Suella Braverman, która odeszła w zeszłym tygodniu, powraca w gabinecie Rishiego Sunaka

Nowy premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak był dziś uwikłany w kontrowersje związane z włączeniem Suelli Braverman na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych wkrótce po tym, jak zaczął gromadzić swój zespół. Twardy minister spraw wewnętrznych zrezygnował w zeszłym tygodniu z powodu technicznego naruszenia przepisów rządowych. Brytyjskie gazety donosiły o spekulacjach, że została poproszona o ustąpienie.

Pani Braverman – zdeklarowana krytyka polityki gospodarczej poprzedniczki Rishi Sunaka, Liz Truss – poparła Sunaka w okresie poprzedzającym jego wybory w zeszłym tygodniu. „Potrzebujemy jedności, stabilności i wydajności. Rishi Sunak jest jedynym kandydatem, który pasuje do ustawy i jestem dumna, że ​​go wspieram” – napisała w The Daily Telegraph.

Wiadomość o jej ponownym powołaniu na oficjalnym Twitterze premiera wywołała głównie negatywne komentarze. Wielu kwestionowało sposób, w jaki Partia Konserwatywna ponownie mianowała przywódcę, który przyznał się do naruszenia bezpieczeństwa. Inni kwestionowali jej stanowisko w sprawie polityki – szczególnie w sprawie kontroli migracji – które wywołało mieszane reakcje nawet w jej własnej partii.

„Powołanie Suelli Braverman na sekretarza spraw wewnętrznych zaledwie kilka dni po tym, jak została zwolniona z powodu naruszenia bezpieczeństwa, nie pachnie uczciwością, kompetencjami, profesjonalizmem ani rozsądną polityką. To po prostu cyniczne manewry. Chrisa Bryanta.

Urodzona w Londynie z ojca Goana i matki Tamilki, pani Braverman wyraziła „zastrzeżenia” do umowy handlowej Wielkiej Brytanii z Indiami.

Powiedziała w wywiadzie, że obawia się, że umowa zwiększy migrację do Wielkiej Brytanii, gdy Hindusi byli już największą grupą osób, które przeszły dłuższy pobyt.

Na początku tego miesiąca obwiniła zamieszki w Leicester po meczu krykieta między Indiami a Pakistanem o niekontrolowaną migrację do Wielkiej Brytanii i brak integracji przybyszów.

Zobowiązała się również do ograniczenia nielegalnej migracji, przysięgając kontrolować małe łodzie przewożące nielegalnych migrantów przez kanał La Manche i „nadużywać” brytyjskiego systemu azylowego.

Zobowiązała się również do realizacji planu jej poprzedniczki, Priti Patel, polegającego na deportacji nielegalnych migrantów do Rwandy. Pani Patel uruchomiła program, który nie do końca wystartował.

Suella Braverman była prokuratorem generalnym w gabinecie byłego premiera Borisa Johnsona i znalazła kluczowe stanowisko w gabinecie Liz Truss jako minister spraw wewnętrznych.

Zrezygnowała w zeszłym tygodniu, mówiąc w liście rezygnacyjnym, że wysłała oficjalny dokument ze swojego osobistego adresu e-mail, łamiąc kodeks ministerialny.

List zawierał również ostrą krytykę Liz Truss. Jej rząd, napisała Suella Braverman, „złamał kluczowe obietnice złożone wyborcom”.

Leave a Comment