Właściciel Gold’s Gym Rainer Schaller, rodzina na pokładzie samolotu, który rozbił się w Kostaryce, potwierdza firma

22 maja 2018, Niemcy, Düsseldorf: Rainer Schaller, właściciel w czasie imprezy Loveparade Lopavent, siedzi na sali sądowej wydziału sądu okręgowego w Duisburgu. Tutaj trwa proces Loveparade. 21 młodych ludzi straciło życie w panice podczas pokazu techno 24 lipca 2010 roku w Duisburgu. Zdjęcie: Rolf Vennenbernd/dpa (Zdjęcie: Rolf Vennenbernd/picture Alliance via Getty Images)

Rolf Vennenbernd / sojusz wizerunkowy przez Getty

Niemiecki biznesmen Rainer Schaller, którego grupa inwestycyjna nabyła kultową firmę fitness Gold’s Gym w 2020 roku, był wśród pasażerów samolotu, który rozbił się w weekend w Kostaryce, potwierdziła jego firma.

„Możemy potwierdzić, że Rainer Schaller, jego rodzina i dwie inne osoby znajdowały się na pokładzie samolotu w czasie katastrofy. Ponieważ sytuacja jest nadal badana na miejscu, nie możemy obecnie komentować i prosić o wyrozumiałość, Firma Schaller, RSG Group, powiedziała w oświadczeniu, że częściowo zwolnił Biznesmen oraz Powiązana prasa.

Firma nie potwierdziła śmierci Schallera ani jego rodziny, ale według AP zespoły poszukiwawcze do tej pory znalazły dwa ciała bez zgłoszonych osób.

„Jesteśmy zszokowani, oszołomieni i zasmuceni tym tragicznym wypadkiem” – napisała grupa RSG w oświadczeniu, według AP. „Byliśmy głęboko wstrząśnięci wiadomościami z ostatnich kilku dni i jesteśmy z rodziną w tych trudnych godzinach”.

ZWIĄZANE Z: 2 zabitych po tym, jak samolot jednosilnikowy rozbił się o budynek mieszkalny w New Hampshire

PEOPLE skontaktowało się z RSG Group po komentarz w poniedziałek po południu.

W poście dla Media społecznościowe w piątek kostarykański Departament Bezpieczeństwa Publicznego poinformował, że samolot lecący do Kostaryki z Meksyku stracił kontakt z wieżą kontrolną na międzynarodowym lotnisku Juan Santamaria około godziny 20:00 czasu wschodniego.

Samolot przelatywał nad obszarem Parismina na Karaibach w Kostaryce, podała organizacja.

CNN poinformował, że partnerka Schallera, Christiane Schikorsky, i dwoje nieletnich znalazły się wśród osób wymienionych w manifeście lotów.

ZWIĄZANE Z: 2 osoby zginęły po tym, jak mały samolot rozbił się na parkingu przy salonie samochodowym w Ohio

W niedzielnym raporcie AP stwierdzono, że departament zrobił: znaleźli ciała jednego dorosłego i jednego dziecka. Zespoły poszukiwawcze znalazły również plecaki, torby i fragmenty samolotu.

Samolotem był dziewięciomiejscowy włoski Piaggio P180 Avanti. Według CNN, Czerwony Krzyż został poproszony o pomoc w poszukiwaniach.

POWIĄZANE WIDEO: Katastrofa samolotu Midair powoduje śmierć 3 osób w Kolorado

Wraz z Gold’s Gym, RSG Group posiada kolekcję marek fitness, w tym McFit i Cyberobics, zgodnie z własnym Stronie internetowej. Nabyli Gold’s Gym w lipcu 2020 roku.

„Gold’s Gym to instytucja fitness, która wywarła duży wpływ na rozwój branży” – powiedział Schaller w ówczesnym komunikacie prasowym. „Jestem niesamowicie dumny, że pracując z ich obecnym zespołem kierowniczym, będziemy mogli tchnąć nowe życie w tę kultową markę pod parasolem RSG Group”.

Schaller jest wymieniony jako założyciel, właściciel i dyrektor generalny firmy, a swoją karierę rozpoczął od szkolenia jako sprzedawca detaliczny.przed otwarciem pierwszej siłowni w Würzburgu w Niemczech w 1997 r.”.

Leave a Comment