Uciekła kobra królewska wraca do szwedzkiego terrarium

HELSINKI (AP) — Jadowita kobra królewska o długości 2,2 metra (7 stóp), która uciekła ze swojego domu w szwedzkim zoo, sama wróciła do domu, przynosząc szczęśliwe zakończenie trwającej ponad tydzień sagi zniknięć.

„Houdini, jak go nazwaliśmy, wczołgał się z powrotem do swojego terrarium” – powiedział w niedzielę dyrektor Skansen Aquarium Jonas Wahlstrom szwedzkiemu nadawcy publicznemu SVT.

Zabójczy wąż, którego oficjalne imię to Sir Vass (Sir Hiss), uciekł 22 października przez oprawę oświetleniową w suficie jego szklanej obudowy w akwarium, które jest częścią zoo w skansenie i parku Skansen, do Sztokholmu Wyspa Djurgarden.

W wyniku intensywnych poszukiwań przy użyciu aparatów rentgenowskich „Houdini” został na początku tego tygodnia zlokalizowany w zamkniętym obszarze w pobliżu terrarium, odizolowanym między dwiema ścianami.

W ścianach, w których ukrywał się wąż, wywiercono dziury, ale kobra zniknęła z aparatów rentgenowskich wcześnie w niedzielę. Wyglądało na to, że wąż zrezygnował z swobodnej jazdy i wczołgał się z powrotem do swojego terrarium.

„To było zbyt stresujące dla Houdiniego z tymi wszystkimi dziurami w ścianach, więc chciał wrócić do domu” – powiedział Wahlstrom SVT.

Według parku wąż nie przetrwałby zimnego klimatu, gdyby wydostał się z budynku.

Kobry królewskie mogą dorastać do 5,5 metra (18 stóp) długości i żyją głównie w Indiach, Indonezji i na Filipinach.

Leave a Comment