Włochy ponownie przyjmują pracowników służby zdrowia, którzy nie zastosowali się do nakazu szczepień przeciwko COVID

włoscy pracownicy służby zdrowia, którzy zostali zawieszeni w pracy, ponieważ nie zdecydowali się zaakceptować koronawirus szczepionka wkrótce zostanie przywrócony, poinformowali urzędnicy ds. zdrowia w kraju. Anulowane są również grzywny nałożone na osoby, które zrezygnowały ze szczepienia.

Nowy minister zdrowia Orazio Schillaci poinformował w piątek, że szpital cierpi na brak personelu medycznego, a spadek zachorowań na koronawirusa powinien umożliwić „reintegrację” skazanych pracowników zawieszonych na zasadach poprzedniej administracji.

„Finalizowane są działania mające na celu umożliwienie reintegracji personelu medycznego podlegającego procedurze zawieszenia z powodu nieprzestrzegania obowiązkowych szczepień przed wygaśnięciem okresu zawieszenia”, powiedział Schillaci, według Reutersa.

Personel medyczny pracuje na oddziale intensywnej terapii COVID-19 w szpitalu w Bolonii we Włoszech, 25 stycznia 2022 r.
(Gianni Schicchi/Xinhua przez Getty Images)

Były premier Mario Draghi nadał priorytet egzekwowaniu ograniczeń związanych z koronawirusem, ponieważ pandemia była szczególnie śmiertelna we Włoszech, co obejmowało obowiązkowe szczepienia dla nauczycieli i pracowników służby zdrowia.

WŁOCHY GIORGIA MELONI, PIERWSZA KOBIETA BYŁA PREMIEREM

Ci, którzy nie zastosowali się, zostali zawieszeni bez wynagrodzenia. Osoby powyżej 50 roku życia kto nie został zaszczepiony zostali zmuszeni do uiszczenia opłaty w wysokości prawie 100 dolarów.

Zawieszenia zostaną teraz zniesione, a grzywny zniesione przez nowego premiera Włoch Giorgio Meloniego.

KANADYJSKI LIDER UWAŻA, ŻE UNIKAĆ OPŁAT ZA BLOKADĘ COVID, PRZEPROSZENIA ZA NIEWKRYWANIE

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Meloni złożył przysięgę podczas ceremonii w pałacu prezydenckim na Kwirynale w Rzymie 22 października.

Według Światowej Organizacji Zdrowia we Włoszech z powodu pandemii zginęło prawie 179 000 osób.

Leave a Comment