Szybkie przypomnienie, że uprawnienia do futbolu w college’u niekoniecznie przekładają się na wygraną w sporcie

Gdyby korzyści płynące z nazwy, wizerunku i podobizny były bezpośrednio związane z wygranymi, Miami mógłby po prostu przebić swój bilet na play-off College Football. Teksas A&M będzie blisko, przynajmniej według szacunków poza sezonem Nicka Sabana. Teksas naprawdę wróci.

Ale rzeczywistość jest rzeczywistością, a wydajność na boisku wciąż się liczy. W tych dziwnych dniach, w których sport idzie po linii – a czasem ją przekracza – w kierunku pay-to-play, być może zapomnieliśmy o kluczowym składniku.

Pieniądze mogą kupić graczy, ale niekoniecznie kupić wygrane.

Miami, uzbrojone w trenera wartego 80 milionów dolarów (Mario Cristobal) i miliardera wspierającego NIL (John Ruiz), wciąż zamieniło osiem zwycięstw w przygnębiającą stratę u siebie. Książę. Texas A&M, z własnym trenerem wartym wiele milionów dolarów (Jimbo Fisher), spadł poniżej 0,500 po raz pierwszy od pięciu lat. A z pozoru wszystkiego najlepszego, Teksas wciąż zmaga się w obszarach, w których nie powinien, 13 lat po swoim ostatnim mistrzostwie. Longhornowie wykonali w sobotę 14 rzutów karnych stan Oklahoma.

„Wrócę do tego, kiedy wyjdę z budynku” – powiedział po meczu koordynator obrony Cowboys Derek Mason. „Nie widzę Ferrari ani Lamborghini. Widzę Forda F-150. Widzę Chevy. Widzę pracowników. A nasi są zanurzeni w idei wytrzymałości – przez cały dzień”.

Szesnaście miesięcy po rozpoczęciu ery NIL piłka nożna stała się główną atrakcją. Do dziś nikt nie odpowiedział Alabama rozgrywający Bryce’a Younga za jego niekompletność, pomimo jego nagrody w wysokości 2 milionów NIL. Trofeum Heismana i mistrzostwa krajowe równoważą wszystko.

W soboty fani nie gromadzą się, aby kłócić się o wysokość czeków stypendialnych. Tylko niewielki procent graczy otrzymuje jakikolwiek znaczący NIL. Wszyscy będą grać o Good Ol’ State U. Zdenerwowany alarm: Wciąż zostało trochę niewinności.

Ci, którzy trąbią o nowej epoce NIL i wolności finansowej, mogli zapomnieć o kluczowej części matematyki: są to osoby w wieku od 18 do 22 lat, których ciała, mózgi i talenty wciąż się kształtują. Wprowadza to znaczny stopień nieprzewidywalności. Decydują o tym, co dzieje się na boisku.

To kolejny powód, by szydzić z ogólnego polecenia NIL jako zbawiciela lub szatana. NIL po prostu jest część Gry. Gracze od lat zarabiają pieniądze w legalny sposób NCAA. To zależy od tych, którzy prowadzą grę, aby to rozgryźć. Ponownie, to piłka nożna wciąż ma największe znaczenie.

Pomimo swojej filozofii all-in po latach nieistotności, Miami ma 3-4 po raz trzeci w ciągu czterech lat i zbliża się strata. Środkowy Tennessee. Jego osiem obrotów w sobotę było największymi przez jakąkolwiek drużynę Power Five od 13 lat. Texas A&M to również 3-4 z przegraną w 2 tygodniu Państwo Appalachów pomimo rekordowego 10-letniego kontraktu z trenerem i pierwszej klasy rekrutacyjnej, która kiedykolwiek dołączyła do tego sezonu poza sezonem. Ostatni raz Aggies spadł poniżej 0,500 w 2017 roku. trzech nowicjuszy z klasy rekrutacyjnej nr 1 potwora zostało zawieszonych.)

Teksas ma jeden z najbogatszych wydziałów sportowych w kraju. Zespół NIL utworzony w zeszłym roku zapłacił każdemu ze swoich stypendystów ofensywnych liniowych 50 000 $… pozornie tylko po to, by być ofensywnymi teksańczykami. To niewiele znaczyło, ponieważ Longhornowie wykonali osiem rzutów karnych przed snapem i cztery naruszenia przepisów podczas podań, aby przekazać mecz Oklahoma State.

„Z naszej perspektywy uzyskaliśmy świetny zwrot z inwestycji” – powiedział Ruiz, miliarder z Miami, który stał się twarzą ekstrawagancji NIL. „Z perspektywy biznesowej chcieliśmy to wykorzystać”.

A co z piłką nożną? Bardziej wymowne było to, że zapasowy rozgrywający Jake Garcia był odpowiedzialny za pięć z ośmiu przegranych (trzy przechwyty, dwa fumble) niż dwuletni kontrakt Ruiza za 145 000 dolarów NIL. The Canes dalej pedałowali.

„Wiedziałem, że musimy dużo odbudować, ponieważ, szczerze mówiąc, widziałem wielu zawodników, którzy byli niewymiarowymi liniowymi” – dodał Ruiz. „Po prostu całkowity remont. Myślę, że Mario wykonał naprawdę dobrą robotę, wprowadzając dzieci do przeniesienia, [but] to dużo, o co prosić.”

To nie powstrzymuje ekspansji możliwości NIL Ruiza, które obejmują promocja gracza jego biznes LifeWallet i Cigarette Racing Team.

„Nadal mamy przewagę konkurencyjną nad wszystkimi innymi” – powiedział.

Tylko nie pytaj o futbol – jeszcze.

Znajdujemy się w niezręcznej szarej strefie, której nikt na uniwersytecie nigdy nie doświadczył. Gracze od lat otrzymują rekompensatę. Jeden z dyrektorów sportowych Power Five powiedział CBS Sports, że niektórzy z jego szkolnych piłkarzy zarabiają równowartość 54 000 dolarów rocznie. Po opodatkowaniu wychodzi to 42 000 $ za darmo dla tych sportowców, jeśli uwzględni się stypendia, zasiłek mieszkaniowy poza kampusem, koszty uczestnictwa, federalne stypendia Pell i świadczenia Alston.

Nie do końca zawodowcy, ale na pewno nie amatorzy. Po dodaniu NIL trenerzy mają również za zadanie zrównoważyć nierówną szatnię (pod względem odbioru) ze starą próbą college’u.

„Można znaleźć dobrych piłkarzy, którzy naprawdę lubią grać w piłkę nożną” TCU trener Sonny Dykes powiedział CBS Sports. „To najważniejsza rzecz. Czasami, gdy to tylko pieniądze lub tylko rzeczy, czasami staje się ważniejsza niż inne”.

Inne rzeczy w Fort Worth w Teksasie oznaczają pierwszą dziesiątkę niepokonanych w rankingu, miejsce na szczycie tabeli Big 12 i otwartą drogę do miejsca w College Football Playoff. Wygoogluj „NIL” i „TCU” i dostaniesz zwykłą liczbę trafień, ale to nie jest miejsce, które swoją tożsamość buduje na atrakcjach.

Dykes jest synem legendarnego Texas Tech trener Spike Dykes, który przyszedł trenować baseball. Był pierwszym trenerem od 1984 roku, który wygrał 10 meczów SMU. Potem udał się przez miasto, aby mieć większą szansę na wygranie wszystkiego. Dykes przyniósł do TCU 14 strat i miał szczęście w rozgrywającym.

Kiedy starter Chandler Morris upadł na początku tego sezonu, rozgrywający Max Duggan wszedł, aby poprowadzić Big 12 w przepustkach przyziemienia (19). W tym momencie Dykes jest najlepszym trenerem w Teksasie z najlepszym programem w Teksasie.

„Dziwny sposób, w jaki futbol uniwersytecki jest teraz, zobaczysz miejsca z nagrodami, które podkreślają kulturę i rekrutują ludzi, którzy kochają piłkę nożną” – powiedział Dykes, odnosząc się do obserwacji parkingu Masona. „Każdy lubi ładny samochód, ale dla niektórych znaczy on o wiele więcej niż dla innych”.

Dzieci w większości zorientowały się w tym samodzielnie. UCLA QB Dorian Thompson-Robinson wyczarterował łódź żywnościową i zabrał swoich kolegów z drużyny na przedsezonowy rejs po Pacyfiku. Były Pittsburgh QB Kenny Pickett miał umowę NIL z lokalną restauracją, która pozwoliła mu na zaspokojenie swojej ofensywnej linii w zeszłym sezonie. Wielu graczy przekazało swoje zarobki na inne cele i weszło w przestrzeń filantropijną.

Tennessee lekkoatletyka korzysta z gigantycznego NIL Grupa Sportowa Sprye, ale QB Hendon Hooker przybył do Knoxville pięć miesięcy przed rozpoczęciem NIL. Wyruszył w długą podróż do sławy po tym, jak został zwerbowany przez trenera Josha Heupela, który go przywiózł Michigan transfer Joe Miltona. Hooker prowadzi teraz wyścig Heisman Trophy (według niektórych) z powodu pracy, którą w to włożył. Rozgrywający ma swoje szanse NIL, które obejmują pisanie chrześcijańskiej książki dla dzieci ze swoim bratem. Ale oni byli więcej darmowych cygar 11 dni temu na Neyland Stadium niż darmowe samochody.

Gdzie indziej pokorny Wake Forest po raz pierwszy w historii znalazła się w pierwszej dziesiątce w kolejnych sezonach. Tulane po raz pierwszy od 1998 roku zajmuje czołowe miejsce w programie Grupy Pięciu w ponad połowie sezonu.

„Trudno znaleźć coś, co nie zostało odkryte tak długo” – powiedział Illinois Trener Bret Bielema.

Illini to znaleźli. Są 6-1 pod Bielemą i zajmują 17. miejsce z wewnętrzną ścieżką do tytułu Big Ten West. To była szkoła i trener, którzy potrzebowali siebie nawzajem. Illinois przez jakiś czas wędrowało po bezdrożach.

Po pobraniu Wisconsin do trzech kolejnych Rose Bowls z lat 2006-12 i zwycięstwa Big Ten w tym procesie, Bielema chciał się wykazać. Opuścił sukces i względny komfort Madison w stanie Wisconsin Arkansas. Pięć lat później został zwolniony po raz pierwszy w swoim życiu po tym, jak miał 29-34 lata z Razorbacks.

„Nauczyłem się wtedy, że czasami sprawy wymykają się spod kontroli, jeśli moce chcą podjąć decyzję” – powiedział Bielema.

Po trzech latach w NFL z New England Patriots dostał kolejną szansę w kolejnej szkole Big Ten.

“Powiedziałem [AD Josh Whitman] podczas wywiadu „Wiem, że dopiero mnie poznajesz, ale dostajesz najlepszą wersję mnie, jaka kiedykolwiek była” – powiedział Bieliema.

Urodził się w Illinois, gdzie grał i trenował Iowa a Wisconsin, jeśli Bielema pójdzie do innej szkoły Big Ten, zakwalifikuje się jako komisarz konferencji. Jeden z jego graczy ostatnio pomylił tatuaż Iowa, który otrzymał jako defensywny liniowy z Hawkeyes z logo Illini.

„Przyjęliśmy trochę dwukierunkowe podejście do tatuażu. Teraz jest on trochę bardziej związany z Illinois” – powiedział Bielema. „Zrobiłem to, gdy miałem 19 lat. Nie wiedziałem, że będę głównym trenerem w Illinois.

Co bardziej imponujące w dzisiejszych czasach zdobyczy NIL jest jednym z najlepszych osiągnięć zeszłorocznego startu 5-7 w Illinois. Trzech graczy podpisanych z tej drużyny trafiło do obozów NFL jako wolni agenci. Cała trójka znalazła się w 53-osobowym składzie. Dolary NIL: minimum.

– Nie wiem, czy miałem to przez wszystkie lata jako trener – powiedział Bielema. „Mieć trzy w ciągu jednego roku. Myślę, że to z powodu tego, czego uczyliśmy, trenowaliśmy i rozwijaliśmy. … Jest wielu facetów z niewielką ilością dodatkowego czasu, którzy byli w stanie przenieść swoją grę na wyższy poziom, jeśli są w odpowiednie środowisko.”

Leave a Comment