Wiadomości antysemickie widziane w meczu Floryda-Georgia i innych miejscach w JacksonvilleCNN

Urzędnicy z Jacksonville na Florydzie potępili kilka antysemickich wiadomości, które pojawiły się w ten weekend w przestrzeni publicznej, w tym na stadionie piłkarskim, wiaduktach autostradowych i budynku w centrum miasta.

Antysemickie przesłanie odwołujące się do rapera Kanye Westa było widoczne na zewnątrz TIAA Bank Field w Jacksonville podczas sobotniego meczu futbolowego Georgia-Florida, zgodnie z nagraniem nakręconym przez krewnego Vic Micolucci, reportera powiązanego z CNN WJXT.

W wideosłowa „Kanye ma rację co do Żydów” przewijają się po zewnętrznej stronie konstrukcji stadionu, nawiązując do: ostatnie antysemickie komentarze rapera Yedawniej znany jako Kanye West.

CNN skontaktowało się z biurem szeryfa Jacksonville i TIAA Bank Field o komentarz.

Nie jest jasne, w jaki sposób przekaz został wyświetlony na ścianie stadionu. Nie jest też jasne, jak długo komunikat był widoczny poza stadionem.

W innych filmach krążących w mediach społecznościowych ta sama wiadomość była również widoczna w co najmniej jednym budynku w Jacksonville w sobotę wieczorem.

A w piątek banery widziano również z wiaduktu międzystanowego nr 10 w Jacksonville, zgodnie z tweetem lokalnego reportera. Komisarz ds. Rolnictwa z Florydy, Nikki Fried, również odniosła się do nich.

Banery głoszą: „Skończyć z żydowską władzą w Ameryce” i „Honk, jeśli wiesz, że to żydowskie”.

Przewijające się wiadomości w Jacksonville odbijają się echem banerów umieszczonych na wiaduktach autostradowych Los Angeles w ostatni weekend przez grupę, która wydaje się wykonywać nazistowskie saluty.

Kilku urzędników potępiło te doniesienia w oświadczeniu w niedzielę rano.

„Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że nie znormalizujemy tego zachowania” – powiedział Fried. „Nie normalizuj wiadomości antysemickich na autostradzie lub gdziekolwiek indziej”.

Federacja Żydowska i Fundacja północno-wschodniej Florydy „potępiły i są oburzone” licznymi incydentami antysemickimi.

„Wykorzystujemy nasze oburzenie do pozytywnych działań. Federacja i Fundacja Żydowska komunikują się z FBI, Biurem Szeryfa Jacksonville i St. Johnów. Będziemy nadal współpracować z nimi, aby zapewnić bezpieczeństwo naszej społeczności” – podała grupa w oświadczeniu.

„Retoryka, którą widzieliśmy i słyszeliśmy w ciągu ostatnich kilku tygodni, jest niepokojąca i onieśmielająca. Ale naszą największą obawą jest to, że nawet jedna osoba uzna to za wezwanie do działania i powtórzy to, czego byliśmy świadkami w Pittsburghu dokładnie cztery lata temu w ten weekend” – powiedziała federacja.

Pittsburgh był miejscem najbardziej śmiercionośnego ataku na naród żydowski na amerykańskiej ziemi, gdy rankiem 27 października 2018 r. mężczyzna zaatakował Synagogę Drzewa Życia i zabił 11 osób.

Reprezentant USA John Rutherford, którego okręg obejmuje Jacksonville, powiedział, że oświadczenie na Twitterze„Na Florydzie nie ma absolutnie miejsca na tego rodzaju nienawiść. Nadal wspieram społeczność żydowską w Jacksonville iw całym kraju.

W tweecie w niedzielny poranek Burmistrz Jacksonville Lenny Curry powiedział, że miasto jest lepsze ze względu na swoją różnorodność.

„Ci, którzy szerzą przesłanie nienawiści, rasizmu i antysemityzmu, nie będą w stanie zmienić serca tego miasta ani jego mieszkańców” – napisał na Twitterze Curry. „Potępiam tych tchórzy i ich tchórzliwe przesłania.

University of Georgia i University of Florida wspólnie wydały oświadczenia potępiające tę wiadomość.

„Zdecydowanie potępiamy antysemicką mowę nienawiści, która pojawiła się przed TIAA Bank Field w Jacksonville po sobotnim meczu piłki nożnej Floryda-Georgia i innych antysemickich przekazach, które pojawiły się w Jacksonville.

„University of Florida i University of Georgia wspólnie potępiają te i wszystkie akty antysemityzmu oraz inne formy nienawiści i nietolerancji. Jesteśmy dumni, że jesteśmy domem dla silnych i dobrze prosperujących społeczności żydowskich w UGA i UF, i wspólnie sprzeciwiamy się nienawiści” – czytamy w oświadczeniu.

Liczba incydentów antysemickich w Stanach Zjednoczonych rośnie od lat, z 941 w 2015 r. i 2717 oglądany w 2021 r. przez Anti-Defamation League.

Leave a Comment