TJ Maxx wycofuje się z marki Yeezy w czasie przerwy w pracy w Kanye West


Nowy Jork
CNN Biznes

Lista firm, które zrywają więzi z artystą i projektantem Ye po serii antysemickich wypowiedzi, wciąż rośnie, a TJ Maxx bojkotuje linię ubrań, ogłosił w środę sprzedawca.

Decyzja jest następstwem podobnych posunięć Gap i Foot Locker, aby wycofać produkty Yeezy ze swoich sklepów. Gap powiedział, że zamknął również YeezyGap.com. Adidas we wtorek zakończyła współpracę z Yektóry legalnie zmienił nazwisko z Kanye West.

„W TJX nie tolerujemy jakiejkolwiek dyskryminacji, nękania ani nienawiści. Poinstruowaliśmy nasze zespoły zakupowe, aby nie kupowały tych przedmiotów na sprzedaż w żadnym z naszych sklepów na całym świecie” – powiedział sprzedawca w oświadczeniu wysłanym do CNNBusiness w środę.

TJX

(TJX)
Spółki prowadzą popularne sieci dyskontowe TJ Maxx, Home Goods oraz Marshalls.

Te łańcuchy stały się coraz bardziej popularne w obecnym środowisku inflacyjnym, ponieważ kupują niechciane lub nadmierne zapasy od dostawców i sprzedawców detalicznych, w tym marek luksusowych, takich jak Gucci, Chanel i Prada, i sprzedają je za mniej.

Ponieważ coraz więcej sprzedawców ogłasza, że ​​nie będzie już nosić produktów Yeezy, prawdopodobnie będzie ich nadwyżka – bez możliwości ich sprzedaży.

Opad ten dotknął nawet rozrzedzonego świata domów aukcyjnych i sprzedaży prywatnej.

Dom aukcyjny Christie’s, który zajmował się prywatną sprzedażą rzadkiego prototypu Nike Air Yeezy 1 noszonego przez Westa podczas rozdania nagród Grammy w 2008 roku, powiedział, że już tego nie robi.

Trampki sprzedano ostatnio za 1,8 miliona dolarów sprzedaż prywatna w Sotheby’s w 2021 roku, Według raportu.

„Nie sprzedajemy żadnego z tych materiałów i nie planujemy” – powiedział w środę rzecznik Christie.

Leave a Comment