Wewnątrz pytona znaleziono ciało kobiety z Indonezji

Pytony (zdjęcie pliku) zwykle atakują, owijając się wokół swojej ofiary

Według lokalnych raportów pyton zabił kobietę w prowincji Jambi w Indonezji i połknął ją w całości.

Jahrah, pracownica kauczuku, podobno po pięćdziesiątce, w niedzielę rano poszła do pracy na plantacji kauczuku.

Po tym, jak nie wróciła tej nocy, zgłoszono jej zaginięcie i wysłano grupy poszukiwawcze, aby ją znaleźć. Dzień później mieszkańcy wioski znaleźli pytona z czymś, co wyglądało na duży żołądek.

Miejscowi później zabili węża i znaleźli jej ciało w środku.

„Ofiara została znaleziona w żołądku węża”, powiedział lokalnym mediom szef policji Betara Jambi AKP S Harefa, dodając, że jej ciało wydawało się w dużej mierze nienaruszone, gdy zostało znalezione.

Powiedział, że mąż ofiary znalazł niektóre z jej ubrań i narzędzi, których używała na plantacji kauczuku w niedzielę wieczorem, co skłoniło go do wezwania ekipy poszukiwawczej.

Po tym, jak w poniedziałek zauważono węża, który miał co najmniej 5 metrów długości, mieszkańcy wioski złapali go i zabili, aby zweryfikować tożsamość ofiary.

„Po rozcięciu brzucha odkryli, że Jahrah jest w środku” – powiedział Harefa CNN Indoneisa.

Chociaż takie incydenty zdarzają się rzadko, nie jest to pierwszy przypadek, gdy ktoś został zabity i zjedzony przez pytona w Indonezji. W latach 2017-2018 w kraju odnotowano dwa podobne zgony.

Pytony połykają jedzenie w całości. Ich szczęki są połączone bardzo elastycznymi więzadłami, dzięki czemu mogą rozciągać się wokół dużej zdobyczy.

Jeden z ekspertów powiedział wcześniej BBC, że pytony zwykle jedzą szczury i inne zwierzęta, „ale gdy osiągną pewien rozmiar, to prawie tak, jakby nie zawracały sobie głowy szczurami, ponieważ kalorie nie są tego warte”.

„Zasadniczo mogą być tak duże, jak ich ofiara” – powiedziała Mary-Ruth Low, ekolog i badacz z Wildlife Reserves Singapore.

Może to obejmować zwierzęta tak duże jak świnie, a nawet krowy.

Leave a Comment