Wściekli, zasmuceni irańscy aktywiści rozpoczynają kampanię billboardową na nowojorskim Times Square, prosząc o pomoc Big Tech

Minęło ponad 40 dni, odkąd 22-letni Mahsa Amini został śmiertelnie pobity w areszcie irańskiej brutalnej policji moralnej za nie noszenie obowiązkowej chusty muzułmańskiej.

Według Javaida Rehmana, przedstawiciela ONZ ds. praw człowieka w Iranie, w zamieszkach od śmierci Amini zginęło co najmniej 250 osób, w tym 27 dzieci.

Stany Zjednoczone ogłosiły sankcje wobec 14 osób i wielu podmiotów, w tym sześciu urzędników rządowych odpowiedzialnych za przemoc wobec irańskich aktywistów. Ale irańscy aktywiści, tacy jak dziennikarka Masih Alinejad, która przebywa w USA, grozi jej życiu, twierdzą, że administracja Bidena może zrobić znacznie więcej.

„Cały świat ignorował to przez osiem lat. Powiedzieli: „Wiesz, to jest część twojej kultury. Nie chcemy tego dotykać”. Dla mnie to smutne. To bardziej niż smutne, że nie trzeba było zabijać Mahsy Amini, żeby cały świat zrozumiał, że to ważne” – powiedziała Alinejad w rozmowie z Fox News.

Irańscy urzędnicy w panice szukają brytyjskich paszportów dla rodzin wychowanych w kraju przez protesty: RAPORT

Na tym zdjęciu zrobionym przez osobę niezatrudnioną przez Associated Press i uzyskanym przez Associated Press poza Iranem studenci Sharif University of Technology biorą udział w proteście z 7 października 2022 r., wywołanym śmiercią 22-letniej Mahsy Amini we wrześniu. kiedy był w areszcie krajowej policji moralnej.
(Zdjęcie AP)

„To są parki Rosa w Iranie. Są jak sufrażystki… To dopiero początek. Irańskie kobiety szaleją i paląc swoje chusty, wychodzą masowo na ulice w całym Iranie, wysyłając wiadomość do reszcie świata, że ​​jest to rewolucja nie tylko przeciwko przymusowemu hidżabowi, ale także przeciwko reżimowi apartheidu płci”.

List wysłała ponadpartyjna grupa amerykańskich prawodawców firmy technologiczne w piątek, w tym Google, Facebook i Apple, i wezwał je do rozszerzenia usług komunikacyjnych w Iranie. Aktywiści twierdzą, że w ten sposób administracja Bidena może pomóc, dzięki technologii takiej jak Starlink, aby protestujący mogli się komunikować.

Nagranie wideo z miast w południowo-wschodnim Iranie pokazało, że w piątek irańskie siły bezpieczeństwa strzelały do ​​protestujących, krzycząc „Śmierć Chameneiemu”, najwyższemu przywódcy Iranu. Co najmniej dwóch zginęło.

Alinejad, który ma 8 milionów obserwujących w mediach społecznościowych i ma całodobowe bezpieczeństwo w USA z powodu zagrożeń ze strony irańskiego reżimu, mówi, że różni się od Zielonej Rewolucji z 2009 roku, która została zmiażdżona.

„Jest inaczej, ponieważ po raz pierwszy w historii kobiety w całym Iranie spaliły swoje chusty. To znaczy, że mamy już dość. Chcemy zakończyć ten barbarzyński reżim” – powiedziała. „Dlatego zawsze powtarzałem, że przymusowy hidżab jest jak mur berliński. Jeśli nam się uda, możemy go zburzyć. Republika Islamska nie będzie istnieć”.

Studentki na Uniwersytecie Nauk Medycznych w Isfahanie wymachiwali chustami w powietrzu i skandowali „wolność, wolność, wolność”, aby uczcić 40. dzień żałoby po tym, jak Amini została rzekomo zamordowana przez brutalną irańską policję moralności za pokazanie jej włosów.

irański aktywista Masih Alinejad

irański aktywista Masih Alinejad
(Fox News)

W tym tygodniu w rodzinnym mieście Amini dziesiątki tysięcy ludzi zignorowało groźby rządowe i blokady dróg, i pogrążyło się w żałobie.

ELITARNA UCZELNIA TECHNICZNA IRANU POWSTAJE GŁĘBIĄ PROTESTÓW

The Iranian Diaspora Collective, bezpartyjna grupa wielowyznaniowa, kupiłem billboard na Times Square ze zdjęciem Mahsy Amini i trzema sylwetkami kobiet podnoszących chustę i słowami „Woman Life Freedom”, które chcą umieścić na billboardach w miastach w całych Stanach Zjednoczonych, aby podkreślić to, co mówią, że toczy się rewolucja w Iranie. Dzięki kampanii Go Fund Me zebrali ponad 420 000 dolarów, aby zapłacić za więcej billboardów.

Alinejad zaczęła publikować filmy z kobietami zdejmującymi zasłony na Facebooku w 2014 roku pod tytułem „Moja sekretna wolność„Mówi, że po raz pierwszy zdała sobie sprawę, jak represyjny był irański reżim, gdy miała 7 lat, kiedy jej rodzice przygotowywali ją do szkoły i próbowali oswoić jej kręcone włosy. Wtedy zdała sobie sprawę, że jej włosy były pod kontrolą rządu.

Demonstranci zbierają się przed Białym Domem, by zaprotestować przeciwko irańskiemu reżimowi w Waszyngtonie 22 października 2022 r.

Demonstranci zbierają się przed Białym Domem, by zaprotestować przeciwko irańskiemu reżimowi w Waszyngtonie 22 października 2022 r.
(Zdjęcie AP/Jose Luis Magana)

„Pamiętam, że kiedy musiałem iść do szkoły, musiałem to zakryć – jak duże włosy, masywne włosy. Nie było to łatwe. Moja mama mnie przytuliła, a mój tata po prostu, no wiesz, ścinał się między niektórymi włosy, które były czesane, aby łatwo było je zakryć ”- wspomina Alinejad, pokazując swoje zdjęcie w wieku 7 lat.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Teraz dwóch irańskich dziennikarzy – Niloofar Hamedi, który jako pierwszy doniósł o śmierci Amini z rąk policji moralnej, oraz Elaheh Mohammadi, który doniósł o pogrzebie Amini – jest oskarżonych o szpiegostwo. Hamedi był przetrzymywany w więzieniu przez ponad miesiąc. Dziennikarze strażnicy mówią, że ci dwaj dziennikarze„Życie jest teraz w poważnym niebezpieczeństwie.

Strażnicy Rewolucyjni Iranu i Ministerstwo Wywiadu Iranu są próbując obwiniać CIAMosad, MI6 i rząd saudyjski za rozpoczęcie protestów.

Leave a Comment