„To była walka, ale jestem szczęśliwy”

Michael J. Fox nadal pokonuje nowe wyzwania zdrowotne pośród swoich 30-letnia walka z chorobą Parkinsona.

The Powrót do przyszłości powiedziała gwiazda Ludzie magazyn, że w zeszłym roku złamałem twarz, potem ramię, potem ramię, włożono mi ramię zastępcze i złamałem [right] rękę, potem złamałem łokieć. Mam 61 lat i czuję się trochę więcej”.

Fox przyznał: „Pogorszyło się”, ponieważ gdzie był w 2020 roku — a ten okres nie był piknikiem. W tym czasie, oprócz wyzwań, przed którymi stoi choroba neurodegeneracyjna – w tym drżenia, sztywności, problemów poznawczych i nastroju – przeszedł ryzykowną operację usunięcia łagodnego guza z rdzenia kręgowego. Jego powrót do zdrowia obejmował naukę ponownego chodzenia. Wracając na nogi, upadł i złamał rękę, wymagając kolejnej operacji, aby włożyć 19 kołków i płytkę.

„Przechodzę przez miejsce, gdzie leczy się moja ostatnia kontuzja; moje ramię jest dobre” – powiedział Więzy rodzinne oraz Zakręć miastem absolwent powiedział o jego obecnym stanie zdrowienia po kontuzji oprócz kontuzji. „Życie jest interesujące. Daje ci te rzeczy”.

Fox, który zebrał ponad 1,5 miliarda dolarów na badania nad chorobą Parkinsona za pośrednictwem swojego Fundacja Michaela J. Foxapowiedział, że jego „cała misja” to teraz: „Nie upadaj. Więc wszystko, co pomaga mi nie spaść, czy to chodzik, czy wózek inwalidzki, laska, facet z paskiem wokół mojej talii, który mnie trzyma — używam wszystkich tych narzędzi”. Z dumą mógł chodzić po scenie bez pomocy. jego niedawne spotkanie z Powrót do przyszłości aktor Christopher Lloyd na początku tego miesiąca. Powiedział: „Po prostu wracam do miejsca, w którym idę stabilnie”.

Artykuł stwierdza, że ​​chociaż choroba Parkinsona, którą zdiagnozowano u Foxa w 1991 roku, wpływa na jego ruch, nowe obrażenia niekoniecznie oznaczają, że jego choroba postępuje szybciej. W niektórych przypadkach był to pech – np. dostał infekcji po operacji na złamanej ręce. Niemożność posługiwania się ręką prowadziła następnie do upadków. To była podróż – i taka, która wstrząsnęła jego optymizmem.

„Nigdy nie byłem naprawdę ekscentrycznym facetem, ale byłem bardzo ekscentryczny i brakowało mi ludzi” – powiedział Fox. „Staram się zdusić to w zarodku. Zawsze myślę o tych asystentach, którzy ze mną pracują. I często im mówię: „Cokolwiek powiem, wyobraź sobie, że powiedziałem „proszę” na początku i „dziękuję” na początku początek. koniec. Poświęć chwilę i zaabsorbuj, że może powiedziałbym, że gdybym był bardziej sobą, ale nie zrobiłem tego, więc przepraszam.'”

Powiedział, że to wyzwanie dla jego żony, która ma 34 lata, Tracy Pollan.

„Zajęło mi trochę czasu, zanim zrozumiałem, że nie chodzi tylko o mnie” – powiedział. „Jeśli złamię rękę, zajmę się złamaną ręką. Ale jeśli jesteś osobą, która mieszka z osobą ze złamaną ręką, kocha ją i wspiera, musisz zrobić wszystko”.

Ale pomimo wyzwań, jego optymizm wciąż błyszczy.

„To była walka, ale jestem szczęśliwy” – powiedział. „Mówię to, ponieważ mam nadzieję, że na pewnym poziomie ludzie mogą znaleźć szczęście pomimo tego, przez co przechodzą.

Fox pojawia się na okładce numeru magazynu Kindness. Pollan, z którym dzieli czworo dzieci, powiedział gazecie, że nawet w najtrudniejszych dniach Fox był „jednym z najmilszych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkałem”.

Lis oficjalnie na emeryturze w 2020 r. punktem zwrotnym było twierdzenie, że nieumiejętność mówienia rzetelnie. Dobra żona aktor powiedział, że decyzja zapadła po tym, jak nie pamiętał swoich kwestii podczas kręcenia na planie Wyznaczony ocalały z udziałem Kiefera Sutherlanda.

„Nie mogłem się skupić na linii” – powiedział. „Nie pobiłem się. Nie mogłem sobie z tym poradzić, więc nie zrobiłem tego ponownie”.

Oznacza to, że będziesz go nadal widywał. Pracuje nad filmem dokumentalnym AppleTV+ o swoim życiu, który ma ukazać się w 2023 roku. Odbierze także Nagrodę Humanitarną im. Jeana Hersholta, honorowego Oscara za wybitne działania filantropijne, przyznawaną 19 listopada podczas Governors Awards.

Leave a Comment