Uszkodzony samolot ląduje awaryjnie w Paragwaju po złej pogodzie

(CNN) — Samolot LATAM Airlines został uszkodzony na trasie z Santiago w Chile do Asunción w Paragwaju i musiał w środę awaryjnie lądować na międzynarodowym lotnisku Silvio Pettirossi po tym, jak doświadczył „ciężkich warunków pogodowych podczas lotu”, poinformowała linia lotnicza w oświadczeniu dla CNN. w czwartek.

„Pasażerowie i załoga są bezpieczni i zdrowi”, napisano w oświadczeniu, dodając, że linia lotnicza żałuje „wszelkich niedogodności, jakie ta sytuacja pogodowa mogła spowodować u pasażerów”.

Telefuturo, afiliant CNN, poinformował, że w samolocie było 48 osób.

Zdjęcia uzyskane przez stację pokazują uszkodzony samolot z brakującym dziobem i uszkodzoną przednią szybą.

Generalna Dyrekcja Lotnictwa Cywilnego Chile poinformowała w czwartkowym oświadczeniu, że władze lotnicze Paragwaju wszczęły dochodzenie i że zespół specjalistów z chilijskiego podmiotu „zostanie zintegrowany w terenie, aby współpracować w tym procesie dochodzeniowym”.

CNN en Español zwrócił się w czwartek do Krajowej Dyrekcji Lotnictwa Cywilnego Paragwaju o więcej informacji, ale nie otrzymał jeszcze odpowiedzi.

Upiorny lot dla pasażerów

„W pobliżu Asuncion zaczęły się straszne turbulencje i ludzie już panikowali, a potem pilot kazał nam przygotować się do awaryjnego lądowania” – powiedział w czwartek prywatnej stacji radiowej Monumental AM 1080 pasażer Pablo Thomen.

Thomen dodał, że podczas turbulencji przestraszyła się i przytuliła córkę, aw pewnym momencie odpiął się jej pas bezpieczeństwa. Z pomocą innego pasażera udało jej się ponownie zapiąć pas.

Kobieta powiedziała również w wywiadzie telefonicznym, że w pewnym momencie „żegnała się z córką i mówiła jej, że ją kocha, uwielbia i że zawsze będą razem”.

Górne zdjęcie: ten samolot LATAM wylądował z uszkodzeniem nosa w Paragwaju. (Z Telefuturo)

Leave a Comment