podwójnej grze w parterze, ale Yankees zamiast tego zamienili go na zero wypadów. Gleyber Torres rzucił się do drugiej bazy, a Kiner-Falefa niezręcznie uderzył w torbę i nie mógł złapać. Torres zostaje faulowany, ale oboje to schrzanili. Pasza była pospiesznie, ale w torbie, a wciąż nie rozdawana.

Oczywiście Astros zremisował mecz już na następnym boisku. Yordan Alvarez zagrał pojedynek na prawe pole, aby zawiązać rzeczy na 5-5, a następnie Bregman umieścił singiel na prawo, aby dać Astrosowi przewagę 6-5. Oddanie Houston czterech outów w inningu – Yankees w zasadzie dali im pięć outów w inningu – to dobry sposób na przegranie serii.

Jonathan Loáisiga wykonał heroiczną robotę, zanim jego obrona go zdradziła, pokonując siedmiu z ośmiu pałkarzy, z którymi walczył, nie opuszczając boiska. Jedynym dozwolonym baserunnerem był singiel bramkowy Altuve, który musiał zostać zrecenzowany, ponieważ był tak blisko. Bullpen Astros pozwolił tylko Baderowi homerowi w czterech, skądinąd nieskazitelnych, rundach. Ostatnich 10 Yankees w bat po tym, jak homer Badera odpadł. I to koniec Yankees 2022.

5. Dalej

Seria światowa. Kiedy Fall Classic rozpocznie się w Houston w piątek, 28 października, będzie to Astros vs. Filadelfia. Do tego czasu musimy czekać cztery dni bez baseballu. Justin Verlander (18-4, 1,75 ERA) i Aaron Nola (11-13, 3,25 ERA) prawdopodobnie zdobędą piłkę w pierwszym meczu, chociaż Phillies mogą wrócić do NLCS startera Zacka Wheelera (12-7, 2,82 ERA). normalny odpoczynek.

Leave a Comment