Testy sugerują, że uszkodzony kabel może znajdować się za złączami topliwymi RTX 4090

Powiększać / Zasilacz RTX 4090 zasila cztery 8-pinowe złącza zasilania w jedno złącze 12VHPWR.

Sam Machkovech

Na początku tego tygodnia kilku użytkowników Reddita poinformowało, że złącza zasilania dla ich drogiego nowego procesora graficznego Nvidia GeForce RTX 4090 częściowo stopiony i że Nvidia przygląda się tej sprawie. Od tego czasu co najmniej dziewięciu innych użytkowników Reddit opublikowało ten sam problem z 16-pinowym złączem zasilania (wątek zbierający wszystkie informacje o problemie jest tutaj).

Igor Wallosek z niemieckojęzycznego serwisu sprzętowego Igor’s Lab też go ma przeprowadził dalsze testyi powiedział, że kabel zasilacza (a nie GPU lub złącze 12VHPWR) powoduje problemy. Adapter, który podobno jest produkowany przez firmę o nazwie Astrona i został dostarczony przez Nvidię wszystkim swoim partnerom na płycie, wykorzystuje „w sumie cztery grube przewody 14AWG rozmieszczone w sumie na sześciu stykach” z cienką podstawą lutowniczą, która, jak twierdzi Wallossek, może zostać łatwo uszkodzona, gdy kable są przesuwane lub zginane .

Lut wewnątrz kabla zasilacza Nvidia może ulec uszkodzeniu, jeśli kable zostaną zbytnio poruszone lub zgięte.
Powiększać / Lut wewnątrz kabla zasilacza Nvidia może ulec uszkodzeniu, jeśli kable zostaną zbytnio poruszone lub zgięte.

„Jeśli w najgorszym przypadku pękną dwa zewnętrzne przewody, cały prąd ze środka przepływa przez pozostałe dwa przewody” – napisał Wallosek. „Faktu, że wtedy będzie naprawdę gorąco, nie trzeba wyjaśniać”.

Porównaj kabel adaptera Nvidia z kablem 12VHPWR dostarczonym z Be Quiet! Zasilacz Dark Power Pro 13, jeden z nielicznych nowszych Modele zasilaczy ATX 3.0 za pomocą kabla 12 VHPWR, który podłącza się bezpośrednio do zasilacza, zamiast polegać na adapterze. Kabel jest grubszy niż kabel w przejściówce Nvidii, ponieważ każdy pin ma swój własny przewód, ale też działa chłodno i zapewnia niezawodne zasilanie GPU.

Wallossek powiedział również, że Nvidia poleciła swoim partnerom odesłać wszystkie karty, których dotyczy problem, z powrotem do Nvidii w celu dalszego zbadania i przetestowania. Zapytaliśmy Nvidię o ten problem i dochodzenie na początku tego tygodnia i zaktualizujemy, jeśli otrzymamy nowe informacje.

Leave a Comment