USA ustanawia nowy rekord zatrzymania patroli granicznych: NPR


Migrant znaleziony przemycony w pojeździe zostaje zatrzymany przez amerykański patrol graniczny i biuro szeryfa hrabstwa Webb 12 października w Laredo w Teksasie.

Allison Dinner / AFP przez Getty Images


ukryj etykietę

zmień napisy

Allison Dinner / AFP przez Getty Images


Migrant znaleziony przemycony w pojeździe zostaje zatrzymany przez amerykański patrol graniczny i biuro szeryfa hrabstwa Webb 12 października w Laredo w Teksasie.

Allison Dinner / AFP przez Getty Images

US Customs and Border Protection zgłosiło 2,3 miliona zatrzymań migrantów na południowej granicy w ciągu ostatnich 12 miesięcy, więcej niż rekordowo wysokie zestaw w zeszłym roku.

Roczna suma, obejmująca osoby zatrzymane więcej niż raz na granicy, wzrosła o 37%. 1,7 miliona rok wcześniej.

Nie oznacza to, że w 2022 roku najwięcej osób próbowało nielegalnie wjechać do USA. Na przykład Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego szacunki że w 2000 r. było prawie 4 miliony nieuprawnionych przejść granicznych, ale naliczono tylko 1,6 miliona. Przez lata władze imigracyjne były w stanie śledzić więcej migrantów dzięki ulepszonej technologii bezpieczeństwa.

Niemniej wynik na koniec roku jest znaczący. Dane rządowe pokazują, że coraz więcej osób przekraczających granice przybywa z Wenezueli, Kuby i Nikaragui, a mniej z północnej Ameryki Środkowej – sygnalizacja nowe wyzwanie dla administracji Bidena w obliczu zbliżających się listopadowych wyborów śródokresowych.

Ze względu na napięte więzi dyplomatyczne i koszty Stany Zjednoczone stanęły również przed dylematem niemożności powrotu migrantów do Wenezueli, Kuby czy Nikaragui.

„Możliwość odesłania ich z powrotem do tych stanów nie jest racjonalna. Współpracujemy z Meksykiem i innymi krajami w celu powstrzymania napływu” – powiedział prezydent Biden w oświadczeniu. Konferencja prasowa w zeszłym miesiącu.

Prawie ćwierć chłopca wszystkie spotkania na granicy odbyły się z rodzinami, podczas gdy 6% dotyczyło dzieci napotkanych przez agentów Straży Granicznej bez rodziców lub opiekunów. Największy odsetek spotkań, prawie 70%, nadal dotyczył osób samotnych.

Rok podatkowy 2022, który zakończył się 30 września, był również najgorszym z 12 miesięcy dla osób przekraczających granice. Koniec 800 migrantów zmarło w drodze do wjazdu do USA – według Border Patrolu utonięcie i wyczerpanie z gorąca należą do głównych przyczyn zgonów.

Administracja Bidena powiedziała, że ​​chce zniechęcić migrantów do odbywania niebezpiecznej podróży.

Na początku tego miesiąca Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego ogłosił, że rozpocznie deportację wenezuelskich migrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę amerykańsko-meksykańską. do Meksyku. Agencja dodała, że ​​nawet 24 000 Wenezuelczyków będzie miało szansę mieszkać i pracować w USA – jeśli uda im się znaleźć sponsora finansowego z USA. Wielu zgłaszało problemy w USA. spełnienie tego wymogu.

Leave a Comment