Ważący 6000 funtów olbrzymi samogłów ustanawia światowy rekord dla największej ryby kostnej: raport

W Portugalii znaleziono gigantyczny słonecznik oceaniczny ważący ponad 6000 funtów pośmiertnie ustanowił rekord świata za to, że jest największą rybą kostną znaną człowiekowi, według niedawnego raportu.

W pobliżu odkryto martwą rybę Wyspa Faialktóra jest portugalską wyspą położoną w archipelagu Azorów na środkowym północnym Atlantyku, według Atlantic Naturalist Association, organizacji non-profit zajmującej się badaniami i edukacją na rzecz ochrony regionu atlantyckiego.

W komunikacie prasowym Ocean Observatory z 13 października 2022 r. stwierdzono, że rekordowa ryba została znaleziona 9 grudnia 2021 r. i ważyła 6049,48 funtów (2744 kilogramy).

FLORYDA RYBACY ZŁAPAJĄ PLAC WARSZAWSKI, KTÓRY BYŁ WIĘKSZY NIŻ CZŁOWIEK: „To był potwór”

Mierzy również około 11,8 stopy (3,59 metra) wysokości i 10,7 stopy (3,25 metra) długości, zgodnie z raportem Atlantic Naturalist opublikowanym niedawno w Journal of Fish Biology.

Na Azorach w Portugalii znaleziono olbrzymiego samogłowa z Oceanu Południowego, ważącego około 6049,48 funtów. Naukowcy przynieśli martwe ryby na brzeg, aby je zbadać.
(AtlanticPrzyrodnik.org)

Naukowcy z Atlantic Naturalist Association i Azores University przeprowadzili badania zawartości żołądka i analizę DNA w celu uzyskania danych biometrycznych i morfologicznych martwych samogłów, ale według sześciostronicowego raportu Atlantic Naturalist nie udało się ustalić płci ryb.

Słonecznik to odmiana Mola alexandrini, znana również w wielu częściach świata jako księżycowy kwiat Ramsaya, księżycowy księżyc Oceanu Południowego lub księżycowy kwiat księżycowy, według Muzeum Australijskiego.

Mola alexandrini zwykle znajduje się w wody morskie umiarkowane i tropikalne na półkuli południowej, mówi muzeum, chociaż niektórzy mogliby mieszkać lub pływać na półkuli północnej.

8-letni CHŁOPIEC ODKRYWA ZĘB WIELKIEGO REKINA W POŁUDNIOWEJ KAROLINIE: „ZNALEŹŁ ZWIERZĘTA”

Gatunki południowe należą do większej rodziny Molidae, która jest potocznie znana jako samogłów oceaniczny lub mola mola, według FishBase, globalnej bazy danych gatunków ryb.

Mówi się, że samogłów oceaniczny charakteryzuje się krótkimi ciałami, które kończą się nagle za płetwami grzbietowymi i odbytowymi, nadając im wygląd pół ryby. Ryby mają również kości szkieletowe zamiast chrząstki, ponieważ widziany u rekinów Według National Geographic może ważyć setki lub tysiące funtów.

Profile klasyfikacyjne w FishBase wymieniają ogólną populację ryb morskich jako “podatną”, a populację Mola alexandrini jako “bardzo wysoką podatność”.

Martwy samogłów znaleziony w 2021 r. miał „białe przebarwienia i przekłute oczy” oraz „dużą stłuczenie” po prawej stronie głowy z „pozostałościami ceglastoczerwonej farby przeciwporostowej”, zwykle znajdowanej na jachtach kilowych, ale nie wiadomo, czy ryba została trafiona przed lub po śmierci, zgodnie z opublikowanym raportem Atlantic Naturalist Association.

WIELKI BIAŁY REKIN ZŁAPIONY NA PLAŻY NA FLORYDZIE, GRUPA ZABEZPIECZA WIDEO, ABY TO Udowodnić

„Przyczyna śmierci pozostaje niepewna” – napisał przyrodnik atlantycki.

Organizacja zauważyła, że ​​miesięcznik Mola alexandrini znaleziony w Portugalii pobił poprzedni rekord świata utrzymywany przez ćmę księżycową Mola alexandrini w 1996 roku, który został znaleziony w Kamogawa w Japonii i ważył około 2300 kilogramów.

Guinness World Records nie zaktualizowało jeszcze swojego rekordu „najcięższej ryby kostnej” online.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

„Odkrycia te nie tylko pomagają nam zrozumieć rolę gatunków żywiących się bezkręgowcami w ekosystemach morskich, ale także pokazują, że ocean jest nadal wystarczająco zdrowy, aby utrzymać największe zwierzęta świata” – napisał Atlantic Naturalist w komunikacie prasowym. „Jednak budzą obawy o potrzebę dodatkowych środków ochronnych dotyczących zanieczyszczenia oceanów i ruch statków”.

Leave a Comment