Wybitny właściciel klubu nocnego w Los Angeles, restaurator znaleziony martwy na Dominikanie w wieku 71 lat – Ostateczny termin

Mario Oliverjeden z królów nocnej sceny Los Angeles, kiedy prowadził kluby Zawroty głowy oraz Brama a eleganckie restauracje, takie jak Tryst, Le Petit Four i Linq, zmarły w wieku 71 lat.

W środę władze znalazły jego ciało w willi w Las Terrenas w Samaná na Dominikanie. Wstępne raporty sugerują, że został uduszony na śmierć i zakneblowany, gdy przestępcy włamali się do jego domu i zabrali skrytkę depozytową, kilka zegarków Rolex i inne kosztowności.

Zgłoś się Dominikański dzisiaj donosi, że policja krajowa, DICRIM, potwierdziła, że ​​śmierć była spowodowana urazami głowy i ręcznym uciskiem szyi (zawieszeniem).

Urodzony we Francji Mario Jacques Oliver Jutard skrócił ją, kiedy zaczął pracować jako model w Paryżu. Wkrótce stał się stałym elementem paryskiej sceny klubów nocnych, pracując nad wszystkim, od drzwi po didżej. W 1981 przeniósł się do Los Angeles.

Oliver stał się kierowcą sceny życia nocnego Los Angeles w latach 80. do początku XXI wieku. Był romantycznie związany z Księżniczka Stephanie z Monako.

Artykuł z 1987 roku w Los Angeles Times autorstwa Nikke Finke, założyciela Deadline, opisał go jako osobę o „kontynentalnym uroku, miłym zachowaniu i chłopięcej seksualności. Oliver wyobrażał sobie, że pije szampana zamiast wina, leci pierwszą klasą zamiast autobusem i ma na ramieniu najładniejszą kobietę w pokoju. Od ubrań, przez kulturę, po dziewczyny, zawsze wydaje się być w czołówce. Jak wyjaśnia jeden z przyjaciół, David Gothard: „Mario urodził się modny”.

Vertigo był żywym dowodem tego stylu. Stał się jednym z najgorętszych klubów w kraju. Jego restrykcyjna polityka dotycząca drzwi przyciągała celebrytów, a cywile ustawiali się w kolejce przed klubem w każdy weekend, licząc na szansę przejścia przez aksamitne liny.

Jednak historia miała też swoją ciemną stronę. Oliver doznał dwóch rozwodów i zawieszenia zawieszenia w zawieszeniu za zmniejszoną opłatę za zgwałcenie 19-letniej dziewczynki.

Ciało Olivera zostało przewiezione do Instytutu Nauk Sądowych (INACIF) w San Francisco de Macoris. Śledztwo policyjne prowadzone przez władze dominikańskie trwa.

Nie było natychmiastowych informacji na temat ocalałych ani planów pamięci.

Leave a Comment