Walki Justina Verlandera w World Series z „rozczarowaniem” w grze Astros-Phillies 1

Przez chwilę, Houston Astros as Justin Verlander wyglądał na gotowego do kręcenia klejnotem Filadelfia Filadelfia w pierwszej grze World Series. Nie przepuścił baserunnera przez pierwsze trzy inningi w piątek wieczorem, ale wszystko zmieniło się w czwartym, mimo że był w grze o prowadzenie 5-0.

Verlander zezwolił Rhysowi Hoskinsowi na jednorazowy singiel, a następnie wyciągnął drugi z kadru. W tym momencie Phillies zrobili to, co wydawało się, że robili przez cały październik: połączyli dwa hity. Bryce Harper i Nick Castellanos zaliczyli pojedynek, a Alec Bohm wjechał na dwójkę z dublem. Rookie Bryson Stott przeszedł 10 wyciągów, zanim Verlander uniknął dalszych obrażeń, nakłaniając Jean Segurę do wyskoczenia.

Astros prowadził 5-3 na piątym miejscu, ale Verlander znów miał problemy. Oto jak wyglądała jego rama: podwójny, chód, wyskok, podwójny, wywalony, przekreślony. Po tym wszystkim wynik był remisowy, a Verlander i Astros zbudowali pięciobiegową przewagę. Verlander, który prawdopodobnie został podniesiony na początku piątego, przepracował pięć klatek, rezygnując z pięciu zarobionych na sześciu trafieniach z pięcioma skreśleniami i dwoma spacerami. Kilka godzin później Astros zwiesili głowy i przegrali 6-5 w dziesiątym.

Verlander to przyszły Hall of Famer, który mógł wygrać swojego trzeciego Cy Younga w tym roku w wieku 39 lat. Ale w swojej karierze walczył źle w World Series. Verlander wszedł do gry 1 z rekordem 0-6 i 5,68 ERA w siedmiu startach w World Series w karierze. Po piątku te liczby muszą zostać zaktualizowane i okazuje się, że Verlander przeszedł do historii niefortunnego rodzaju:

Tak, zaktualizowana ERA World Series 6.07 firmy Verlander jest najgorsza wśród miotaczy z co najmniej 30 rundami World Series. Choć Verlander był w piątek w pierwszym meczu, prawdopodobnie nie jest to najgorszy start w World Series w jego karierze. W meczu 1 przeciwko Ogromny dozwolone pięć przejazdów w czterech rundach w 2012 roku; a w meczu 1 przeciwko kardynałowie w 2006 roku pozwolił na sześć przejazdów w pięciu rundach. Jak już zapewne zgadłeś, Gra 1 była szczególnie łaskawa dla Verlandera:

„Rozczarowujące. Mój zespół dał mi pięciobiegową przewagę i nie byłem w stanie jej utrzymać” – powiedział Verlander dziennikarzom po meczu. „Czuję się naprawdę pewny, że w 99 procentach czasu jestem w stanie utrzymać tę przewagę i niestety nie byłem dzisiaj”.

Jeśli chodzi o jego ostatni flop w Game 1, on wchodzi za 40 i odpada po operacji Tommy’ego Johna. W sezonie zasadniczym i play-offach przepracował 190 rund w 2022 roku. Może to go dogania, a może to tylko jedno z tych baseballowych dziwactw, które zdarzają się od czasu do czasu. Jest bardzo prawdopodobne, że Verlander ponownie wystartuje w World Series, a tym samym szansę na częściowe odkupienie. Na razie jednak jego powtarzające się walki, w których stawki są najwyższe, stanowią wyraźny kontrast z genialną resztą jego kariery.

Leave a Comment