Właściciel Gold’s Gym obawiał się śmierci po katastrofie samolotu w pobliżu Kostaryki, 5 innych osób na pokładzieCNN

Właściciel Gold’s Gym Rainer Schaller, jego rodzina i dwie inne osoby obawiają się śmierci po tym, jak samolot, w którym lecieli, najwyraźniej rozbił się w piątek u karaibskich wybrzeży Kostaryki, poinformowali urzędnicy.

Kostarykańska Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego na Facebooku napisał w piątek na Facebooku, że samolot lecący z Meksyku do Limon w Kostaryce stracił kontakt z wieżą kontrolną na międzynarodowym lotnisku Juan Santamaria w Kostaryce około 18:00 czasu lokalnego (20:00 czasu wschodniego) podczas lotu nad północno-wschodni region Parismina u wybrzeży karaibskiej wyspy Ziemi.

CNN uzyskała dostęp do kopii manifestu lotu z Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego. Według manifestu Schaller, niemiecki magnat państwowy i biznesowy, wraz z czterema innymi obywatelami niemieckimi i pilotem, byli w piątek na pokładzie prywatnego samolotu. Wśród obywateli niemieckich była partnerka Schallera, Christiane Schikorsky i dwoje nieletnich.

Według Martina Ariasa, wiceprezesa Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego, Straż Przybrzeżna przeprowadziła operację poszukiwawczą na Morzu Karaibskim w sobotę o 5:00 czasu lokalnego, a o 5:50 wrak samolotu znaleziono 28 kilometrów z lotniska Limon w Kostaryce.

Arias powiedział, że Czerwony Krzyż został poproszony o pomoc w operacjach poszukiwawczo-ratowniczych.

Kostarykański minister bezpieczeństwa publicznego Jorge Torres Carillo napisał w sobotę na Twitterze na swoim zweryfikowanym koncie, że prywatny samolot przewoził „zagraniczną załogę” i że znaleziono dwa ciała.

Niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych powiedziało CNN, że zdaje sobie sprawę z sytuacji i że niemiecka ambasada w stolicy Kostaryki, San José, kontaktuje się z lokalnymi władzami w celu uzyskania dalszych wyjaśnień.

„Ambasada jest również gotowa do udzielenia pomocy konsularnej rodzinom osób poszkodowanych” – powiedział niemiecki MSZ.

Schaller jest założycielem i dyrektorem generalnym firmy Grupa RSGw tym studia fitness McFit, John Reed i Gold’s Gym.

Leave a Comment