Witamy w Mullett Arena, z historią drużyn NHL grających w dziwnych miejscach

Kojoty fani – jest tutaj. W końcu nadszedł pierwszy mecz u siebie w tym sezonie, co oznacza, że ​​nadszedł czas na pierwszy mecz NHL, jaki kiedykolwiek rozegrano na Mullett Arena.

Masz dość żartów innych fanów?

Zgaduje że jesteś. Prawdopodobnie dotarłeś tam, och, jakieś trzy sekundy po tym, jak cały plan stał się publiczny. Musiałeś się tam dostać, kiedy dowiedzieliśmy się, że to miejsce będzie nazywać się Mullett. Biznes z przodu, impreza z tyłu, mam rację? (Tumbleweed wieje wokół.) Dzięki, nie zapomnij dać napiwku swojemu serwerowi.

I na pewno wiedziałeś, że to nadchodzi. Szczerze mówiąc, to nie jest idealna sytuacja. Mullett Arena ma pojemność 5000, co jest niedorzeczne jak na miejsce, które ma być główną areną ligową. Po dziesięcioleciach dramatów na arenie, których seria po prostu nie może się zachwiać, wydaje się, że jest to najsmutniejszy rozdział ze wszystkich. Nawet jeśli to tylko tymczasowe, czy nie jest to krępujące?

Może. Ale oto sekret, o którym niektórzy z tych zarozumiałych fanów nie chcą rozmawiać: nie jesteś sam. Arizona Coyotes są dalekie od jedynej gry franczyzowej NHL hokej w nietypowym miejscu. Jasne, fani oldschoolowego hokeja lubią wygłaszać kazania o wielkości Forum, Ogrodów czy gdziekolwiek, a te budynki były naprawdę fajne. Ale to nie wszystko, a NHL ma długą historię gry w hokeja w nietypowych miejscach w mniej niż idealnych warunkach.

Na szczęście na arenie to dziwne rzeczy trochę jak moja rzecz. Więc dzisiaj przyjrzyjmy się niektórym budynkom, które gościły hokej NHL, a może nawet zobaczmy, jak układają się w potężnej Mullet.


Budynek: Ottawa Civic Centre, siedziba senatorów przez pierwsze cztery lata ich istnienia.

Dobrze: W przeciwieństwie do niektórych lodowisk w Ottawie, o których mogłem wspomnieć, było to centrum miasta i stosunkowo łatwo się tam dostać.

Nie zbyt dobrze: Mieścił około 10 500, ale jeśli oglądałeś w telewizji, prawdopodobnie wyglądał jak pełnowymiarowa arena NHL. To dlatego, że został wbudowany w bok trybuny piłkarskiej, co oznacza, że ​​dach był ukośny. Z jednej strony było dużo miejsca, żeby je spakować. Ale po drugiej stronie było tylko kilka rzędów. Całość była bardzo dziwnym doświadczeniem. I znowu senatorowie na początku lat dziewięćdziesiątych.

Czy było lepsze niż Mullett Arena?: Pewnie, choćby dlatego, że zmieściłoby się tam dwa razy więcej fanów. Nazwa nie jest aż tak zabawna, chociaż „Centrum Obywatelskie” to najbardziej brzmiąca w Ottawie nazwa, jaką można wymyślić.

Oto spojrzenie na pierwszy mecz sezonu regularnego, w którym występują gladiatorzy, kolumny na lodzie i niejasno rozpoznawalna młoda dama śpiewająca hymn narodowy.


Budynek: Barclays Center na Brooklynie, dom wyspiarzy od 2015 do 2020 roku.

Dobrze: Otwarta w 2012 roku arena jest zdecydowanie najnowocześniejszą areną na naszej liście i prawie na pewno najlepszą, zakładając, że szukasz miejsca do oglądania meczu koszykówki, koncertu lub prawie wszystkiego innego niż hokej.

Nie zbyt dobrze: Chcesz oglądać hokej? Tak, to będzie problem. Budynek nie został do tego zaprojektowany, więc fani, którzy chcieli zobaczyć Wyspiarzy, musieli pogodzić się z ograniczonym widokiem na całe lodowisko. I nie chodzi mi tylko o okazjonalny post, który blokuje widok – całe sekcje lodu po prostu nie widziałeś z niektórych miejsc.

Moją ulubioną częścią ery Barclays było to, że ich CEO był pytany o wszystkie zaniepokojone opinie i cierpliwie wyjaśniał, że fani mogą po prostu „oglądaj grę na swoim urządzeniu mobilnym”. Jest dostawcą innowacyjnych rozwiązań.

Poza tym z jakiegoś powodu w jednym rogu stał zaparkowany SUV i wszyscy z nim pojechaliśmy.

Czy było lepsze niż Mullett Arena?: Generalnie pewnie, ale w hokeju może być blisko. Ujmijmy to w ten sposób, kiedy jesteś na arenie i myślisz: „Wiesz, może lepiej wrócimy do Nassau Coliseum”, to nie jest świetne.


Budynek: Pałac krów, dom Rekiny San Jose od 1991 do 1993 roku.

Dobrze: Zbudowana w 1941 roku arena nadal stała i funkcjonowała w ścisłym sensie technicznym, gdy pół wieku później została poproszona o organizację hokeja NHL.

Nie zbyt dobrze: Po pierwsze nazywał się The Cow Palace, ale po lodzie nie było krów i wydaje mi się, że jest to przypadek nierealistycznie wysokich oczekiwań. Ponadto lodowisko było niewłaściwego rozmiaru i mieściło tylko 11 000 fanów. Ale chyba najlepszą częścią historii Cow Palace było to, że w latach 70. NHL uważało budynek za zbyt mały i stary dla Złotych Pieczęci, ale dwie dekady później najwyraźniej zmienili zdanie na temat rekinów. Mała wskazówka dla was, dzieci: Kiedy coś jest uważane za niegodne kojarzenia się ze Złotymi Pieczęciami Kalifornii, jest to zły znak.

Czy było lepsze niż Mullett Arena?: Mogę nazwać to remisem, chociaż gdyby trzymali się oryginalnej nazwy – California State Livestock Pavilion – to na pewno by wygrał.


Budynek: Montreal Arena, dom Montreal Wanderers i Montreal Kanadadwie z czterech oryginalnych drużyn NHL w swoim inauguracyjnym sezonie.

Dobrze: Po otwarciu w 1898 roku Arena została uznana za jedno z pierwszych dużych lodowisk hokejowych na świecie. Był już gospodarzem mistrzostw Stanley Cup, kiedy Habowie wygrali je tam w 1916 roku, w dniach poprzedzających NHL Challenge Cup. Z pojemnością ponad 7000 graczy, zdobył zaszczyt bycia gospodarzem pierwszego meczu w historii NHL w grudniu 1917 roku, a także może strzelić pierwszego gola w historii ligi. Szczerze mówiąc, Arena była piękna.

Nie zbyt dobrze: Kilka dni po pierwszym meczu Arena spalony do ziemi i Wędrowcy musieli spasować.

Czy było lepsze niż Mullett Arena?: Bardzo krótko tak. Ogólnie rzecz biorąc, będziemy musieli poczekać i zobaczyć, ale sprawdźmy ponownie za kilka tygodni i upewnijmy się, że Mullett nadal stoi.


Budynek: Springfield Civic Center, siedziba Hartford Whalers przez część sezonu 1979-80, pierwszy w NHL po przejściu z WHA.

Dobrze: Jego dach się nie zawalił. Wiem, że to brzmi jak niski pasek, ale tak było więcej niż mogliśmy wtedy powiedzieć dla Hartford Civic Center, gdzie mieli grać Wielorybnicy.

Nie zbyt dobrze: Lodowisko nie było w Hartford ani nawet w Connecticut, ale może nie możemy być zbyt wybredni w tych okolicznościach. Większym problemem jest to, że arena miała tylko 7627 fanów, co nie było zbyt wiele nawet dla Wielorybników.

Był to również budynek, w którym Bret Hart stracił tytuł Intercontinental dla The Mountie, który nie ma nic wspólnego z NHL, ale nadal był wartym odnotowania pomyłką sprawiedliwości.

Czy było lepsze niż Mullett Arena?: Chociaż prawdą jest, że 7627 to wciąż więcej niż 5000, sprawa Breta Harta pcha to do remisu.


Budynek: Border Town Arena w Windsor, Ontario, Kanada.

Dobrze: Wracamy po to do 1926 roku i jak na swój czas to lodowisko było całkiem fajne. Miał zaledwie kilka lat i mógł pomieścić około 9000 fanów. NHL to wystarczyło, a na lodowisku odbył się pierwszy sezon nowego wejścia do ligi Detroit.

Nie zbyt dobrze: Czekać, czerwone Skrzydła zagrali swój pierwszy sezon w… Kanadzie?

Trochę tak. Nie byli jeszcze Red Wings – byli Cougarami do 1930 roku – ale nie mieli w Detroit areny godnej NHL. Więc spędzili swój pierwszy sezon po drugiej stronie rzeki w Windsor, czekając na ukończenie prac Olimpii.

Nawiasem mówiąc, stodoła jest stoi do dziś, mimo że nie jest już gospodarzem hokeja. I podobno próbuję dopasować się do innych wczesnych lodowisk NHL, bo ostatnio zapalić się.

Czy było lepsze niż Mullett Arena?: Słuchaj, Mullett może nie jest idealnym miejscem, ale przynajmniej jest we właściwym kraju.


Budynek: Parking w Las Vegas. Jak w, na zewnątrz. Kiedy było 85 stopni.

Dobrze: Zdarzyło się to tylko raz i była to gra przedsezonowa, więc nie był to niczyj dom na pełen etat. No dalej, hokej w Vegas? Jakby to się kiedykolwiek przyjęło.

Nie zbyt dobrze: hou chłopcze Gdzie zacząć. Zabrakło miejsca na wybudowanie lodowiska o regulowanej wielkości. Nie mogli zrobić niebieskich linii farbą, więc użyli tkaniny, ale potem lód się roztopił, ponieważ próbowali go przykryć ciężką plandeką. Nie było szatni, więc gracze musieli przebierać się w namiotach. W późnej fazie gry pojawiły się robaki, które zostały złapane w na wpół stopionym lodzie, więc gracze słyszeli chrzęst, gdy jeździli po nich.

Czy było lepsze niż Mullett Arena?: Czytałeś ten ostatni akapit? Brzmi niesamowicie, chciałbym Złoci Rycerze grali w każdą grę na parkingu.


Budynek: Stampede Corral, dom Płomienie Calgary od 1980 do 1983.

Dobrze: Przede wszystkim „Stampede Corral” to fantastyczna nazwa. Jest o wiele lepszy niż Saddledome, który nie jest kopułą, więc co my tutaj robimy?

Corral był pierwszym domem dla Flames w Calgary po tym, jak franczyza przeniosła się z Atlanty w 1980 roku. Spełniła swoje zadanie wystarczająco dobrze, goszcząc zespół przez trzy sezony, dopóki Saddledome nie będzie gotowy.

Nie zbyt dobrze: Miał pojemność zaledwie 7424. Czekaj, budynek ledwie wielkości NHL w Kanadzie? Słuchając tych gości, można by pomyśleć, że każde lodowisko w kraju ma co najmniej 30 000.

Czy było lepsze niż Mullett Arena?: Przepraszam Arizona, ale bitwa na nazwy jest największą rozbieżnością od czasów Leafs vs. Kojoty. (Jeszcze nie dotarłem do tej gry, ale zgaduję, że Liście wygrali z łatwością.)


Budynek: Dosłowne więzienie.

Dobrze: 1954 Czerwone Skrzydła trafił do więzienia oddziału Marquette w Michigan, aby rozegrać mecz pokazowy przeciwko więzionemu zespołowi morderców, rabusiów na banki i podpalaczy, co prawdopodobnie było dobrą praktyką w przypadku ewentualnego przeniesienia zespołu do wydziału Norris.

Aha, lodowisko więzienne było na zewnątrz, dzięki czemu była to pierwsza gra na świeżym powietrzu w historii NHL.

Nie zbyt dobrze: To naprawdę nie wydaje się idealnym sposobem na pokazanie gwiazd takich jak Gordie Howe, Ted Lindsay, Red Kelly i Terry Sawchuk. Ale nikt nie został ranny, nawet po wczesnym awansie skrzydeł 18:0 (wtedy wszyscy zgodzili się, że najlepiej będzie przestać zbierać punkty). I to nie wyrzuciło Wings z gry, ponieważ wygrali trzeci z czterech Pucharów Stanleya w latach 50. XX wieku.

Czy było lepsze niż Mullett Arena?: Będę polegał na tym „nie”.


Budynek: ThunderDome. Nie, poważnie, tak to się nazywało. To był dom Błyskawica od 1993 do 1996 roku, po spędzeniu sezonu inauguracyjnego w Hali Expo, przebudowany pawilon inwentarski który mógłby mieć swoje miejsce na tej liście.

Dobrze: Mieliśmy trochę zabawy z wieloma lodowiskami ze względu na ich małą pojemność, ale w ThunderDome to nie był problem. Po spędzeniu pierwszego sezonu w hali Expo, która miała zaledwie 10 000 fanów, Lightning skorzystał z okazji, aby zagrać w większym miejscu. Dostali to i wiele więcej w kopule, która mogła pomieścić ponad 28 000 hokejów. Błyskawica wypełniła go co najmniej przez kilka nocy i utrzymywała kilka rekordów frekwencji, dopóki nie nadeszła era outdooru. Nadal trzyma rekord większość fanów w grze playoffChociaż.

Budynek stoi do dziś, przemianowany na Tropicana Field i najbardziej znany jako dom Tampa Bay Rays.

Nie zbyt dobrze: Um, czy Rays nie jest drużyną baseballową? TAk. Tak, oni są. Widzisz, na długo przed meczami na Wrigley czy Fenway, jedna ze swoich drużyn NHL przez trzy lata grała na stadionie baseballowym.

Zadziałało? Ale nie do końca nie z braku prób. Budynek był zbyt duży, by przypominał lodowisko hokejowe, więc atmosfera była kompletnie zepsuta. Kiedy była pełna, robiła wrażenie na swój własny, niepowtarzalny sposób. Kiedy nie było – a zwykle nie było – to nie tak bardzo. Linie wzroku nie były świetne, a dźwięk był bałaganem, ale zespół zaszaleł na dużej, drogiej tablicy wyników, która pomogła.

Podsumowując, ThunderDome nie działała jako lodowisko hokejowe, a Lightning przeniósł się do znacznie lepszej Amalie Arena w 1996 roku.

Czy było lepsze niż Mullett Arena?: Mullett może nie jest świetnym lodowiskiem hokejowym, ale przynajmniej tak jest Yippee lodowisko hokejowe.

(Zdjęcie ThunderDome: dzięki uprzejmości Tampa Bay Lightning)

Leave a Comment