Upadek Kanye Westa: te firmy go rzuciły

Na początku października Ye, raper i potentat znany również jako Kanye West, pozował podczas Paris Fashion Week w Koszulka “Białe życie ma znaczenie”.. Następnie rozpoczął długotrwałą litanię zorientowanych na spisek i uwagi antysemickie. W rezultacie kilka przedsiębiorstw i inne były powiązane z Ye zerwać z nim relacje.

Oto bieżąca lista podmiotów, które niedawno pozostawiły Ye w kurzu — i jedna, w której jako pierwszy zamknął transakcję.

Luka

W połowie września, przed całym fiaskiem na Paris Fashion Week i po sesji na Instagramie firmy detalicznej, Zawiadomiłeś Gap że rozwiązał ich umowę.

„Warto zauważyć, że Gap nie kwestionuje, że od ponad dwóch lat nie sprzedał ani jednego produktu w jednym sklepie Gap, w tym żadnej z ponad 500 historii w Ameryce”, West udostępnił na Instagramie. „Nawet Gap nie kwestionuje, że od ponad dwóch lat nie otworzyła ani jednego sklepu specjalistycznego w dowolnym miejscu na świecie”.

Instagram i Twitter

Dwa firmy mediów społecznościowych zawieszone Tak 10 października, po serii antysemickich postów, które zawierały zrzut ekranu na Instagramie z rozmowy tekstowej z Seanem „Diddy” Combsem, gdzie Ye oskarżył Diddy’ego o kontrolowanie go przez Żydów. Przechodząc do Twittera, raper zagroził, że „śmiercią na LUDZIE ŻYDOWSKIM” myli etykietę „DEFCON” w amerykańskim systemie ostrzegania o statusie obronnym.

Obie firmy poinformowały, że usunęły obraźliwe treści opublikowane przez Ye i ograniczyły jego konta. Czas trwania ograniczenia jest nieznany.

JPMorgan Chase

Konserwatywna ekspertka Candace Owens, która pozowała w koszulce „White Lives Matter” z Ye w Paryżu, napisał na Twitterze 12 października że Ye został „wyrzucony” przez JPMorgan Chase. Dołączyła zredagowany list o temacie „WAŻNE: Zakończenie naszej relacji bankowej”.

„Powiedziano mi, że nie podano żadnego oficjalnego powodu, ale wysłali również ten list, aby potwierdzić, że ma czas do końca listopada, aby znaleźć inne miejsce, w którym imperium Yeezy mogłoby zarobić na bank” – napisał Owens.

Def Jam

Ye miał umowę na 10 albumów z Def Jam, która została sfinalizowana po wydaniu „Dondy” w sierpniu 2021 roku. Osoba zaznajomiona z umową potwierdziła The Times 16 października, że ​​raper jest teraz wolnym agentem. Etykieta też jest rzekomo już nie rozpowszechnia opiera się na nadruku rapera Getting Out Our Dreams (GOOD).

Pozostaje niepewne, czy jakakolwiek duża wytwórnia płytowa, z których część jest notowana na giełdzie, przejęłaby Westa po jego niedawnych nawrotach – nawet z jego serią 10 kolejnych albumów nr 1. Zawsze mógł wydać swój kolejny album bez wsparcia wytwórni, tak jak w lutym z „Donda 2”, dostępnym tylko przez jego gadżet do przesyłania strumieniowego Stem o wartości 200 USD.

Balenciaga

Dom projektowy, który miał pokaz West na Paris Fashion Week na dzień przed jego oświadczeniem o modzie „White Lives Matter” zerwał z nim kontakt 21 października. Balenciaga i jej dyrektor kreatywny Demna współpracowali w przeszłości i inspirowali Zachód i “Inżynieriajego współpraca z Yeezy Gap.

„Balenciaga nie ma już żadnych relacji ani planów dotyczących przyszłych projektów związanych z tym artystą” – powiedziała w krótkim oświadczeniu macierzysta firma marki Kering.

CAA

The Times poinformował 24 października, że ​​agencja talentów CAA zakończyła współpracę z Ye w tym miesiącu po jego ostatnie wybuchy antysemickie w różnych wywiadach. CAA reprezentował rapera tylko na trasie i nie koncertował od czasu podpisania z nimi kontraktu w 2016 roku.

Osobno Ari Emanuel, dyrektor naczelny agencji talentów WME, wezwał Spotify i Apple do anulowania platformy Westa. Wezwał Adidasa do zakończenia relacji z Ye i wezwał Parlérę, aby tego nie robiła sprzedać platformę do wykonawcy.

„Ci, którzy nadal robią interesy z Zachodem, dają publiczności jego błędną nienawiść” – napisał Emanuel 19 października. fragment opinii w Financial Times. „Nigdzie nie powinno być tolerancji dla zachodniego antysemityzmu”.

MRC

Krótko po tym, jak przeprowadzka CAA stała się publiczna, firma produkująca filmy i telewizję, powiedziała MRC opóźniłoby gotowy dokument o Zachodzie, zamiast je rozpowszechniać.

„Nie możemy wspierać żadnych treści, które rozszerzają jego platformę” – powiedzieli kierownictwo MRC w oświadczeniu z 24 października. „Cisza ze strony przywódców i korporacji, jeśli chodzi o Kanye lub ogólnie o antysemityzm, jest przerażająca, ale nie zaskakująca. Nowością i smutnym jest strach Żydów przed wypowiadaniem się we własnej obronie”.

Adidas

Uwagi Ye na pokazie Paris Fashion Week i zaraz potem zdenerwował Adidasa, który współpracował przy kolekcji butów Yeezy i stawił czoła presji w mediach społecznościowych i innych miejscach. W tym samym tygodniu firma wydała oświadczenie: „Po wielokrotnych wysiłkach zmierzających do prywatnego rozwiązania sytuacji postanowiliśmy dokonać przeglądu tego partnerstwa”.

Przedsiębiorca raper odpowiedział na Instagramie, pisząc: „J… ADIDAS BYŁEM ZGwałcony przez ADIDAS I UkrADŁEM MOJE PROJEKTY”.

Następnie Adidas ogłosił 25 października zakończyła swój związek z Ye po „dokładnym przeglądzie” relacji. Powiedziała, że ​​natychmiast zaprzestanie produkcji swojej linii Yeezy i zaprzestanie płatności na rzecz Ye i jego firm. Oczekuje się, że w tym roku ruch ten obniży dochód netto nawet o 246 mln USD.

Później 25 października Foot Locker ogłosił, że wycofuje Yeezys ze swoich powierzchni handlowych i prosi pracowników o trzymanie ich na zapleczu sklepów do odwołania, zgodnie z Nowości obuwnicze.

Jaylen Brown i Aaron Donald / Donda Sports

Napastnik Boston Celtics Brown był jednym z sławnych sportowców podpisanych z agencją marketingową Westa, Donda Sports. 24 października potępił antysemickie komentarze Ye, ale powiedział, że popiera agencję. Następnego dnia zmienił zdanie.

„Teraz zdaję sobie sprawę, że są chwile, kiedy mój głos i moja pozycja nie mogą współistnieć w przestrzeniach, które nie odpowiadają mojej pozycji lub moim wartościom. I z tego powodu kończę współpracę z Donda Sports” – powiedział Mr prawo.

Donald z Los Angeles Rams NFL, wkrótce potem.

„Ostatnie komentarze i przejawy nienawiści i antysemityzmu są dokładnym przeciwieństwem tego, jak zdecydowaliśmy się żyć i wychowywać nasze dzieci…” – powiedział on i jego żona Erica w wywiadzie. prawo. „Jako rodzice i członkowie społeczeństwa czuliśmy odpowiedzialność, aby wysłać jasny komunikat, że nienawistne słowa i czyny mają konsekwencje i że jako ludzie musimy działać lepiej”.

Pisarze Times, Anosha Sakoui i Wendy Lee oraz Associated Press, przyczynili się do powstania tego artykułu.

Leave a Comment