„Wiedźmin”: Liam Hemsworth wciela się w rolę Henry’ego Cavilla

Wiedźmin” został odnowiony na czwarty sezon przez Netflix, chociaż w przebojowej serii fantasy zabraknie jednej znajomej twarzy. Henry Cavill opuści produkcję po nadchodzących debiutach trzeciego sezonu, p Liam Hemsworth ma przejąć główną rolę Geralta z Rivii.

W sobotnie popołudnie streamer ogłosił odnowienie i obsadę, a zarówno Hemsworth, jak i Cavill również wydali oświadczenia. Czytając ton obu wypowiedzi, decyzja wydaje się być przyjaznym przekazaniem pochodni.

„Moja podróż jako Geralta z Rivii była pełna potworów i przygód, i niestety odkładam medalion i miecze na sezon 4” – powiedział Cavill w oświadczeniu na Instagramie. „Fantastyczny pan Liam Hemsworth zajmie zamiast mnie płaszcz Białego Wilka”. Podobnie jak w przypadku największych postaci literackich, podaję pochodnię z szacunkiem dla czasu spędzonego wcielając się w Geralta i podekscytowanie, aby zobaczyć podejście Liama ​​do tego najbardziej fascynującego i delikatnego człowieka. Liam, dobry Boże, ta postać ma dla niego niesamowitą głębię, ciesz się nurkowaniem i zobacz, co możesz znaleźć.

„Jako fan Wiedźmina nie mogę się doczekać możliwości zagrania w Geralta z Rivii. Henry Cavill był niesamowitym Geraltem i jestem zaszczycony, że mogę przekazać wodze i pozwolić mi chwycić ostrze Białego Wilka na kolejny rozdział jego przygody” – powiedział Hemsworth w oświadczeniu. „Henry, od lat jestem twoją fanką i zainspirowało mnie to, co wniosłeś do tej ukochanej postaci. Może i mam kilka dużych butów do wypełnienia, ale jestem naprawdę podekscytowany wejściem do świata Wiedźmina.”

Cavill zagrał rolę łowcy potworów Geralta w „Wiedźminie” od czasu premiery serialu Netflix w grudniu 2019 r. Nadchodzący trzeci sezon serialu, który wyznaczył datę premiery na lato 2023 r., będzie teraz ostatnią serią aktora.

„Wiedźmin” przez lata okazał się flagową serią Netflix. Premiera czteroczęściowej serii prequeli „Wiedźmin: Pochodzenie krwi” z Michelle Yeoh w Boże Narodzenie. Przekształcenie głównej gwiazdy serialu po odejściu Cavilla jeszcze bardziej podkreśla, w jaki sposób streamer zainwestował w nieruchomość.

Hemsworth jest najbardziej znany z roli Gale’a Hawthorne’a w serialu Igrzyska śmierci u boku Jennifer Lawrence i Josha Hutchersona. Ostatnio zagrał z Christophem Waltzem w The Most Dangerous Game Roku, który został wznowiony na drugi sezon w sierpniu 2021 roku. Występuje także w nadchodzącym thrillerze Russella Crowe „Poker Face”.

Cavill pozostaje gorącym towarem w branży rozrywkowej. Aktor występuje u boku Millie Bobby Brown w filmie „Enola Holmes 2”, który ukaże się w przyszłym tygodniu na Netflix, a niedawno podpisał kontrakt z reżyserem Guyem Ritchiem w „Ministry of Ungentlemanly War”. Dodatkowo Cavill potwierdził, że będzie: powtórzył swoją rolę jako Superman w nadchodzącym filmie Warner Bros., choć obecnie do projektu nie są związani pisarze ani reżyserzy.

Wiadomość o powrocie Cavilla jako Supermana pojawia się prawie pięć lat po „Lidze Sprawiedliwości”, która była ostatnim dłuższym występem aktora jako superbohatera DC Comics. Jednak Cavill zagrał epizod w nowo wydanym „Czarnym Adamie”, pojawiając się w sekwencji, która drażni bitwę między Supermanem a antybohaterem Dwayne Johnsona. Cavill otrzymał pozwolenie na przerwę w trzecim sezonie „Wiedźmina”, aby nakręcić swój występ w „Czarnym Adamie”. Teraz całkowicie opuszcza serię.

Leave a Comment