Szef IT partii rządzącej w Indiach twierdzi, że pozwie portal informacyjny | Wiadomości biznesowe i gospodarcze

Amit Malviya mówi, że pozwie The Wire do sądu za zniesławienie go w historii, którą później wycofał.

Szef IT partii rządzącej w Indiach twierdzi, że pozwie The Wire o zniesławienie po tym, jak media wycofały artykuł, w którym twierdził, że Instagram usunął wszystkie oznaczone przez siebie posty bez sprawdzenia.

„Będę nie tylko wszczynał postępowanie karne, ale także pozwał ich do sądu cywilnego o odszkodowanie, ponieważ sfałszowali dokumenty, aby zaszkodzić i zszargać moją reputację” – Amit Malviya z Partii Bharatiya Janata. on tweetował w czwartek.

Firma macierzysta na Instagramie Meta Platforms Inc nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz.

„Dowody technologiczne są bardziej złożone i zwykłe badanie due diligence nie zawsze może wykryć oszustwo popełnione podczas publikacji” – powiedział Wire w oświadczeniu dla Reutera. „To się nam przydarzyło.

Malviya ogłosił swoje planowane działania prawne po tym, jak amerykańska firma zajmująca się mediami społecznościowymi i The Wire rozpoczęły publiczną sprzeczkę w ostatnich tygodniach na temat raportów i wiadomości uzupełniających z punktu na poparcie tej historii.

Cel dawniej nazywany Raporty The Wire są niedokładne i oparte na dokumentach, które uważał za sfabrykowane. The Wire wycofał wszystkie artykuły w zeszłym tygodniu, aw czwartek przeprosił czytelników, twierdząc, że omawiane raporty Meta nie spełniały jej standardów.

„Pośpiech z opublikowaniem historii, którą uważaliśmy za wiarygodną bez niezależnej weryfikacji podstawowych dowodów technicznych, jest porażką, na której powtórzenie nie możemy sobie pozwolić” – czytamy w publikacji. powiedział.

W oświadczeniu po tweecie Malviya The Wire dodał: „To, czy osoba, która przyniosła wszystkie materiały do ​​The Wire, oszukała nas na polecenie kogoś innego, czy działała na własną rękę, jest sprawą, która będzie przedmiotem postępowania sądowego we właściwym czasie. “

Leave a Comment