World Series: Framber Valdez i Astros Even Series z grą 2 wygrywa

HOUSTON – Filadelfia Phillies w piątek, otwierając World Series, wyraźnie zaznaczyli, że są tutaj z czegoś więcej niż z czysto ozdobnych powodów.

Houston, który wszedł jako silny faworyt i nie zmierzył się z niczym, z czym nie mógł sobie poradzić przed tym sezonem, zauważył to. Potem Astros pojawili się w grze 2 wyglądając jak drużyna, która spędziła długą noc myśląc o tym, jak pozwolili, aby rzeczy się poślizgnęły w grze 1 i zdecydowali, że nie pozwolą, aby to się powtórzyło.

Astros pracował szybko, agresywnie i zdeterminowany, grając przez pierwsze trzy rundy w sobotni wieczór, pozornie przed odśpiewaniem końcowych nut hymnu narodowego. Rozrusznik Phillies, Zack Wheeler, ledwo skończył wiązać sznurówki w swoich korkach, zanim Jose Altuve, Jeremy Peña i Yordan Alvarez wytrącili go z równowagi, a Astros byli na dobrej drodze do zwycięstwa w serii 5:2.

Teraz, dzięki temu i olśniewającym sześciu i trzecim rundom Frambera Valdeza, scena przenosi się z powrotem do Filadelfii na mecz 3 w poniedziałkowy wieczór z zupełnie innym tonem.

„Ten zespół ma krótką pamięć do złych wydarzeń i złych meczów” – powiedział menedżer Houston Dusty Baker. „Nie możesz przenieść wczoraj do dziś, bo to będzie trwać dalej”.

Nie zrobili tego i tak nie było.

Astros stał się pierwszą drużyną w historii World Series, która rozpoczęła grę z trzema kolejnymi dodatkowymi trafieniami w bazę. Robiąc to, wydawało się, że po prostu nie mogą się doczekać, aby wymazać pamięć o przewadze na pięć okrążeń, którą stracili. ich przegrana 6-5, 10 rund.

Altuve, słabiący lider drużyny, wdarł się z pierwszego boiska, tracąc 96 mil na godzinę, w lewy róg boiska, by podbić.

Peña, debiutant zespołu, który skręcił w drugim boisku meczu, po podkręceniu z prędkością 82 mil na godzinę, wyszedł na kolejny dublet.

Potem przyszedł Alvarez, mocarz zespołu, którego wygląd płyt wydawał się trwać wiecznie w porównaniu. Sfaulował pierwszy rzut Wheelera, szybką piłką 96 mil na godzinę, a następnie wyrównał drugi, 92 mil na godzinę, ćwicząc go w ten sam sposób, jak zrobili to Altuve i Peña, aby odejść do swojego trzeciego podwójnego z rzędu.

„I faktycznie zremisowałem dla czterech”, powiedział Baker o trzech parach. „Spróbuj uzyskać jak najwięcej przebiegów. Bo wiesz, że Wheeler jest jednym z najtwardszych graczy w baseballu.

Tak więc dla tych, którzy strzelili gola u siebie, Astros prowadzili 1:0 z dwoma boiskami pozostałymi w dolnej części pierwszego inningu. Cztery wyciągi prowadziły 2-0.

Astros wiedzieli, że Wheeler miał mocne cięcie i twardą szybką piłkę, „więc uderzyliśmy naprawdę mocno”, powiedział zapolowy Chas McCormick o podejściu swojego zespołu. „Nie chcieliśmy siedzieć na miękkim materiale.

Chociaż Wheeler opuścił miesiąc kończący sezon z zapaleniem ścięgna na przedramieniu, był świetny w tym sezonie. W swoim starcie play-off rzucił 11⅓ kolejnych bezbramkowych inningów, co w połączeniu z bezbramkową passą do końca sezonu zasadniczego rozszerzyło się do 19⅓ bezbramkowych inningów.

Jego 1,78 ERA w tym postsezonie, wchodząc w sobotni start, zajął trzecie miejsce w historii Phillies przez miotacza z co najmniej 20 rundami rozrzuconymi w jednym sezonie, za 1,33 Steve’a Carltona (1983) i 1,56 Cliffa Lee (2009). A jego 0,51 WHIP (spacery plus trafienia podzielone przez narzucone inningi; w zasadzie ile baserunnerów dopuszcza miotacz na inning) był z łatwością najniższy przez miotacza w jego pierwszych czterech startach w jednym sezonie po sezonie.

Astros zagrozili batem, zaczęli tak szybko.

Ich trzeci przejazd w pierwszym inningu był spowodowany czystą agresją. Alvarez oznaczył i awansował na trzecią bazę po piłce Kyle’a Tuckera do środka. Piłka była na tyle płytka, że ​​była to ryzykowna decyzja, ale środkowy obrońca Phillies, Matt Vierling, był mocny i szeroki, a Alvarez był bezpieczny. Opłaciło się to w wielkim stylu, gdy następny pałkarz, Yuli Gurriel, uderzył za krótką piłkę do ziemi, która powinna być inning-ending. Ale Edmundo Sosa, zwykle pewny siebie infielder Filadelfii, odbił się od Rhysa Hoskinsa z pierwszej bazy, a Alvarez przekroczył poprzeczkę i awansował na 3-0.

Pośród tego wszystkiego, wielką wiadomością wieczoru dla Astros była ucieczka ich drugiej bazy. Altuve, grający w swojej 88. posezonowej grze, był w tym miesiącu nietypowo cichy. Miał 4 za 37 (.108) bez homerów i tylko jedno dodatkowe trafienie w bazę (podwójne).

To, że Houston wygrało każde ze swoich pierwszych siedmiu meczów po sezonie, pomimo milczenia swojego zawodnika prowadzącego, jest hołdem dla potężnego Astros. Ale każdy wie na podstawie swojej przeszłości, że to tylko kwestia czasu, zanim Altuve zacznie bić, a kiedy to zrobi, ułatwi to wszystkim życie.

Z podwójnym i dwoma singlami w drugim meczu, Altuve tylko podniósł oczekiwania swoich kolegów z drużyny.

„Kiedy dziś wieczorem zobaczysz Altuve z trzema hitami, może być teraz całkowicie nieobecny” – powiedział McCormick. – Nie po to, żeby wywierać na niego presję, czy coś, ale byłoby inaczej, gdyby mógł odejść.

Trzeci bazowy Alex Bregman, który w piątym inningu trafił dwubiegowego homera, również wyraził zaufanie do kierunku Altuve.

„Czuję, że każdego dnia jest to ten sam facet” – powiedział Bregman. „Przychodzi do parku podekscytowany i gotowy do rywalizacji. Jest niesamowitym liderem i daje nam prawdziwą pewność siebie jako zespołowi”.

Altuve był wyraźnie sfrustrowany. Kiedy przeniósł piłkę na środkowe pole w dziewiątej inauguracji pierwszego meczu z dwoma autami i wynikiem 5-5, uderzył kijem w ziemię i przebiegł przez większość drogi do pierwszej bazy. Kiedy piłka wpadła gładko w coś w rodzaju trójkąta bermudzkiego na boisku, było oczywiste, że może dostać się do drugiej bazy, jeśli będzie mocno biegał. Zamiast tego ukradł drugie, a potem kolejne przez zawodnika Phillies, Nicka Castellanos grać w gre na latającej piłce Peñy. To był bieg i łapanie z nurkowania, które przygotowało Phillies na zwycięstwo.

Altuve rzadko okazuje frustrację, ale tak się stało, do czego Baker zwrócił się przed drugą grą.

„To znaczy, on nie może być szczęśliwy, ale jest szczęśliwy, że wygraliśmy” – powiedział Baker. „Może być najsilniejszym psychicznie facetem w tym budynku. Prawdopodobnie musiał spędzić większość swojego życia. Więc wiem, że w każdej chwili jest o jedno uderzenie od gorącej passy.

To uderzenie przyszło na pierwszym boisku w Game 2, a następnie dwa kolejne – w tym jedno uderzenie w bazę na huśtawce na wysokości oczu. To poprawiło nastrój i Altuve wyraźnie się śmiał.

„Jego wyniki mówią same za siebie” – powiedział później Baker. „To znaczy, on machnął dzisiaj kijem. To było dobre, gdy skłoniłem go do prowadzenia tak, jak robił to przez cały rok w pierwszym inningu. Chłopcze, wspaniale było to zobaczyć.

Altuve powiedział, że przechodził przez fazy tego przedłużającego się październikowego kryzysu. Wkrótce uderzał coraz więcej i studiował więcej filmów. Kiedy to nie zadziałało, powiedział, zaczął uderzać „coraz mniej”.

„Więc myślę, że im mniej o tym myślę, tym lepiej” – powiedział Altuve. „Więc postaraj się wszystko uprościć.

Dodanie przyjemności z Game 2 było kolejnym z tego, co okazało się typowym klasycznym występem Valdeza. Leworęczny, który od 25 kwietnia do 18 września tego roku oddał 25 kolejnych jakościowych startów, aby ustanowić rekord jednego sezonu MLB, był w większości nietykalny w grze 2.

W rzeczywistości Valdez był tak silny na początku, że cztery z jego pierwszych sześciu at-batów wypadły przy 0 i 2 podkręconych piłkach. A w czwartej rundzie Bryce Harper dwukrotnie wyszedł z pola karnego dwoma uderzeniami, najwyraźniej próbując zakłócić rytm Valdeza.

Nie działało. Valdez nawet nie zadał sobie trudu, żeby zdjąć gumę. Po prostu cierpliwie czekał, aż wyprzedany tłum w liczbie 42 926 wygwizduje głośno, po czym rzucił Harpera w chłodny zakręt z prędkością 80 mil na godzinę.

Zamienił buczenie w wiwaty, a Astros zmarszczył brwi, uśmiechając się przez noc.

Teraz Phillies powrócą do domu, dokładnie w to samo miejsce, które wykorzystali jako trampolinę do sukcesu zarówno w Division Series, jak i NLCS, nawet w jednej grze za każdą.

– Brzmi znajomo, prawda? powiedział pierwszy bazowy Rhys Hoskins. „Tak, jesteśmy rozczarowani przegraną dzisiaj, ale byliśmy tu już wcześniej.

David Waldstein przyczyniły się do raportowania.

Leave a Comment