Teledysk Taylor Swift „Anti-Hero” usuwa z wagi odczyt „Fat”

Taylor SwiftTeledysk do głównego singla “Midnights” “Anti-Hero” został zmontowany tak, aby usunąć scenę pokazującą, jak wchodzi na wagę łazienkową z napisem “gruby”.

Różnorodność może potwierdzić włączenie teledysku Muzyka Apple nie pokazuje już skali, zamiast tego antybohaterski klon Swifta po prostu patrzy na nią z rozczarowaniem. Teledysk YouTube nadal zawiera skalę pokazującą „gruby”.

Użytkownik skontaktował się z użytkownikiem Różnorodność, Przedstawiciele Swift i Apple Music nie od razu mieli komentarz.

Spekulacje na temat przyczyn usunięcia tych oprawek wynikają z internetowej debaty na temat tej sceny, która od tego czasu została przez niektórych nazwana „antytłuszczową” za sugerowanie, że bycie grubym jest rzeczą negatywną.

W poście na Instagramie promującym wydanie teledysku (który napisała i wyreżyserowała), Swift mówi, że wizualizacje odzwierciedlały jej własne „scenariusze koszmarów i natrętne myśli. [playing] w czasie rzeczywistym”. W tym kontekście wideo pasuje do introspektywnego i analitycznego tekstu piosenki, który zawiera wersy takie jak „Czasami czuję się, jakby każdy był gorącym dzieckiem / A ja jestem potworem na wzgórzu”.

Z teledysku „Anti-Hero” Taylora Swifta na YouTube.

Swift opowiadała o swojej walce z zaburzeniami odżywiania w przeszłości, najszerzej w swoim filmie dokumentalnym Netflix 2020 „Miss Americana”. W filmie Swift przyznaje, że w przeszłości były chwile („Zdarzyło się to tylko kilka razy i nie jestem z tego dumny”), kiedy zobaczyła „zdjęcie mnie, na którym czuję się, jakbym wyglądał jak mój brzuch”. za duży albo… ktoś, kogo powiedział, że wyglądam na ciążę… i to sprawi, że będę trochę głodny – po prostu przestań jeść.

Swift później wyjaśnił, przez co dla niej przeszła Różnorodność okładka, mówiąc, że trudno jej było o tym mówić w filmie dokumentalnym.

„Nie wiedziałem, czy będę czuł się komfortowo, rozmawiając o swoim wizerunku ciała i opowiadając o rzeczach, przez które przeszłam, jeśli chodzi o to, jak niezdrowe było to dla mnie – mój związek z jedzeniem i to wszystko przez lata”. powiedziała. „Ale sposób, w jaki Lana (Wilson, reżyser filmu) opowiada tę historię, ma naprawdę sens. Nie jestem tak elokwentny, jak powinienem na ten temat, ponieważ jest tak wielu ludzi, którzy mogliby o tym lepiej porozmawiać. Ale wszystko, co wiem, to moje własne doświadczenie. A mój związek z jedzeniem był dokładnie tą samą psychologią, którą stosowałem do wszystkiego innego w moim życiu: kiedy poklepałem się po głowie, zarejestrowałem to jako dobre. Jeśli dostałem karę, zarejestrowałem ją jako złą”.

Leave a Comment