Teraz będziesz musiał zapłacić, aby użyć niektórych fantazyjnych kolorów w Photoshopie

Anonimowy czytelnik cytuje relację z Kotaku: Jest bardzo prawdopodobne, że nie zastanawiasz się zbytnio, skąd pochodzą cyfrowe kolory, których używasz. Prawdopodobnie nie zastanawiałeś się też nad tym, kto może „posiadać” określony kolor, gdy wybierasz go podczas tworzenia czegoś w Photoshopie. Ale wiele osób zwróci na to szczególną uwagę, ponieważ ich kolekcja plików PSD zostanie wypełniona niechcianą czernią z powodu zmiany licencji między Adobe i Pantone. Od teraz szeroko stosowane będą aplikacje Adobe, takie jak Photoshop, Illustrator i InDesign nie obsługuje już kolorów należących do Pantone za darmoa ci, którzy chcą, aby te kolory pojawiły się w ich zapisanych plikach, będą musieli zapłacić za oddzielną licencję. A to jest prawdziwe życie.

Usunięcie kolorów Pantone z oprogramowania Adobe miało nastąpić 31 marca tego roku, ale ta data już minęła. Miał to być 16 sierpnia, potem 31 sierpnia. Jednak w tym miesiącu ludzie zauważają te efekty i zgłaszają problemy z kreacjami wykorzystującymi kolory spotowe Pantone. A rozwiązanie? Jest to wtyczka firmy Adobe, która „minimalizuje zakłócenia przepływu pracy i udostępnia zaktualizowane biblioteki użytkownikom Adobe Creative Cloud”. Co oczywiście kosztuje 15 dolarów miesięcznie. To Netflix, ale do kolorowania!

Jednak Pantone nadal stwierdza w swoim nieaktualne FAQ że „Ta aktualizacja będzie miała minimalny wpływ na przepływ pracy projektanta. Istniejące pliki Creative Cloud i dokumenty zawierające odniesienia Pantone Color zachowają te tożsamości i informacje dotyczące kolorów”. Jednak dzisiaj ludzie zgłaszają, że ich Photoshop informuje ich: „Ten plik ma kolory Pantone, które zostały usunięte i zastąpione czarnym z powodu zmian w licencji Pantone z Adobe”. Inni mówili, że nawet dodanie licencji Pantone w Photoshopie nie rozwiązuje problemu, kolory są nadal zastępowane czernią, a rozwiązanie brzmi jak ból. “Jak zaprojektować grafikę” Na Youtube oferuje rozwiązanie dla użytkowników Adobe.

„Zasugerował kolejną wskazówkę Naciśnij tydzień polega na utworzeniu kopii zapasowej bibliotek Pantone, a następnie ponownym zaimportowaniu ich po aktualizacji oprogramowania Adobe, aby je usunąć, lub jeśli jest za późno, znajdź przyjaciela, który już to zrobił” – dodaje Kotaku. „Jest duża szansa, że ​​to zadziała. Kolory Pantone są zapisywane jako pliki .ACB, podobnie jak inne kolory programu Photoshop”.

„Albo wiesz, możesz… skopiuj wartości metadanych z linii Pantone.”

Leave a Comment