Wiceprezydent Harris weźmie udział w spotkaniu Apec


Harris: Reprezentujemy Biden

Wiceprzewodnicząca Kamala Harris będzie reprezentować Stany Zjednoczone na spotkaniu liderów Azji i Pacyfiku w Bangkoku w dniach 18-19 listopada, powiedziała wczoraj rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre.

Będzie reprezentował prezydenta Joe Bidena, który będzie zajęty ślubem swojej wnuczki po uczestnictwie w serii międzynarodowych wydarzeń w Afryce Północnej i Azji Południowo-Wschodniej.

Prezydent złoży 11 listopada wizytę w Egipcie, aby wziąć udział w 27. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP27) w Szarm el-Szejk. Będzie on przebywał w Phnom Penh w Kambodży od 12 do 13 listopada, aby wziąć udział w dorocznym szczycie USA-Asean i Szczycie Azji Wschodniej.

Jego ostatnim przystankiem w Azji Południowo-Wschodniej będzie Bali w Indonezji, gdzie w dniach 13-16 listopada dołączy do szczytu G20.

Rzeczniczka Białego Domu powiedziała, że ​​obecność wiceprezydenta podkreśli zaangażowanie Stanów Zjednoczonych we współpracę gospodarczą w regionie Indo-Pacyfiku. Pani Harris przedstawi cele USA na 2023 r., które będą gospodarzem APEC.

Drugi dżentelmen Douglas Emhoff również pojedzie do Bangkoku, aby wziąć udział w programie małżeńskim Apec i wielu innych dygnitarskich zaręczynach.

Leave a Comment