Wiadomości podróżnicze: nawiedzone miejsca do odkrycia od USA po Azję

(CNN) — W wiadomościach podróżniczych w tym tygodniu przedstawiamy najstraszniejsze miasta Ameryki, najbardziej intrygujące wraki statków na świecie i najlepsze miejsca do odwiedzenia National Geographic w 2023 roku.

Straszny sezon

Poszukaj pod łóżkiem innych gości: Dom Kehoe w Savannah w stanie Georgia jest podobno nawiedzony.

Joseph Creamer/Alamy

Ameryka uwielbia Halloween, ale które z jej miast może uważać się za najstraszniejsze? Zrób krok naprzód Savannah, Nowy Orlean i Salem – przeczytaj więcej o ich nawiedzonej historii i o tym, gdzie je odkrywać jeśli masz dość odwagi.
Nowa książka holenderskiego fotografa Maana Limburga „The Lost World” przedstawia opuszczone przestrzenie Japonii, w tym zjawisko Akiyalub domy duchów. Popatrz tutaj.
A na wschodnim wybrzeżu Chin zapomniana wioska rybacka Houtouwan prawie zniknęła pod bujną osłoną pnączy. Po tym, jak stał się sensacją internetową, widzi: nowy napływ odwiedzających.

Trafić na czołówki gazet

To był pracowity tydzień lub dwa wypadków i wpadek.

A w tym tygodniu ogłoszono, że amerykańskie linie lotnicze skargi pasażerów wzrosła o 320% w sierpniu w porównaniu do danych sprzed pandemii, po długim lecie odwołań i opóźnień lotów.

Północne i południowe Włochy

Pomyśl o kuchni włoskiej i prawdopodobnie pomyślisz o wspaniałych galonach sosu pomidorowego. Ale w północno-zachodnim regionie Ligurii pachnące owoce nie znajdują się w menu… dlatego.
A w Apulii – południowej pięcie włoskich „butów” – miejscowi zajadają się czymś, co zdecydowanie należy do najsmaczniejsza przekąska i być może jednym z jego najbardziej bluźnierczych. Pełne hostylub „hosti nadziewane” to migdały i miód umieszczone między dwiema niekonsekrowanymi hostiami.
Apulia też jest domem spaghetti do zabójcy („spaghetti zabójcy”), które szokująco robi się, umieszczając makaron na naoliwionej patelni bez ani jednej kropli wody. Stanley Tucci próbuje tutaj.

Co kryje się pod spodem

Archeolodzy w Szwecji odkryli wrak XVII-wiecznego okrętu wojennego, według Szwedzkiego Muzeum Wraków lub Wraku.

Archeolodzy w Szwecji odkryli wrak okręt wojenny z XVII wiekusiostrzany statek słynnej Wazy, który zatonął podczas swojego dziewiczego rejsu w 1628 roku.
Zespół OceanGate Expeditions odkrył życie w pobliżu wraku Titanica, na głębokości około 2900 metrów (9 514 stóp) na północnym Atlantyku. Nowo wydany film pokazując piękną rafę koralową.
Poważna susza na rzece Missisipi w tym miesiącu ujawniła XIX-wieczny wrak statku, uważany za statek handlowy z Indiany. Obejrzyj tutaj.
Ale pomimo tych wszystkich nowych odkryć, w głębinach światowych oceanów wciąż jest wiele zatopionych statków. Poszukiwania trwają od Santa Maria na Haiti po Flor de la Mar na Sumatrze najbardziej nieuchwytne wraki statków na świecie.

Miłość w windzie

Kanadyjczycy Cheryl Hurst i Preet Banerjee byli zadowoleni, że nie weszli po schodach spotkali się w windzie hotel w Atenach w 2017 roku. Pięć lat później planują wziąć ślub.

Gdybyś przeoczył

National Geographic ujawniło listę najlepszych miejsc do odwiedzenia w 2023 roku.

Miasta w Korei Południowej i Karolinie Południowej zrobił cięciea także portugalski archipelag na środkowym Atlantyku.

Jesień to pora, w której niedźwiedzie jedzą wszystko i tuczą się do hibernacji.

Spójrzmy prawdzie w oczy, nikt nigdy nie chce środkowego miejsca w samolocie.

Ten kraj składa się w ponad 50% z gór.

Przybądź bez zmarszczek

Jeśli nie chcesz wyglądać jak serwetka złapana pod wózkiem samolotu na dużej konferencji branżowej lub weselu najlepszej przyjaciółki, musisz uzbroić się w torbę na ubrania.

Nasi partnerzy z CNN Underscored, będącego własnością CNN przewodnika po recenzjach i rekomendacjach produktów, wybrali 18 najlepsze torby aby przynajmniej twoje ubrania były piękne, bez zagnieceń i bez zagnieceń.

Leave a Comment