Teksas” Steve Sarkisian przeprasza za brak „Oczy Teksasu”

Trener Teksasu Steve Sarkisian otworzył swoją poniedziałkową konferencję prasową po przegranej 41-34 Longhornów z Oklahoma State, przepraszając za nie zaśpiewanie „The Eyes of Texas” przed opuszczeniem boiska.

— Jak wiesz, jestem winien przeprosiny Longhorn Nation — powiedział Sarkisian. „Popełniłem błąd pod koniec meczu, nie śpiewając „The Eyes of Texas” po zakończeniu gry. To nie było zamierzone. Nie miało to nic wspólnego z naszymi graczami. Myślę, że nasi gracze po prostu podążyli za nim. mnie w dół rampy do szatni, wyraźnie zdenerwowany tym, jak zakończył się mecz.

Piosenka była przedmiotem kontrowersji w ostatnich latach, ponieważ szkoła uważa, że ​​jej początki są prawdopodobnie związane z pokazem minstreli śpiewanym przez wykonawców w blackface. Były trener Tom Herman został skrytykowany za to, że pozwolił graczom wybrać, czy chcą go zaśpiewać.

Na wstępnej konferencji prasowej w styczniu 2021 r. Sarkisjan stanowczo stwierdził, że nie będzie to pytanie na przyszłość.

„Tyle wiem, ‘The Eyes of Texas’ to nasza szkolna piosenka” – powiedział. “Zaśpiewamy tę piosenkę. Zaśpiewamy ją z dumą.”

Ale w sobotę po przegranej tylko kilku graczy pozostał na boisku w Stillwater za bezcen.

– powiedział Sarkisjan. “Przepraszam wszystkich za to. To się nigdy więcej nie powtórzy. Ale znowu, to nie było zamierzone. Nie było to w żaden sposób premedytacją. To był po prostu błąd z mojej strony. Nie ma to nic wspólnego z graczami. Podążyli za moim śladem. Więc teraz to się nie powtórzy.

Sarkisian skierował stratę Longhorns do Cowboys, w których zdobyli 14 rzutów karnych, najwięcej od 2015 roku, i stracili 14-punktową przewagę, jaką mieli w drugiej kwarcie. To była piąta porażka Sarkisiana, w której Longhornowie zdobyli dwucyfrową przewagę od czasu zaangażowania w 2021 r., najwięcej w tym okresie w FBS. Była to również piąta z rzędu porażka Longhornów, ich druga najdłuższa passa od 80 lat.

Sarkisjan powiedział, że nadal widzi poprawę i nie przejmuje się trendem.

“Łatwo jest spojrzeć na rekord”, powiedział Sarkisian, który jest 10-10 z Texasem. “Przebyliśmy długą drogę jako program. Czuję się bardzo dobrze z powodu tego, gdzie dotarliśmy. Uwielbiam nasz styl gry. Myślę, że gramy ciężko, gramy ciężko. Podobnie jak wiele programów, myślę, że jesteśmy ”. Jest w fazie rozwoju. Wiesz, niektóre piłki odbijają się w określony sposób, a nasz rekord jest inny. Nie zmieniłbym tego, co myślę o naszym programie i kierunku, w którym zmierzamy”.

A sobotnie zmagania prowadził rozgrywający Quinn Ewers, który przeszedł 19-z-49 na 319 jardów, z dwoma przyłożeniami na trzech przechwytach. Jego 15 worków było najwięcej w FBS w ciągu ostatnich trzech sezonów.

„Chciałbym mieć większą dokładność w podawaniu, czy jakakolwiek z tej odpowiedzialności spada na niego? Tak” – powiedział Sarkisian. „Część tej odpowiedzialności spada na mnie. Część spada na odbiorców, część na O-line, biegacze, każdy musi wziąć za to własną odpowiedzialność. Zdecydowanie jest miejsce na rozwój”.

Sarkisian powiedział, że nigdy poważnie nie rozważał popchnięcia Ewersa Karta Hudsona.

„Myślę, że Quinn jest zaangażowany we właściwy sposób”, powiedział Sarkisian. „Myślę, że jako pierwszy powie ci, że chciałby grać lepiej niż on.

Teksas ma tydzień pożegnania przed podróżą do stanu Kansas 5 listopada.

Leave a Comment