Tryb konserwacji Samsung chroni Twoje dane osobowe podczas naprawy telefonu

Samsung rozpoczął testowanie nowej funkcji prywatności w telefonach Galaxy S21 w Korei. Nazywane trybem konserwacji narzędzie pozwalało użytkownikom zabezpieczyć swoje dane osobowe — w tym zdjęcia, wiadomości i kontakty — podczas wysyłania urządzenia do naprawy. Teraz Samsung twierdzi, że funkcja jest gotowa na czas największej oglądalności.

Od dzisiaj firma rozpoczęła wdrażanie trybu konserwacji urządzeń Galaxy . Szersza dostępność pojawi się w 2023 r. Innymi słowy, użytkownicy najpierw uzyskują dostęp do tej funkcji.

Gdy tryb konserwacji pojawi się w telefonie, znajdziesz opcję włączenia go w sekcji „Obsługa baterii i urządzenia” w menu Ustawienia. Utworzy na Twoim telefonie osobne konto, z którego technik będzie korzystał podczas pracy na Twoim urządzeniu. Oprócz ochrony prywatności tryb konserwacji uniemożliwia technikowi sprawdzenie zainstalowanych aplikacji. Mogą korzystać ze sklepu Galaxy Store, aby pobrać potrzebne oprogramowanie diagnostyczne, ale gdy to zrobią, telefon automatycznie wyczyści wszystkie nowe dane i aplikacje. Gdy odzyskasz telefon, możesz wyłączyć tryb konserwacji, weryfikując swoją tożsamość.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez naszą redakcję, niezależną od naszej macierzystej firmy. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską. Wszystkie ceny są aktualne w momencie publikacji.

Leave a Comment