Suns vs Warriors: Klay Thompson odpada po raz pierwszy w przegranej 134-105 Golden State z PhoenixCNN

Strażnik strzelców gwiazd Klay Thompson został wyrzucony po raz pierwszy od dłuższego czasu NBA w karierze we wtorek Golden State Warriors przegrali 134-105 z Phoenix Suns.

W trzeciej ćwiartce przegranej z Suns, Thompson i Devin Booker z Phoenix wymieniali słowa, gdy wybuchły nastroje.

Według Bookera, Thompson wielokrotnie chwalił Bookerowi po meczu, że miał cztery pierścienie NBA, gdy dwa uderzały w skrzynie i chodziły tam iz powrotem. The Suns dotarli do finałów NBA trzy razy w historii serii, ale jeszcze nie zdobyli tytułu NBA.

Obaj otrzymali faule techniczne w wyniku bójki. Thompson zareagował gniewnie na sędziego, zdobywając drugi faul techniczny i późniejsze wyrzucenie z gry.

Worek był pierwszym Thompsona w 796 meczach sezonu regularnego i postsezonowego NBA.

Po wyrzuceniu pięciokrotny All-Star musiał zostać zatrzymany przez kolegę z drużyny Steph Curry i jednego z asystentów trenerów drużyny.

Gdy Thompson schodził z kortu, widziano go wskazującego na swoją rękę, gdy patrzył na ławkę Suns i powtarzał to, co najwyraźniej powiedział Bookerowi.

Booker następnie powiedział mediom, że podobała mu się rozmowa o śmieciach i powiedział, że obaj są „konkurencją”.

„Kocham Klaya Thompsona. Mam już naprawdę długi czas. Ale to nie usprawiedliwia rywalizacji i rozmawiania ze sobą ”Booker wyjaśnił. „Zawsze podziwiałem jego grę, to, jak gra na obu końcach piłki. I oczywiście pierścionki mówią same za siebie.

W momencie zawieszenia Thompsona Warriors tracili zaledwie sześć punktów. Jednak od tego momentu Suns przejęły kontrolę nad grą, a Golden State nie był w stanie zmniejszyć różnicy do mniej niż 12 punktów do końca gry.

Siedem fauli technicznych zostało rozdanych w płomiennej trzeciej kwarcie, w tym na zawodnikach Phoenix Chrisa Paulu i Deandre Ayton oraz napastniku Warriors. Draymond zielony i główny trener Steve Kerr.

„Myślę, że obie drużyny tego chcą. Myślę, że to w ogóle nie jest osobiste. Myślę, że po prostu ich szanujemy. Są mistrzami”, trener Suns Monty Williams powiedział.

„Więc wydobędą z nas to, co najlepsze, ponieważ są najlepsi, więc myślę, że wiele emocji dotyczy tylko rywalizacji”. W ogóle nie bierzemy tego do siebie, po prostu lepiej rozumiemy, że kiedy to wszystko się wydarzy, musimy wrócić do skupienia się na byciu konkurencyjnym i próbie wygrania meczu.

Booker trzyma piłkę przeciwko Curry'emu podczas pierwszej połowy meczu w Phoenix, 25 października.

Wtorkowe starcie było pełne pasji i wrogości i przypominało mecz play-off na koniec sezonu.

Wśród gadaniny o śmieciach i gorących wymian Suns wykorzystali dużą drugą połowę – w tym bieg 15-1 – aby oderwać się od broniących tytułu mistrzów.

Booker prowadził Suns z 34 punktami i siedmioma asystami, podczas gdy Miles Bridges i Jock Landale zdobyli po 17 punktów.

Curry prowadził Warriors z 21 punktami, siedmioma zbiórkami i ośmioma asystami, podczas gdy Jordan Poole dodał 17 punktów i pięć asyst z ławki.

Obie drużyny rozegrały zaledwie cztery mecze w nowym sezonie, przy czym Suns poprawiły się do 3-1, podczas gdy Warriors spadły do ​​2-2.

Leave a Comment