Wiadomości Google testują znaczniki wyboru dotyczące dostarczania i stanu odczytu

Po opracowaniu nowa ikona oraz zapowiedź kilku nadchodzących funkcji W zeszłym tygodniu Wiadomości Google testują teraz nowe wskaźniki stanu dostarczania i odczytu.

Obecnie osoby z włączonym RCS Chat mają proste wskaźniki „Dostarczono” i potwierdzenie odbioru. Te słowa pojawiają się po prostu pod ostatnią wysłaną wiadomością między czasem jej wysłania a ikoną kłódki dla szyfrowania typu end-to-end (E2EE).

Aplikacja testuje teraz znacznik wyboru dla obu. Wiadomości Google po dostarczeniu wyświetlają znacznik wyboru umieszczony w kółku, a stan przeczytania jest następnie wskazywany przez drugą ikonę, która częściowo nakłada się na pierwszą. Jedną z zalet i celem Google może być zmniejszenie wizualnej szerokości informacji, które pojawiają się pod wiadomością. Tymczasem ten projekt pozwala Google wyraźnie wyrazić oba stany.

Jest to dość standardowe podejście do dostarczania/odczytu w aplikacjach do przesyłania wiadomości od Signal do Telegram. iMessage używa tylko tekstu i naszym zdaniem jest to lepsze podejście. Znaczniki wyboru są wszechobecne i mogą być bardziej znane ludziom, ale możliwość czytania tylko „Dostarczono” i „Przeczytaj” wymaga mniej tłumaczenia, bez względu na to, jak oczywiste są ikony.

Na szczęście wygląda na to, że to tylko test, który otrzymały co najmniej trzy osoby. Nie jest wdrożony urządzenie sprawdziłem dziś po południu i mam nadzieję, że testy Google potwierdzą obecne/stare podejście do dostarczania i czytania wiadomości.

Więcej o Wiadomościach Google:

Dzięki Dee i innym!

FTC: Używamy automatycznych linków afiliacyjnych z dochodami. Więcej.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej informacji:

Leave a Comment