Ten zestaw deweloperski systemu Windows to komputer Mac Mini w świecie komputerów PC

Obraz artykułu zatytułowanego Ten zestaw deweloperski systemu Windows to komputer Mac Mini świata komputerów PC

Apple odniósł wielki sukces ze swoimi chipami z serii M. Te SoC zasilają teraz prawie całą linię komputerów Mac firmy, od oryginalnego i wydajnego M1 po upartego M1 Ultra. Ale Apple nie jest jedyną firmą, która patrzy na sprzęt oparty na architekturze Arm. Microsoft również chce i chce przenieść rozwój Arm na Windows. Dlatego firma wypuściła swój pierwszy komputer stacjonarny oparty na Arm: Zestaw deweloperski Windows 2023.

Zestaw deweloperski o nazwie kodowej Project Volterra to maszyna oparta na ramieniu z procesorem Snapdragon 8cx Gen 3 z dopasowanym procesorem graficznym Adreno. Jest wyposażony w 32 GB pamięci RAM LPDDR4x, 512 GB pamięci flash NVMe i wiele portów, w tym dwa USB-C 3.2 Gen 2, trzy USB-A 3.2 Gen 2, Mini DisplayPort i port Ethernet. Urządzenie posiada również wbudowany NPU (jednostka przetwarzania neuronowego), który pomaga zasilić maszynętutoriale i programy AI.

Wszystkie te specyfikacje kosztują zaledwie 599 USD, co sprawia, że ​​zestaw Windows Dev Kit 2023 jest o 100 USD tańszy niż podstawowy M1 Mac mini firmy Apple. Oczywiście to urządzenie jest wyposażone w układ M1, ośmiordzeniowy procesor i GPU, a także 16-rdzeniowy NPU. Jednak jest wyposażony tylko w 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci, o połowę mniej niż w Volterrze i ćwierć chłopca pamięć. Porty są jednak dobre: ​​Ethernet, dwa porty Thunderbolt USB-C 4, dwa porty USB-A 3.1 Gen 2, HDMI i gniazdo słuchawkowe.

Oczywiście specyfikacje papierowe to nie wszystko. Apple pokazał potencjał M1 od czasu jego wprowadzenia, nawet przy podstawowych specyfikacjach, takich jak 8 GB pamięci RAM. Podczas testowania M1 znacznie przekracza Snapdragon 8cx Gen 3. Porównanie nawet podczas uruchamiania systemu Windows na maszynie wirtualnej: M1 wygrywa w testach jednordzeniowych i prawie dorównuje 8cx Gen 3 w przypadku wielordzeniowości.

Jednak jak na komputer z systemem Windows opartym na mini Arm, zestaw deweloperski jest ciekawym wyborem, nawet jeśli nie jest przeznaczony do tego celu ty. Microsoft sprzedaje ten produkt tylko twórcom oprogramowania, chociaż każdy może go kupić. Nie musisz udowadniać, że stworzyłeś oprogramowanie, co oznacza, że ​​nie musisz płacić Opłata 19 USD za utworzenie konta programisty.

Celem tego produktu jest dla programistów testowanie i budowanie oprogramowania przy użyciu architektury Arm. Arm szybko się rozwija, ale wciąż istnieje wiele aplikacji i gier, które nie są zoptymalizowane ani kompatybilne z platformą. Tworząc kuszący zestaw dla programistów, Microsoft stara się zwiększyć odsetek natywnych aplikacji ARM

Niewiele na rynku konkuruje z tego typu maszyną Arm. Możesz spojrzeć na coś takiego Beelink GTR 5 (który kosztuje 900 USD, ale można go znaleźć za znacznie mniej), ale działa na AMD Ryzen 9 5900HX. W przypadku pracy opartej na ramieniu, przy tej obudowie i potencjale wydajności, jedynym innym urządzeniem w tej kategorii jest tak naprawdę M1 Mac mini.

Chociaż nie jest to zamiarem Microsoftu, wkrótce powinniśmy zobaczyć recenzentów technicznych przeprowadzających testy porównawcze na zestawie deweloperskim, aby zobaczyć, jak wypada jako komputer głównego nurtu. Jeśli opinia będzie pozytywna, być może Microsoft w przyszłości wypchnie produkt konsumentom. Chciałbym zobaczyć na rynku prawdziwego konkurenta dla Maca mini.

Zestaw Windows Dev Kit jest dostępny w Australii, Kanadzie, Chinach, Francji, Niemczech, Japonii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.Z.

Leave a Comment