Sunak zrobi wszystko, co w jego mocy dla Wielkiej Brytanii, mówi teść miliardera

NEW DELHI, 25 października (Reuters) – Rishi Sunak zrobi wszystko dla Wielkiej Brytanii, kiedy obejmie we wtorek stanowisko premiera, powiedział jego teść, indyjski miliarder NR Narayana Murthy, założyciel giganta oprogramowania Infosys. (INFY.NS).

42-letni praktykujący Hindus, którego korzenie sięgają Indii, będzie pierwszym premierem Wielkiej Brytanii i jej najmłodszym przywódcą w czasach nowożytnych.

Wyniesienie Sunaka na pozycję Diwali, hinduskiego święta świateł, zachwyciło Hindusów, a premier Narendra Modi powiedział, że ma nadzieję, że stosunki między tymi dwoma krajami ulegną dalszej poprawie.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Gratulacje dla Rishi”, powiedział w oświadczeniu Murthy, którego Forbes wycenił na 4,5 miliarda dolarów. „Jesteśmy z niego dumni i życzymy mu wszystkiego najlepszego. Jesteśmy przekonani, że zrobi wszystko, co w jego mocy dla mieszkańców Wielkiej Brytanii”.

Wielu indyjskich polityków również okrzyknęło wywyższenie Sunaka jako „historyczny i niezwykły wyczyn” i napisało na Twitterze w Indiach pod koniec poniedziałku.

Żona Sunaka, Akshata Murthy, jest obywatelką Indii i posiada 0,93% udziałów w Infosys o wartości około 721 milionów dolarów, a majątek pary jest kwestią dzielącą Brytyjczyków.

Rewelacja, że ​​nie zapłaciła brytyjskiego podatku od swoich zagranicznych dochodów dzięki statusowi „niezamieszkałego” – dostępnemu dla obcokrajowców, którzy nie widzą Wielkiej Brytanii jako swojego stałego domu – zniszczyło Sunaka przed jego wcześniejszym wyścigiem o najwyższe stanowisko.

Później jego żona powiedziała, że ​​zacznie płacić brytyjski podatek od swoich globalnych dochodów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Sprawozdania Nivedity Bhattacharjee; Napisane przez Krishnę N. Das; Edytowanie przez Clarence’a Fernandez

Nasze standardy: Polityka zaufania Thomson Reuters.

Leave a Comment