UNC ryczy obok Pitta na siedzenie kierowcy na wybrzeżu

CHAPEL HILL, NC – Północna Karolina wjechała na miejsce kierowcy ACC Coastal Division w upalną drugą połowę sobotniej nocy.

No. 21 Tar Heels wywołały zaciekłą furię na finiszu i pogrzebały Pittsburgha w wieku 42-24 lat na sygnalizatorze powrotu do domu na stadionie Kenan, za rekordowym w sezonie 388 jardami Drake’a Maye’a i pięcioma podaniami przyziemienia.

Prawa ręka Maye’a była zakrwawiona pod koniec pierwszej połowy, a UNC przegrywała 24-14 w trzeciej kwarcie, zanim zdobyła 28 punktów z rzędu, gdy obrona ożyła i Maye zapalił się.

Północna Karolina (7-1 ogólnie, 4-0 ACC) zdobyła trzy przyłożenia w czwartej kwarcie. Elijah Green wywinął się od liniowego obrońcy Pitta, SirVocei Dennisa, na 2 jardy przyziemienia, aby przeskoczyć Tar Heels i utrzymać się w granicach 28-24.

Następnie, w trzeciej i krótkiej grze w środku pola, obrońcy UNC, Kaimon Rucker i Cedric Grey, uderzyli gwiazdę Pitta, Israela Abanikandę, co zmusiło do potknięcia. Gray odzyskał fumble, jeden z czterech przystanków w drugiej połowie przez obronę UNC. Przy poprzednim posiadaniu Pitta (4-4, 1-3), Rucker wymyślił worek rozgrywającego Panthers Kedon Slovis, aby wymusić punt.

Maye znalazł Josha Downsa po podaniu przyziemienia z 25 jardów po trzech grach po tym, jak Gray wyzdrowiał, a Tar Heels, prowadzące 35-24 z 10:46 przed końcem, nie zostało odrzucone. Bezpieczeństwo w Pitt Erick Hallett II potknął się i spadł w zasięgu, pozostawiając Downs otwarte w strefie końcowej, aby świętować.

Antoine Green (10 złapań, 180 jardów, dwa przyłożenia) i Downs (11 złapań, 102 jardy, dwa przyłożenia) były ulubionymi celami Maye’a.

Antoine Green łapie jedną ręką przy przyziemieniu przeciwko Pittsburghowi. (Zdjęcie: Jim Hawkins/Inside Carolina)

Jest powolny, trendy się nie trzymają

Zdolność Maye do podwójnego zagrożenia została stłumiona przez obronę Pitta w pierwszej połowie. Został zwolniony dwukrotnie do przerwy i zdobył zaledwie 5 jardów biegu na 6 noszenia. Maye był trzymany na minus-5 jardów, zanim remis rozgrywający pod koniec pierwszej połowy sprawił, że było to 9 jardów.

Podobnie Downs, wiodący odbiornik w Północnej Karolinie w sezonie, nie był w stanie wystartować przed przerwą. Downs zakończyło pierwszą połowę trzema chwytami na 8 jardów, podczas gdy Zielony przekroczył 100 jardów przed przerwą.

Tymczasem wybór gry Pitta nie był całkowicie zależny od prowadzenia Abanikandy, czołowego zawodnika ACC, który w sobotę zajął czwarte miejsce w kraju w wyścigach. Slovis rzucił 16 podań wśród pierwszych 29 zagrań Panter w ataku. Jego 157 jardów podań w pierwszej połowie prawie dorównało jego sumie w porażce Pitta w zeszłym tygodniu w Louisville.

Gracze Pitta rzucili za celowanie

Obrona Pitta grała w drugiej połowie bez wyróżniającego się ataku w defensywie Calijah Kancey, który został wyrzucony w ostatnich dwóch minutach pierwszej połowy z rzutu karnego po wślizgującej się Maye.

Maye wystartował z remisem rozgrywającym, który zyskał 9 jardów, kiedy Kancey, wybrany w pierwszym zespole All-ACC zeszłego sezonu, odbił się od tyłu z dyskwalifikującym ciosem. To był drugi rzut karny przeciwko Pittowi w pierwszej połowie.

Wcześniej defensywny obrońca PJ O’Brien został ukarany za nielegalny blok w ciemno na Willu Hardy’ego z UNC podczas puntu Panthers. Po dalszej analizie, urzędnicy gry wezwali celowanie na O’Briena i został on wyrzucony.

Tar Heels stracą dwa startery

Północna Karolina straciła starterów po obu stronach piłki, gdy uciekający Caleb Hood (kontuzja górnej części ciała) i obrońca Noah Taylor (kontuzja dolnej części ciała) odeszli przed końcem pierwszej kwarty.

Hood zszedł z boiska i zszedł tunelem do szatni UNC po tym, jak został ranny, a Taylor poszedł na ten sam spacer niedługo potem.

Elijah Green i Omarion Hampton zajmowali się głównie stamtąd obowiązkami powrotnymi. W obronie Chris Collins został wezwany bardziej bez Taylora, lidera Tar Heels w workach w tym sezonie. Początkowy defensywny koniec UNC po drugiej stronie, Desmond Evans, opuścił grę wcześnie z kontuzją górnej części ciała.

W rozkładzie

UNC gra w Wirginii (3-4, 1-3 ACC) w następny weekend w Charlottesville w Wirginii, piątym z rzędu meczu ACC Coastal Division Tar Heels. Cavaliers przegrali u siebie z Miami 14-12 w czterech dogrywkach w sobotę i są na samym końcu ligi z Virginia Tech.