Tajski potentat i obrońca praw osób transpłciowych kupuje Miss Universe za 20 milionów dolarówCNN

Tajska potentat medialny i orędownik praw osób transpłciowych kupił organizację Miss Universe za 20 milionów dolarów, podała jej firma, która teraz będzie gospodarzem międzynarodowego konkursu piękności.

Anne Jakkaphong Jakrajutatip jest dyrektorem generalnym JKN Global Group PCL, tajlandzkiej firmy zajmującej się dystrybucją mediów, chociaż być może jest bardziej znana ze swojej roli w tajskich wersjach reality show, w tym „Project Runway”.

Mówiła również otwarcie o swoich doświadczeniach jako kobieta transpłciowa i pracowała na rzecz praw osób transpłciowych w Tajlandia.

JKN Global Group ogłosiła przejęcie w środę i poinformowała w komunikacie prasowym, że planuje rozszerzyć organizację Miss Universe poprzez ekspansję w Azji i wypuszczanie nowych towarów, w tym produktów do pielęgnacji skóry, kosmetyków, produktów lifestylowych, suplementów diety i napojów.

Jakkaphong powiedział, że firma została „niesamowicie zaszczycona” za dokonanie przejęcia.

„Staramy się nie tylko kontynuować jej spuściznę polegającą na dostarczaniu platformy dla pasjonatów z różnych środowisk, kultur i tradycji, ale także rozwijać markę dla następnego pokolenia” – powiedziała.

We wspólnym oświadczeniu dyrektor generalny i prezes Organizacji Miss Universe powiedzieli, że są „podekscytowani kontynuacją ewolucji Organizacji Miss Universe z JKN”.

„Nasze progresywne podejście nadal stawia nas w czołówce naszej branży” – powiedzieli.

Według komunikatu prasowego JKN, Jakkaphong jest pierwszym właścicielem organizacji Miss Universe.

Konkurs piękności Miss Universe, jeden z najczęściej oglądanych konkursów na świecie, odbywa się od 1952 roku.

Podobnie jak wiele innych ważnych konkursów, musiała liczyć się z rosnącym zapotrzebowaniem społeczeństwa na większą różnorodność, reprezentację i inkluzywność w ciągu ostatniej dekady. Właśnie się odebrało jego zakaz dla zawodników transpłciowych w 2012 roku po tym, jak kanadyjska konkurentka zagroziła postępowaniem sądowym po tym, jak powiedziano jej, że zostanie zdyskwalifikowana ze względu na przypisaną płeć.

I podczas gdy niektórzy krytycy twierdzą, że założenie konkursu piękności jest z natury błędne, inni twierdzą, że w ostatnich latach poczyniono znaczne postępy.

Na pierwszy plan wysunęły się konkursy piękności dla zawodniczek transpłciowych, w szczególności Miss International Queen, która rozpoczęła się w 2004 roku i odbyła się w tym roku w Tajlandii. Niektóre kraje wprowadziły własne wersje; w 2017 r. Indie utrzymały swój własny pierwszy w historii konkurs Miss Transqueen India, którego celem jest świętowanie płynności płci i podniesienie rangi społeczności transpłciowej w Indiach.

A w 2019 roku zwycięzcy pięciu głównych konkursów – Miss Universe, Miss World, Miss America, Miss USA i Miss Teen USA – wszystkie były kolorowymi kobietami, co było znaczącym kamieniem milowym, biorąc pod uwagę, że czarnoskórym kobietom nie wolno było konkurować w Miss Ameryki do lat 40. XX wieku i była to pierwsza czarna kobieta, której nie uczestniczyć. zaakceptować tę fazę dopiero 30 lat później.

Leave a Comment