Teoria wycieku laboratorium Covid poparta raportem Senatu Republikanów

Komentarz

Pracownicy Senatu Republikańscy utworzyli wiadomość podają swój argument, że „najbardziej prawdopodobne” pochodzenie koronawirus Pandemia była rodzajem „incydentu związanego z badaniami” w Chinach, które przytaczają luki w bezpieczeństwie w tamtejszych laboratoriach i argumentują, że istnieją luki dowodowe w opublikowanych badaniach naukowych, które wskazują na naturalne pochodzenie zwierząt sprzedawanych na rynku Wuhan.

Raport, choć nie jest formalnym dokumentem naukowym, stanowi możliwy szablon dla przyszłych przesłuchań śledczych w Kongresie, jeśli Republikanie przejmą kontrolę nad Izba lub Senat – lub oba – po wyborach śródokresowych. Tak zwana teoria „przecieku laboratorium” jest tematem rozmów dla niektórych Republikanów ubiegających się o urząd, a senator Rand Paul (R-Ky.) obiecał przesłuchanie, jeśli jego partia wygra Senat.

35-stronicowy raport „tymczasowy” opublikowany w czwartek pochodzi od senatora Richarda Burra (RN.C.) i republikańskiego personelu Senackiej Komisji Zdrowia, Edukacji, Pracy i Emerytur, który badał pochodzenie wirusa.

Chociaż raport woli źródło „wycieku laboratoryjnego”., nie wyklucza pochodzenia rynkowego. Raport nie dostarcza również bardziej prowokacyjnych argumentów na temat tego, w jaki sposób SARS-CoV-2 wszedł do populacji ludzkiej. Nie ma na przykład twierdzenia, że ​​wirus został stworzony jako broń biologiczna.

Nie wspomina też o Anthonym S. Faucim, szefie Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, który był częstym celem Paula i innych zwolenników wycieku z laboratorium, ponieważ jego instytut pomógł finansować badania nad wirusami w Instytucie Wirusologii Wuhan.

Dla tych, którzy wciąż próbują pozbyć się kowboja, izolacja jest gorsza niż kiedykolwiek

Wnioski z raportu znacznie odbiegają od wniosków dwa recenzowane badania opublikowanej tego lata w czasopiśmie Science, co potwierdziło, że rynek owoców morza Huanan stał się epicentrum epidemii. Jeden studia znalazł geograficzny strzał w dziesiątkę na rynku wśród wczesnych przypadków choroby, która została nazwana covid-19. Inny studia przedstawił analizę dwóch wczesnych szczepów wirusa, która sugerowała, że ​​istniały dwie, a być może znacznie więcej różnych transmisji wirusa ze zwierząt wprowadzanych do obrotu.

Naukowcy zajmujący się rynkowym pochodzeniem nie wiedzą, które zwierzęta zostały zakażone ani skąd pochodzą. Żadne zwierzęta na targu nie były testowane przed zamknięciem i wyczyszczeniem targu.

„Brakuje krytycznych dowodów potwierdzających rozprzestrzenianie się naturalnych chorób odzwierzęcych. Chociaż brak dowodów sam w sobie nie jest dowodem, brak potwierdzających dowodów na to, że odzwierzęce rozprzestrzenianie się lub rozprzestrzenianie się po trzech latach pandemii jest bardzo problematyczne”, mówi nowy raport GOP.

Michael Worobey, profesor z University of Arizona, który jest współautorem obu badań opublikowanych w Science, powiedział, że nowy raport GOP „całkowicie myli naukę”.

„Jak mówią, kiedy łączysz naukę z polityką, dostajesz politykę” powiedział.

Worobey powiedział, że hipoteza o jakimś incydencie laboratoryjnym była warta zbadania i był jednym z naukowców, którzy napisali list w Science w maju 2021 r., twierdząc, że należy zbadać wszystkie możliwe źródła. Powiedział jednak, że jego badania i badania innych naukowców wskazują na pochodzenie rynkowe.

Powiedział, że jest gotów zeznawać, jeśli Republikanie zwołają przesłuchanie.

David Relman, profesor medycyny na Uniwersytecie Stanforda, który był jednym z ekspertów, z którymi rozmawiali pracownicy komisji, pochwalił raport jako wiarygodny wysiłek zebrania wielu informacji, w tym kwestii bezpieczeństwa w chińskich laboratoriach.

„Myślę, że jest to trzeźwe i uczciwe potraktowanie tego, co jest w dużej mierze poszlakami, które wspierają obie hipotezy” – powiedział Relman. „Ale w szczególności rodzi to pytania o założenie, że przyczyną musiało być naturalne rozlanie”.

Angela Rasmussen, wirusolog z Uniwersytetu Saskatchewan i współautorka jednego z artykułów naukowych, odrzuciła nowy raport GOP jako „spekulacyjne machanie rękami” i uważa go za dokument stronniczy.

„Służy próbie stworzenia czegoś, co byłoby politycznie korzystne dla jednej partii” – powiedziała. „Ma to na celu ułatwienie przeprowadzania próbnych prób dla ludzkich przeciwników, do których niestety należą naukowcy”.

Wiadomość pojawia się w ostatnich dniach cyklu wyborczego, kiedy kilku Republikanów – w tym Paul, który zasiada w panelu zdrowia – oskarżyło Fauciego o ukrywanie informacji o pochodzeniu wirusa.

„Jesteśmy to winni Amerykanom, którzy stracili życie z powodu wirusa, ich rodzinom i tym, którzy wciąż zmagają się ze społecznymi i ekonomicznymi konsekwencjami pandemii, aby kontynuować badanie pochodzenia koronawirusa” – powiedział senator Roger Marshall (R-Kan). .). w czwartkowym oświadczeniu wzywającym Fauci do „udostępniania wszystkich tekstów, e-maili, komunikatów i udzielania zapisów w całości i bez redagowania”.

Burr, który w tym roku przechodzi na emeryturę, przyjął bardziej ugodową postawę wobec Fauciego, chwali pracę wieloletniego rządowego naukowca na przesłuchaniu w zeszłym miesiącu, aby skoncentrować raport na szerszych kwestiach bezpieczeństwa biologicznego.

Chociaż stwierdza się, że „najbardziej prawdopodobnym” źródłem epidemii jest incydent związany z badaniami, nowy raport jest daleki od ogłoszenia sprawy za zamkniętą. Uwaga wstępna Burra jest niejednoznaczna.

„Ten wniosek nie ma być rozstrzygający” – stwierdza główny tekst raportu. „Brak przejrzystości ze strony władz państwowych i urzędników zdrowia publicznego w [People’s Republic of China] w odniesieniu do pochodzenia SARS-CoV-2 uniemożliwia wyciągnięcie ostatecznego wniosku. Gdyby więcej informacji zostało upublicznionych i podlegało niezależnej weryfikacji, możliwe jest, że wnioski te zostaną poddane przeglądowi i ponownej ocenie”.

Raportem panelu kierował Robert Kadlec, doradca Burra, który pełnił funkcję asystenta sekretarza ds. gotowości i reagowania w Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej za administracji Trumpa.

Niektórzy urzędnicy ds. zdrowia, w tym Robert Redfield, dyrektor Centrów Kontroli i Prewencji Chorób w administracji Trumpa, powtórzyli swoje przekonanie, że najbardziej prawdopodobną przyczyną pandemii jest wyciek z laboratoriów w Chinach.

„Myślę, że zobaczysz, że przeważająca liczba dowodów na pochodzenie COVID-19 polega na tym, że nie jest on pochodzenia naturalnego”. To moja własna opinia” – powiedział Redfield komisji Izby Reprezentantów badającej reakcję rządu na koronawirusa w marcu.

W czwartkowym oświadczeniu czołowy demokrata panelu powtórzył, że trwa osobne dochodzenie w sprawie pochodzenia wirusa.

“[I]W 2021 roku ogłosiłem, że senator Burr spróbuje prześledzić pochodzenie tego wirusa. Komisja HELP kontynuuje ponadpartyjną pracę nad tym raportem przeglądowym” – powiedziała senator Patty Murray (D-Wash.), przewodnicząca Senackiej Komisji Zdrowia.

Leave a Comment