Taylor Swift tnie teledysk po oskarżeniach o „fatfobię” | Taylor Swift

Wideo dla Taylor Swiftutwór Anti-Hero, główny singiel z jej nowego albumu Środek nocyzostał zmieniony kilka dni po pierwszym wydaniu, aby usunąć słowo „gruby” z jednej ze scen.

W oryginalnym klipie wyreżyserowanym przez Swifta 32-letnia piosenkarka i autorka tekstów wchodzi na skalę łazienkową, której tarcza obraca się w napis „Gruby”. W nowej wersji klipu, który możecie obejrzeć poniżej, Swift wkracza na wagę i otrzymuje dezaprobatę od sobowtóra, który również gra w Swifta, ale nie widać żadnego czytania.

Teledysk Taylora Swifta do filmu Anti-Hero.

Edycja następuje po tym, jak niektórzy fani i komentatorzy skrytykowali scenę za utrwalanie „fatfobii”. Na Twitterze terapeutka zaburzeń odżywiania i blogerka zajmująca się pozytywnością ciała powiedziała Shira Rosenbluth klip „powtórzył, że wyglądanie jak my to najgorszy koszmar dla każdego”, podczas gdy scenarzystka Teen Vogue Catherine Mhloyi opisał scenę jako “leniwy”: “Kiedy na wadze pojawiło się słowo ‘gruby’, postanowiła wyraźnie nazwać swojego demona, strach przed byciem nazywanym grubym, co jest fatfobią w najbardziej dosłownym tego słowa znaczeniu.”

Inni komentatorzy, m.in Whoopi Goldberg, stanął w obronie Swifta. „Pozwól jej mieć swoje uczucia – jeśli nie lubisz tej piosenki, nie słuchaj jej” – powiedziała w programie The View. „Dlaczego marnujesz na to swój czas? Zawsze chcesz coś powiedzieć o Taylor Swift – zostaw ją w spokoju”. Joy Behar dodała: „Co ona musi przytyć,„ pulchna? To nie działa ”.

TAYLOR SWIFT ACCUSED OF “FATPHOBIA”: Critics are slamming the pop star’s #AntiHero music video because she steps onto a scale that reads “fat,” but her fans are reminding people that she’s been open about her personal struggle with an eating disorder – #TheView co-hosts react. pic.twitter.com/IIS7gnEwSn

— The View (@TheView) October 25, 2022

\n”,”url”:”https://twitter.com/TheView/status/1584956705850499073″,”id”:”1584956705850499073″,”hasMedia”:false,”role”:”inline”,”isThirdPartyTracking”:false,”source”:”Twitter”,”elementId”:”4d9d8c68-1c56-42cf-8fad-db5834ab5f61″}}”>

TAYLOR SWIFT Oskarżony o „FATPHOBIA”: Krytycy uderzają w gwiazdę popu #Anty-bohater teledysk, ponieważ weszła na skalę, która brzmi „gruby”, ale jej fani przypominają ludziom, że otwarcie mówiła o swojej osobistej walce z zaburzeniami odżywiania — #Widok współgospodarze odpowiadają. pic.twitter.com/IIS7gnEwSn

— Widok (@Widok) 25 października 2022

Sama Swift otwarcie mówi o swoich zmaganiach z zaburzeniami odżywiania. W swoim filmie dokumentalnym Netflix z 2020 roku Miss Americana, muzyk omawiał, w jaki sposób medialna analiza jej ciała spowodowała, że ​​w niektórych momentach jej życia „zagłodziła się”. Film Anti-Hero, jak powiedziała w poście na Instagramie po jego wydaniu, przedstawia jej „koszmarne scenariusze i natrętne myśli”.

The Guardian skontaktował się z przedstawicielem Swift w celu uzyskania komentarza.

Leave a Comment