WhatsApp znów jest online po globalnej awarii | Aktualności

WhatsApp, który ma około dwóch miliardów użytkowników na całym świecie, zauważył, że użytkownicy nie byli w stanie wysyłać i odbierać tekstów i filmów.

Meta Platforms poinformowało, że rozwiązało problem z usługą przesyłania wiadomości WhatsApp po tym, jak użytkownicy w Europie, Azji i Wielkiej Brytanii nie mogli korzystać z aplikacji przez kilka godzin.

Około godziny 0750 GMT we wtorek serwis Downdetector do zgłaszania awarii wykazał, że ponad 68 000 użytkowników zgłosiło problemy z aplikacją w Wielkiej Brytanii. 19 000 osób w Singapurze i 15 000 osób w RPA również zgłosiło problemy.

„Wiemy, że ludzie mieli dziś problemy z wysyłaniem wiadomości przez WhatsApp. Naprawiliśmy ten problem i przepraszamy za wszelkie niedogodności” – powiedział rzecznik firmy macierzystej WhatsApp, Meta Platforms.

Firma nie ujawniła przyczyny awarii.

WhatsApp stał się kluczowym środkiem komunikacji dla gospodarstw domowych i firm. Kiedy w październiku ubiegłego roku WhatsApp miał godzinną awarię, uderzył w handel aktywami od kryptowalut po ropę, zanim inwestorzy przenieśli się na alternatywne platformy, takie jak Telegram.

Ostatnia awaria WhatsApp nastąpiła w okresie świątecznym w Indiach – największym rynku pod względem liczby użytkowników – kiedy ludzie korzystają z platformy jeszcze częściej niż zwykle, aby wysyłać życzenia świąteczne.

Akcje WhatsApp, macierzystego Meta Platforms, spadły o 0,7 procent do 128,85 USD w obrocie przedrynkowym po awarii.

Firma nie wysłała żadnych nowych aktualizacji, ponieważ użytkownicy w Azji, Indiach i Wielkiej Brytanii zaczęli widzieć, jak niektóre połączenia wracają do Internetu.

#Whatsappdown zyskał popularność na Twitterze z ponad 142 000 tweetów i setkami memów zalewających Internet.

Leave a Comment