Wisconsin pokonuje Nebraskę numer 1 w równych setach w rewanżu o tytuł narodowy

Nebraska przejmuje rozstawienie nr 1, a następnie natychmiast mierzy się z rywalem w zestawieniu w pierwszej piątce. A do tego wszystkiego… jest to REMATCH Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet 2021 DI. Pamiętasz ten, w którym Wisconsin zdobył swój pierwszy tytuł w historii programu w thrillerze z pięcioma setami? Tak, ten. Nie mógłbym być WIĘCEJ podekscytowany tym meczem.

Huskerzy mają wiele znajomych twarzy z zeszłorocznej drużyny, ale Wisconsin wygląda zupełnie inaczej. Jednak Badgers nadal mają MOP krajowej gry o mistrzostwo — Anna Smrek wraz z kilkoma innymi graczami, takimi jak Devyn Robinson, Jade Demps itp. Nowe twarze to Caroline Crawford, Sarah Franklin i mogą również obejmować Danielle Hart, która była w drużynie jako ostatnia sezon, ale doznał kontuzji.

Nebraska jak dotąd przewracała swoich przeciwników w tym sezonie. Huskers są niepokonani w Wielkiej Dziesiątce i mają tylko jedną porażkę w sezonie z drużyną z pierwszej dziesiątki w Stanford. Zmiażdżyli ostatnich sześciu przeciwników, a trzech z nich zostało ocenionych. Wyglądali na naprawdę zbalansowanych ofensywnie i ogólnie uporządkowali swoją grę w trakcie sezonu. Wisconsin wygrał osiem od poprzedniej porażki z Minnesotą w grze Big Ten. Badgers to druga najlepsza drużyna blokująca w kraju, ale Nebraska prowadzi rywali w procentach rzutów z pola. Myślę, że mecz będzie dotyczył ataku i egzekucji.

Nebraska jest 19-11-1 przeciwko Wisconsin, ale Badgers wygrali ostatnie osiem meczów między obiema drużynami. Zespoły spotkały się trzy razy w zeszłym roku, w tym podczas meczu o mistrzostwo NCAA 18 grudnia w Columbus w stanie Ohio. Wisconsin wygrało 3-2 po tym, jak wyskoczyło na prowadzenie 7-0 w decydującym piątym secie. Nebraska wróciła, by zdążyć na dwa w 14-12, ale to nie wystarczyło. Wszystkie pięć setów rozstrzygały dwa lub trzy punkty.

Leave a Comment