Urzędnicy Los Angeles potępiają Kanye Westa jako antysemickie incydenty w rockowym mieście | Los Angeles

Kanye West staje w obliczu narastającego sprzeciwu wśród przywódców politycznych i hollywoodzkich w Los Angeles po kilku antysemickich incydentach w mieście, które miały miejsce po tym, jak artysta wygłaszał bigoteryjne komentarze na temat Żydów.

W poniedziałek kongresmenka i kandydatka na burmistrza Los Angeles Karen Bass wezwały Adidasa do zerwania kontaktów z Zachodem, powołując się na incydent z weekendu, w którym sfotografowano protestujących na wiaduktach autostradowych, oddając nazistowskie saluty z transparentami nawiązującymi do antysemickich komentarzy Westa. Dodatkowo Departament Policji w Los Angeles prowadzi śledztwo ostatnia dystrybucja ulotki rozpowszechniające antysemickie teorie spiskowe w mieście.

„Wszyscy musimy potępić nienawiść, jaką rzuca Kanye West, co ma realne konsekwencje, jak widzieliśmy w ten weekend w Los Angeles” – Bass powiedział na Twitterze. „Dopóki nie zerwie więzów, Adidas umożliwia i finansuje jego nienawiść – musi działać teraz”.

Projektant mody i raper, znany obecnie jako Ye, od tygodni rozpowszechnia antysemickie teorie spiskowe w wywiadach i w mediach społecznościowych. Wywołał dalsze oburzenie, nosząc koszulkę z napisem „biała materia życia” na paryskim Tygodniu Mody na początku tego miesiąca.

West ma historię kontrowersji związanych z zalotami, w tym jego kandydaturę na prezydenta w 2020 roku twierdzi, że niewolnictwo był „wyborem”. Ale West, który jest dwubiegunowy, widział stosunkowo niewiele skutków wcześniejszych komentarzy.

Jednak jego ostatnie komentarze wywołały powszechną reakcję, w tym wezwania do bojkotu West, i skłoniły Instagram i Twitter do zawieszenia jego kont.

„W krótkim czasie Ye stał się najbardziej znanym, powszechnie słyszanym, bezczelnym antysemitą na świecie”. Gdzie jest oburzenie? powiedział Jonathan Greenblatt, dyrektor generalny Anti-Defamation League. „To będzie miało realne konsekwencje dla narodu żydowskiego”.

Wydaje się, że rosnące oburzenie z powodu komentarzy Westa nabiera rozpędu. Szefowie czołowych hollywoodzkich agencji wezwali do bojkotu Zachodu. W notatce skierowanej do pracowników Jeremy Zimmer, szef UTA, która wcześniej reprezentowała rapera, napisał, że jego komentarze „zachęcą innych do wzmocnienia swoich podłych przekonań”. Reporter z Hollywood.

W poniedziałek źródło powiedziało Los Angeles Times, że CAA, agencja talentów Westa, nie będzie już go reprezentować. Balenciaga, The Gap i JP Morgan również zakończyli swoje relacje z Zachodem, podała gazeta.

Kim Kardashian, była żona Westa, o którą został oskarżony publicznie nękać W tym roku w wyniku ich rozwodu, w poniedziałek potępili antysemityzm, co wydawało się być nawiązaniem do komentarzy artysty.

„Mowa nienawiści nigdy nie jest w porządku ani usprawiedliwiona. Stoję za społecznością żydowską i wzywam do natychmiastowego zakończenia straszliwej przemocy i nienawistnej retoryki wobec nich” – powiedziała Świergot.

Leave a Comment