Taylor Swift usuwa scenę z „Anti-Hero” w Apple Music

Taylor Swift w teledysku do „Anti-Hero”

Później oskarżenia o fatfobię powstał po wydaniu teledysku Taylor Swift do utworu „Anty-bohater” z jej nowego albumu Środek nocynowa wersja bez omawianej sceny została po cichu przesłana do Apple Music.

W oryginalnym teledysku, który wciąż można obejrzeć youtubeSzybko wchodzi na przerażającą wagę, tylko po to, by wrzucić na nią słowo „GRUBY”. Chociaż w teledysku jest to ulotny moment, przesłanie pozostaje dość jasne: dla szczupłych osób, takich jak Swiftbycie uważanym za grubego jest przerażającą i potępiającą rzeczą w społeczeństwie, które wciąż chwali szczupłość jako oznakę piękna.

Taylor Swift – Anti-Hero (oficjalny teledysk)

Ma służyć jako moment na refleksję nad własnymi zmaganiami Swift z własnym ciałem na przestrzeni lat – ale nie jest to ani niuanse, ani nie jest ponownie omawiane w teledysku. Poza tym nie ma nic poetyckiego ani potężnego w chudej, pięknej kobiecie (która nigdy nie była w grubym ciele) wchodząc na wagę tylko po to, by powiedzieć „gruba”. Nowa wersja teledysku pokazuje, jak naprawdę nieefektywna jest scena, ponieważ tak naprawdę nie ma znaczenia, co naprawdę mówi skala.

Podczas gdy niektórzy Swiftie podzielili się tym, jak się czuli, wysyłając wiadomości z miejsca zdarzenia, inni szybko zakończyli rozmowę, wspominając o swoich doświadczeniach z zaburzeniami odżywiania. To złożona rozmowa, która niestety głównie toczyła się na Twitterze, miejscu, w którym umierają niuanse konwersacyjne.

Jeśli już, to polaryzująca reakcja na scenę pokazuje związek między zaburzeniami odżywiania a społecznym postrzeganiem każdego, kto ma nadwagę. Powszechne zaburzone odżywianie jest wytworem kultury, która chwali szczupłość i czasami przedkłada swój stan nad zdrowie, a przesłanie widoczne w „Anti-Hero” jedynie powtarza ten standard i nie robi nic, by go podważyć lub zdekonstruować.

Niekoniecznie jest to scena, która wymaga zmiany, a Swift doskonale potrafi mówić o swoich zmaganiach z obrazem ciała. Jednak usunięcie sceny bez komentarza spowoduje jej dalsze usunięcie Szybko z rozmowy Ona najwyraźniej chciał zanurkować jako pierwszy.

Leave a Comment